TJ Spartak Vlasim
19
Čvc

Na Czech openu začínají hlavní turnaje

Tomáš Vojta

Hned 5 turnajů se rozeběhne o nadcházejícím víkendu na jednom z největších šachových festivalů světa – Czech Open 2013 v Pardubicích. Turnaje jsou odstupňovány podle výkonnosti (turnaj A má průměrné elo hráčů 2317!!!) a nás bude nejvíce zajímat turnaj D, který je určen hráčům s elem mezi 1600 – 2000. V něm totiž uvidíme jediného zástupce Spartaku Vlašim na této mamutí akci Julii Vilímovou. 11letá Julča má elo sice „jen“ 1551, ale pořadatelé jí udělili výjimku, a tak si může zahrát silnější turnaj, než jaký by měla normálně hrát. Přihlášeno je celkem 217 hráčů z mnoha zemí světa. Pro příklad jmenujme: Afghánistán, Island, Skotsko, Itálii, Nizozemsko, Francii, Rusko atd., atd. … Hraje se klasicky švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2 hodiny na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah.

Takže, Julčo, do toho! Jak Julie dopadne, si můžete tipnout v právě probíhající anketě.

Stránky pořadatelů

38 reakcí na “Na Czech openu začínají hlavní turnaje”

1 2
 1. 31
  Julca píše:

  No dnes jsem remizovala se Skotem,tak doufam ze zitra vyhraju :D

 2. 32
  Maťa píše:

  Remízy se silnými soupeři nejsou špatné, ale v 8. kole věřím v celý bod, když už tam budeme držet palce osobně! ;-)

 3. 33
  Maťa píše:

  Jak jsem naznačoval, včera jsme se byli v Pardubicích podívat osobně – ráno blicka družstev (hrálo se systémem základních a finálových skupin a výsledky se můžete prokousat na odkazech http://www.chess-results.com/tnr107154.aspx?lan=5 a http://www.chess-results.com/tnr107174.aspx?art=0&lan=5&flag=30&wi=821, článek už napsal Honza Fiala), odpoledne sledování partií a poté společenský večer na koupališti. Julča včera opět remizovala, partie se silným soupeřem ale byla dlouhá a napínavá, když v jejím průběhu měli šance na výhru oba soupeři. Právě probíhá poslední kolo, tak snad Julie nějaký zisk ještě přidá!

 4. 34
  Julca píše:

  Posledni kolo jsem prohrala, za cely turnaj 4 body to neni spatne, dekuji vsem co mi drzeli palce :)

 5. 35
  Tom píše:

  Škoda, ale hrála si dobře. Jen tak dál.

 6. 36
  Patrik P. píše:

  Gratuluju k hezkému výsledku! :-)

 7. 37
  Maťa píše:

  Konečné výsledky turnaje D: http://www.chess-results.com/tnr106938.aspx?art=1&lan=5&flag=30&wi=821 . Julie nakonec na 134. místě – v anketě jsem se jako obvykle trefil ;-) . Výsledek je to pěkný a já k němu gratuluji (škoda dneška, ale Rusové bývají silní)! Na finanční cenu po skvělém finiši dosáhl brodecký Petr Hroník (9. místo) a bronzovou medaili vybojoval v komentáři č. 19 Víťanem podceňovaný Nikita Bogdanov :-) .

 8. 38
  Dvořáková píše:

  Julčo,blahopřeji.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist