TJ Spartak Vlasim
27
Zář

Vzhůru k tatranským vrcholům

Tomáš Vojta

Hotel Tatranské Zruby, krčící se na úpatí téměř dva a půl tisíce metrů vysokého Slavkovského štítu, bude od neděle 29. 9. dějištěm 59. ročníku turnaje o Tatranský pohár. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi vydáme společně s Danem Houdkem.Pohled z hrací místnosti na Slavkovský štít

Hraje se klasicky švýcarem na 9 kol, tempem 90 minut na 40 tahů + 15 minut do konce partie s bonifikací 30 sekund za každý provedený tah. Zatímco tempo je zcela běžné, u rozlosování tomu již zdaleka tak není.

Žrebovanie: Žrebuje sa podľa pravidiel FIDE pre turnaje hrané švajčiarskym systémom, programom SwissManager. Aplikuje sa zrýchlený (akcelerovaný) systém:

Pred prvým kolom sa štartová listina rozdelí na tri časti.

Hráči v prvej skupine dostanú pridelené 2 fiktívne body, hráči v druhej skupine 1 fiktívny bod a hráči v tretej skupine 0.

Program žrebuje kolá tak, ako keby mali hráči bodový stav rovný súčtu skutočne získaných a fiktívnych bodov.

Takto sa kolá budú žrebovať do 4. kola vrátane, po 4. kole sa tieto fiktívne body anulujú.

V 5. a 6. kole prvá skupina dostane 1 fiktívny bod, druhá skupina ½ fiktívneho bodu a tretia skupina 0. Po 6. kole sa všetky fiktívne body anulujú.

(Popis losování jsem nechal ve slovenštině, starší ročníky tomu bez problémů rozumí a mladší si kdyžtak vezmou slovník.) :-)

V minulých letech bylo prvních 12 šachovnic přenášeno online na internet, předpokládám, že podobné to bude i letos. Většina kol začíná až v 18 hodin, čímž se vychází vstříc turistům, aby se daly během dne stihnout i náročné túry v okolní nádherné přírodě.

předběžné startovní listině figuruje zatím 203 jmen, z nichž hned 40 (!!!) se může pyšnit mezinárodním titulem. Najdeme zde hráče nejen ze Slovenska a České republiky, ale i z Indie, Jihoafrické republiky, Maďarska, Ruska, Francie, Německa, Ukrajiny, Belgie, Polska a Rakouska. Já jsem nasazen jako 11. a Dan 134.

Veškeré informace k turnaji naleznete na stránkách Slovanu Bratislava.

Naši účast na Openu Tatry v minulých letech si můžete připomenout z celé řádky článků publikovaných na našem webu. Tady je třeba reportáž z roku 2012 či 2010 – 1.díl, 2.díl.

A jestli máte chuť, můžete si na závěr prohlédnout několik mých fotek krásných slovenských velehor.  Spustit prezentaci.

35 reakcí na “Vzhůru k tatranským vrcholům”

1 2
 1. 31
  Tom píše:

  Za to dneska to byla nuda a šeď. :-( Dan vyhrál asi po 5 minutách na zazvonění mobilu. :-)

 2. 32
  Maťa píše:

  Tak Tomáš na závěr zvítězil, to z toho nakonec bude pěkné umístění – gratuluju! Pro Dana to byl trochu zvláštní turnaj: jednou mu soupeř nepřišel vůbec, jindy zase vyhrál za 5 minut na mobil :-) .

 3. 33
  Vojta M. píše:

  Závěr 4,5/5 je velmi povedený. Gratulace k celkovému osmému místu!

 4. 34
  Tomáš Hašek píše:

  Také gratulace Tomášovi k parádnímu umístění!

 5. 35
  Tom píše:

  Hlásím šťastný návrat z Tater. :-) Díky krásnému počasí jsme si to opravdu užili. V průběhu týdne zkusím napsat nějaký článek s fotkami z výletů do hor a snad i s ukázkami z partií /uvidíme jak bude čas/.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist