TJ Spartak Vlasim
06
Zář

Nové elo – Mejzlík O. 2314, Rýdl J. 2210!

Tomáš Vojta

Prázdniny utekly jak voda a s jejich koncem tu opět máme novou elolistinu. Je poslední, na které najdeme nejnižší elo 1251. Od 6. 9. totiž vstupuje v platnost nový Klasifikační řád, kde se mj. posouvá minimální hodnota ela na 1001 a v souvislosti s tím se uděluje všem hráčům 3. VT (kteří samozřejmě ještě elo nemají) hodnota ela 1250 a všem hráčům 4. VT hodnota ela 1100. Partie s těmito hráči se pak už samozřejmě do příštích LOK budou započítávat.

Teď už zpět k hráčům našeho oddílu. Za poslední 4 měsíce došlo u 24 ke změně jejich osobních koeficientů. 15 do plusu, 9 do mínusu. Co je ale ještě více potěšitelné, že mohu napsat to samé, co u květnového ela. Ztráty jsou minimální a zisky obrovské! Hned 4 hráči dokázali své elo zvednout o více jak 100 bodů! Julie Vilímová +164, Honza Sadil, který k nám v létě přestoupil ze Sedlčan, + 139, František Helebrand +125 a Jirka Rýdl +118. 15letý Jirka si určitě zaslouží zvláštní pozornost, jeho osobní ratting totiž vyšplhal na číslo 2210, čímž se propracoval již na 3. místo oddílového žebříčku! Tomu neohroženě vládne Ondřej Mejzlík, který se po výborných výkonech v Pardubicích a Říčanech poprvé dostal přes hranici 2300! Za pozornost stojí i zisk 66 bodů u stále se lepšící Nely Pýchové (elo 2034). V elolistině nalezneme již 52 jmen, u kterých figuruje oddíl Spartak Vlašim. Poprvé se na ní objevil nedávný vítěz openu“B“ v Říčanech Karel Pitra (elo 1635) a talentovaný 11letý Ríša Mládek (elo 1707).  Ríša se tak okamžitě zařadil mezi nejlepší hráče ČR ve své věkové kategorii.

Nejlepší třicítka hráčů Spartaku Vlašim:

Tabulku s kompletním pořadím všech hráčů Vlašimi naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Co se týče mezinárodního ela FIDE, tak to je teď aktualizováno každý měsíc. Nemá cenu rozebírat změny po měsíci (stejně jako se nebudu zabývat elem z rapidů a bleskovek), a tak se stejně jako u národního ela pojďme ohlédnout za posledními 4 měsíci. Zde nejvíce bodů připsaly Nela Pýchová (+95) a Julie Vilímová (+ 55). Hranici 2100 dokázal pokořit Vojtěch Mejzlík (2106), ke svému cíli (2300) má ale ještě hodně daleko. A abych jen nechválil, tak uvedu i nějaké ty ztráty. Nejvíce bodů odepisují Míra Lalouček (-37) a Daniel Houdek (-23).

Kompletní národní elolistinu si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

9 reakcí na “Nové elo – Mejzlík O. 2314, Rýdl J. 2210!”

 1. 1
  bohouš z buše píše:

  Nečetl jsem změny Klas. řádu pořádně (nenamaloval jsem si), ale poslední věta 1. odtavce tohoto článku snad platí jen pro „rapidELO“?! nebo ani pro to ne? Přiznávám, že jsem ze znění článků 2.8.1.c a proti (?) tomu 3.7. „volajaký zmetený“. Navíc se na mnoha místech mluví o hráči se „známým OK“ – pokud by platila „poslední věta 1. odtavce“, tak by to byli všichni! (3.7.“Hráčům, kteří nemají OK v praktickém nebo rapid šachu, se podle jejich VT uděluje OK takto: hráči s III.VT – 1250, hráči se IV.VT – 1100 a hráči bez VT – 1000″)
  omluva za dlouhý komentář :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Já jsem to tedy pochopil tak, že se hranice ela snižuje /až k minimální hranici 1001/ pro klasické partie.

 3. 3
  Maťa píše:

  Tom (2): Spodní hranice národního ela se snižuje na 1001 (viz http://www.chess.cz/www/informace/komise/kk/od-zari-startuje-nova-rapid-lok.html), ale Pavel měl asi na mysli to, že podle jeho názoru tvá věta „Partie s těmito hráči se pak už samozřejmě do příštích LOK budou započítávat“ platí jen pro rapid elo…

 4. 4
  Maťa píše:

  Jinak gratuluji Ondrovi Mejzlíkovi k zisku titulu mistra sportu! Výkonnostní třídy si díky elu zvedli i Karel Pitra s Ríšou Mládkem – oba teď mají dvojku.

 5. 5
  Tom píše:

  Věta „Partie s těmito hráči se pak už samozřejmě do příštích LOK budou započítávat“ není moje :-) Tu jsem kompletně překopíroval ze stránek zpracovatele ela. Viz: http://elo.miramal.com/

 6. 6
  bohouš z buše píše:

  nezbývá, než polemizovat s panem Šmajzrem:-)

 7. 7
  Vojta M. píše:

  koukám na Elo mlaďasů a ve vlašimi bude koukám v dětské kategorii silná nejen extraliga :)

 8. 8
  Jarda P. píše:

  To čísílko to ale za ně nevyhraje :-) .

 9. 9
  Vojta M. píše:

  Jarda P.: To nevyhraje, to máš pravdu. Ale jako přibližný ukazatel kvality je to čísílko dobré :)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist