TJ Spartak Vlasim
13
Zář

Začíná Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu

Tomáš Vojta

Nejlepší čeští hráči v mládežnických kategoriích se o víkendu sejdou v Klatovech, kde se uskuteční Mistrovství ČR v rapid šachu. Nebude mezi nimi chybět ani trojlístek z našeho oddílu. V krajském přeboru si účast vybojovali Julie Vilímová a Jakub Vojta. Nela Pýchová pak obdržela divokou kartu od komise mládeže.

A jak jsme si již zvykli, právě Nela by měla být naším největším želízkem v ohni. Jako nasazená jednička ve své kategorii (D14) by měla rozhodně útočit na jednu z medailí. Nasazenou jedničkou v dívčím turnaji do 12 let je i Julie Vilímová, zde je startovní listina ale podstatně vyrovnanější než v D14. Julča určitě bude chtít odčinit nepovedený turnaj v Malenovicích a i ona se bude chtít poprat o medaili. Nejtěžší to bude mít 7letý Kubík, který je v kategorii do 10 let nasazen na chvostu startovní listiny. Věřím ale, že na konci turnaje zde neskončí a bude bojovat někde uprostřed výsledkové listiny.

Hraje se švýcarským systémem na 9 kol (v sobotu 6, v neděli 3), tempem 2×20 minut + 5 sekund za tah. Předpokládám, že z předních šachovnic budou partie přenášeny online na internet.

Jako doprovod pojedeme s dětmi já a Jarda Pýcha. Součástí naší výpravy budou i kamarádi z Českého Brodu. Tak nám, prosím, držte palce!   :-)

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

Vlašimská účast na MČR mládeže v rapidu v minulých letech: 2012, 2011, 2010

57 reakcí na “Začíná Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Tak maty se dostavily, ale o dost později, než jsem myslel :-) . Zdálo se mi, že po 19…Va8 (místo Sxd4) musí být konec hned.

 2. 32
  Maťa píše:

  Julča si bohužel připisuje svou první porážku…

 3. 33
  Patrik P. píše:

  Výborně, Nelo! :-) Konečně nějakej výkon! :D

 4. 34
  Maťa píše:

  Takže po prvním dnu má turnaj skvěle rozjetý Nela, lépe už to nešlo :-) . A protože její největší konkurentky ve vzájemné partii v posledním kole remizovaly, má naše hráčka 1,5 bodu náskok. Vypadá to nadějně, ale samozřejmě ještě není nic jisté – máme před sebou celou třetinu turnaje. Julča se vinou dvou porážek propadla na průběžné deváté místo, ale ztráty nejsou tak velké, aby se zítra nemohla prodrat někam dopředu. Kuba sbírá zkušenosti, ale jistě bude chtít 39. místo také vylepšit. Budeme všem od 8.30 držet palce!

 5. 35
  Petr H. píše:

  Držím palce do závěrečných kol !!!

 6. 36
  Vojta M. píše:

  Nela úžasný! Jen vydržet!
  A Julča a Kubík ještě máknou a poperou se pro sebe o pěkná místa!!! Držím palce do závěrečných kol!

 7. 37
  Jana B. píše:

  Také držíme palce!! :-)

 8. 38
  Maťa píše:

  Tak Nela vítězně, super! A kdyby to nebylo 60 tahů na přidávaných 5 sekundách, tak bych napsal, že vítězství bylo celkem hladké… ;-) Tak ještě aspoň bodík!

 9. 39
  Maťa píše:

  Kuba vyhrál, Julča bohužel prohrála…

 10. 40
  Maťa píše:

  Tomášův přemožitel Majkl Novotný z Polabin prohrál, takže náš hráč se vrátil do čela doprovodného turnaje. A dobře zatím hraje Martin Horák (4,5/7).

 11. 41
  Maťa píše:

  Nela teď bohužel stojí na prohru…

 12. 42
  Maťa píše:

  Ale nakonec po pěkném taktickém triku v koncovce vítězí! Gratuluji k první zlaté medaili z MČR v rapid šachu pro náš oddíl!!!

 13. 43
  Petr H. píše:

  :-)

 14. 44
  Maťa píše:

  Trochu to připomínalo týden starou partii s Anežkou v oddíláku, tam taky nakonec Nela vyhrála koncovku s figurou míň…

 15. 45
  Maťa píše:

  A na závěr Nelina loňská přemožitelka z 1. kola Doležalová :-) . Tentokrát už Nela může i prohrát, já ale samozřejmě doufám, že už to k těm 100% dotáhne ;-) .

 16. 46
  Maťa píše:

  Jinak v 8. kole Vlašim 3/3! :-)

 17. 47
  Iveta P. píše:

  Super :-D

 18. 48
  Jana B. píše:

  Perfektní :-)

 19. 49
  Maťa píše:

  Po Tomášově nečekané prohře to vypadá, že doprovodný turnaj nevyhraje ani on, ani Majkl…

 20. 50
  Iveta P. píše:

  Beze slov.., prostě “ klobouk dolů “ ! Nelíí gratulujeme :-D :-P .

 21. 51
  Jana B. píše:

  Obrovská gratulace Nele! :-)

 22. 52
  Iveta P. píše:

  Gratulace Tomášovi :-) .

 23. 53
  Vojta M. píše:

  Obrovská gratulace Nele!!

 24. 54
  Maťa píše:

  9/9 – to jsem nikdy neměl :-) , zatímco Nela už potřetí (vloni na Zaječicích a před dávnými lety na KP v Sedlčanech- tuším rok 2009). Julie nakonec šestá, to také není špatné – rapid není tak úplně její hobby a navíc byla v kategorii jako mladší. Kuba může hrát desítky ještě dvakrát, takže napoprvé nejsou 4 body (a 30. místo) k zahození. No, a Tomáš to nějak vyklikařil k prvnímu místu, nakonec mu pomohly i jiné partie. Gratulace celé výpravě a Nele ještě jednou! :-)

 25. 55
  Michal Novotný píše:

  Přidávám se ke gratulantům. Nela pěkný výkon. 9 z 9 je vždy úctyhodných :)

 26. 56
  Tom píše:

  Tak už jsme z Klatov doma. Večer hodím na web pár řadek a nějakou fotku /až mi je Jarda pošle/. Byl to prima víkend a i výsledky celkem jdou. :-)

 27. 57
  Jarda P. píše:

  Já bych řekl, že Nela hlemýždím tempem vybojovala titul ve zrychleném šachu :-) . A já jsem zase o nějaký ten rok starší.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist