TJ Spartak Vlasim
10
Čvc

Ožívá pardubické šachové mraveniště

Tomáš Vojta

Ve čtvrtek 11. 7. se rozjíždí mamutí pardubický festival Czech Open 2013. V bezpočtu deskových her se na něm sejde přibližně 6000 hráčů ze všech koutů světa. Nás bude nejvíce zajímat hned úvodní šachový turnaj 4členných družstev, který se bude hrát od 11. do 14. 7.Náš oddíl do něj staví hned 4 družstva.

Vlašim“A“:
1. Tomáš Vojta
2. Pavel Vojta
3. Vít Moravec
4. Jaroslav Daneš
5. Robin Hrdina

Vlašim“B“:
1. Jiří Rýdl
2. Patrik Pýcha
3. Ondřej Matějovský
4. Petr Procházka

Vlašim“C“:
1. Petr Havelka
2. Daniel Houdek
3. Lukáš Vonderka
4. Tomáš Hašek
5. Jan Čermák

Sadilova krůtí farma (Vlašim-dívky):
1. Nela Pýchová
2. Jitka Jánská
3. Jan Sadil
4. Julie Vilímová

K 30. 6. je přihlášeno již více jak 100 týmů a dá se předpokládat, že počet účastníků bude útočit na rekord z roku 2011 (111 družstev). Naše ambice v takto silném turnaji, který se hraje jako otevřené Mistrovství České republiky, nemůžou být příliš vysoké. Áčko by se ale mělo pokusit překonat historicky nejlepší umístění, kterým je 38. místo z roku 2009. Hraje se švýcarem na 7 kol, tempem 2 x 1,5h. + 30 s./tah. Náročnost turnaje je extrémní, vítěze budeme znát již 73 hodin po provedení prvního tahu.

Přihlášení do turnaje družstev

Časový harmonogram:

čtvrtek 11.7. 09.00 – 15.30 prezentace
čtvrtek 11.7. 17.00 1. kolo
pátek 12.7. 10.00 2. kolo
pátek 12.7. 17.00 3. kolo
sobota 13.7. 10.00 4. kolo
sobota 13.7. 17.00 5. kolo
neděle 14.7. 08.00 6. kolo
neděle 14.7. 14.00 7. kolo
neděle 14.7. 19.00 vyhlášení výsledků

Stránky věnované Czech Open 2013

Držte nám palce, případně nás přijďte přímo povzbudit do hlediště hokejové ČEZ arény! :-)

Naše účasti na Czech Openu v minulých letech si můžete připomenout z několika článků publikovaných na našem webu: 2012, 2011, 2010, 2009.

147 reakcí na “Ožívá pardubické šachové mraveniště”

1 3 4 5
 1. 121
  Pavel Vojta píše:

  Nelucha půl a peceti kruti výhru. Vojta právě vyhrál a také zpečetil výhru Palucin 2,5.

 2. 122
  kraken píše:

  Ahoj všem. tak super a Žulietce gratulujeme. Nejmenší krůtidlo – malé, heboučké, plyšové Jů, zvládlo turnaj velmi dobře. Daleko silnější soupeře slušně oklobala. Tak hip, hip – hurá!! Vidíš, že se jich nemusíš bát. I takoví, papírově o dost silnější soupeři, jsou hratelní. Krůtám nazdar! – Zdar! Zdar! Zdar!

 3. 123
  Jarda P. píše:

  Nela tedy v Pardubicích bez vítězství .

 4. 124
  jiprok píše:

  jak A?

 5. 125
  kraken píše:

  Ad 123: Jardo, Nelča to neměla na té první desce vůbec jednoduché. Krůty vůbec neměly proti sobě žádné slabčáky. Papírově to bylo dost nadupaný. Takže – Zaplať Pánu Bohu – to nejsou vůbec špatný výkony.

 6. 126
  Pavel Vojta píše:

  Patricius vyhrál a béčko vede 2,5 . Jitka asi remiz. Áčko momentálně vypadá na výhru 3,5 všichni jsou vyhrani jen to dotáhnout :-) .

 7. 127
  Jarda P. píše:

  Takže superúspěšné poslední kolo, všichni vyhráli (nebo vyhrajou :-) ) , tak dobrý :-) .

 8. 128
  Jiprok píše:

  Tak to je pěkné to bude A do desítky

 9. 129
  Pavel Vojta píše:

  Tak áčko dopadlo,jak jsem psal 3,5 a teď vyhrál i Maťa. Reportér se loučí :-) .

 10. 130
  Anonym píše:

  Dobre vy vsichni. A dobre reporter, dekujeme

 11. 131
  Jarda P. píše:

  Dobré výsledky, všechna naše družstva si polepšila oproti nasazení. Áčko na výborném 10.místě, Tomáše ani nemusí mrzet, že nehrál za Turnov, ten skončil jen těsně před Vlašimí . Spokojeni budou určitě i Mejzlíci se 14.místem i svými výkony .

 12. 132
  Robin píše:

  Nevim jestli to je jen na ch-r.com ale mas tam Tome prohru s Ponizilem. Tak jim kdyztak napis at to daj do poradku. ;-) :-D

 13. 133
  visvi píše:

  Byla by škoda, kdyby zapadl výsledek zrovna souboje Pavla s Ponížilem… A jak tak koukám, čtenáři tohoto webu měli dobrý odhad – největší oporou A týmu jsem byl skutečně já, minimálně tedy pro Brambora v průběhu zmiňované partie :-)

 14. 134
  Vojta M. píše:

  U nás byla taky špatně zapsaná partie u bratrů Kastnerů. Bod měl připsanej ten druhej. :) Reklamovali jsme u rozhodčího a on to opravil. Všiml jsem si toho u tomáše/brambora s ponížilem a tuším ještě něco má blbě snad i Tomáš Kulhánek. Mají v tom občas bordel, ale při takhle velkých družstvech se to stát může. Chce si to zkontrolovat. Navíc my v pana Korečka nemáme úplně důvěru :)

  Jinak Mejzlíci jsou určitě spokojení. Výsledky jsou fajn, ale hlavně se nám líbila předvedená hra a celková atmosféra v našem družstvu. A myslím, že já ani Ondra jsme ještě neřekli poslední slovo :) A má challenge stále trvá. Konečně vidím nějaký hmatatelný výsledek toho půlroku a stovek hodin za šachovnicí, knihou a počítačem…

 15. 135
  Vojta M. píše:

  Jinak z akce jsem si přivedl další dvě knížky do své knihovničky. Jednu pujčenou, jednu koupenou. :)

 16. 136
  Maťa píše:

  Mohu vědět, na jaké knihy padla tvá volba, Vojto? A jak se vlastně vodí knížky? ;-)

 17. 137
  bohouš z buše píše:

  jak vytrhnout velrybě stoličku
  jak se budí princezny
  jak se vodí knížky
  nechal byl to u letní poetiky :-)

 18. 138
  Vojta M. píše:

  Většinou se vozí, ale když člověk píše před půlnocí, tak se občas i přivedou. :)

  Knížky dvě doporučené: Koupil jsem si ty magické pozice od Konopky (dokonce jsem přemýšlel, že jak hrál konopka tu poslední přizdechlou pozici za stavu 1:2 tak bych si mohl drze říci o autogram) :D

  A druhá, na tu se těším teď na příští 4 dny, až budu s našima na dovolené, je od Bronštejna Turnaj kandidátů – Curych 1953.

  To mám půjčené od Davida, výborné čtivo :)

 19. 139
  bohouš z buše píše:

  no tak „do své knihovničky přivedené dvě knížky“ znělo ještě poeticky (i když jedna koupená, druhá půjčená?!), ale „výborné čtivo“ „před půlnocí“ „magické pozice, dokonce poslední přizdechlá 1:2“ ?!
  Přeji všem poetické léto a admina prosím raději o (mé) smazání

 20. 140
  Vojta M. píše:

  Bohouš z buše: Smazat není třeba. Stačí studená sprcha a froté ručník :-)

 21. 141
  bohouš z buše píše:

  Díky. Hotovo. Příště udělám před psaním :-)

 22. 143
  Vojta M. píše:

  Ad 131 Jarda Pýcha:

  Ano s 14. místem jsme spokojeni, určitě je super i Ondrův výkon a hlavně teda předvedená hra. Je vidět, že náš šachový režim – on se dost změnil i u Ondry od začátku challenge, akorát on o tom tolik nemele jako já – nese své plody.

  K sobě bych byl ale kritický. Výkon furt nebyl na 2300, což je muj cíl. Navíc některé partie uplně nebyly podle mých představ. Ale je pravda, že si zas odvážím „jako svůj vlastní trenér“ :) dva cenné poznatky ke své hře. Zaprvé už mám test toho, co mi v praxi sedí černými po d4. S čímž jsem si delší dobu lámal hlavu. A stálo mne to první černou partii. Zadruhé jsem začal dost překopávat i hru bílými a první dojmy jsou spokojenost z jiné kreativnější a nakonec i efektivnější hry.

  Navíc další literatura a poznatky. Jsme na správné cestě, stačí už jen vytrvat. :)

  A abych nemlel jen o sobě, budu tu mít dotaz:
  Bude někdo z našich hrát některý z hlavních turnajů?

 23. 144
  Maťa píše:

  Hlavní turnaj (nejspíš déčko) by měla hrát Julča Vilímová.

 24. 145
  Vojta M. píše:

  Tak jsem na Julču zvědavej. Družstva zahrála moc hezkej perfo výkon. Občas by se dalo polemizovat nad předvedenou realizací výhody, když například měla tu figuru víc, ale zas něteré kombinační momenty byly super.

  Aspoň bude nějaké naše želízko v ohni.

 25. 146
  Tom píše:

  Vojto, chceš svým příspěvkem č.143 říct, že bílými přestáváš hrát ty svoje nesmysly 1.c4 a za chvilku e4 ? :-)

 26. 147
  Vojta M. píše:

  To ani úplně ne. Ale jelikož mám teď opravdu hodně partií shlédnutých po d4, například z knížek, z online turnajů současných velmistrů na světové i naší úrovni, tak mi stále méně vadí převody z „našich“ struktur do nějakých pozic po d4. Dokonce obě výhry s hráči přes 2100 na pardubicích jsem zaznamenal v těhle pozicích. A i kvůli růstu a větší korektnosti mi připadá, že je čas odprostit se od výstavby c4-d3-e4-f4. navíc je dobré rozšířit si obzory i kvůli možná přípravě na mne. Ať si lidé připravují, to co už nehraji :-)

1 3 4 5

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist