TJ Spartak Vlasim
02
Zář

Krajský přebor v bleskovce

Tomáš Vojta

První zářijový den jsme vyrazili do Hostomic, kde se v sále restaurace U Frajerů hrál krajský přebor v bleskovém šachu mužů a juniorů. Do turnaje se prezentovalo 74 hráčů, před nimiž bylo 17 kol hraných tempem 2×5 minut. Zajímavostí je, že turnaj řídil polský mezinárodní rozhodčí Tadeusz Agacinski.

Když jsem si této akce zcela náhodou v pátek všiml, tak jsem ani nepředpokládal, že by se mi podařilo takto na poslední chvíli dát dohromady výpravu z Vlašimi. Ale povedlo se. Přidali se ke mně Tomáš Hašek a Ivo Hradecký, a protože jsme měli místo v autě a chtěl jet, tak jsem vzal i malého Kubíka. Sice jsem měl značné pochybnosti, zda ho na tuto akci brát (přeci jen nechat 7letého kluka prohrát 17x za sebou, není asi pro jeho sebevědomí moc dobré :-) ), ale Kuba mé obavy rychle rozptýlil a dokonce víc partií neprohrál, než prohrál. Pro zasmání určitě je, že vyhrál 200 Kč za druhé místo v KP mezi juniory (hráli totiž pouze 2 hráči ročník 1996 a mladší).

Výbornou první půlku turnaje měl Tomáš Hašek a po 10 kolech měl na kontě 6 bodů. Po gulášku s knedlíkem ale úplně odpadl a závěrečných 0,5 ze 7 nepotřebuje další komentář. Skoro to samé se dá napsat o Ivovi. Po 11 kolech pěkných 7,5 bodu, ale závěr podobně špatný jako Tomáš. Asi by oba dva potřebovali zlepšit fyzičku. :-)

V turnaji zvítězil a krajským přeborníkem se stal mezinárodní mistr Pavel Jirovský, který uhrál 14,5 bodu. Mně se povedlo Pavla porazit, ale ztrácel jsem body jinde, a tak na mě „zbylo“ místo druhé. Třetí místo pak patří Pavlu Postupovi.

Turnaj proběhl v pohodové atmosféře, za což patří díky pořadatelům z šachového klubu Hostomic.

Kompletní výsledky na chess-results

3 reakcí na “Krajský přebor v bleskovce”

 1. 1
  Vláďa píše:

  Pěkný Kubíkův úspěch, dokonce za sebou nechal i kapitána béčka :-D

 2. 2
  Maťa píše:

  Tomáš Vojta dnes vyhrál silně obsazený otevřený KP v bleskovce v Hostomicích, gratuluju! http://www.chess-results.com/tnr237222.aspx?lan=5&art=1&rd=17&wi=821

 3. 3
  Patrik P. píše:

  Gratuluju! Podle výsledků zahrál skvěle i Kuba. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist