TJ Spartak Vlasim
26
Čvn

Hurá na prázdninové turnaje!

Tomáš Vojta

Takřka do všech světových stran se první prázdninový týden rozjedou hráči Vlašimi na šachové turnaje. Fandit budeme moci Jirkovi Rýdlovi v Klatovech, Robinu Hrdinovi v Náchodě a celá tlupa vedená „Podblanickou bestií“ Lukášem Vonderkou míří do Vsetína.

OPEN KLATOVY

Turnaj O pohár města Klatov se letos bude hrát již po 21. Přihlášeno je 159 hráčů – v áčku 60, v béčku 99. Nás bude zajímat silnější áčko, které je určeno pro hráče s minimálním ratingem 1850, kde v předběžné startovní listině nalezneme na 25. místě Jirku Rýdla. Největším a prakticky jediným favoritem na zisk 1. ceny ve výši 10 000 Kč je novopečený velmistr Petr Neuman. Hrát se bude tempem 2 hodiny na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah.

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

OPEN NÁCHOD

První cena ve výši 35 000 Kč přilákala na start 11. ročníku Niki openu Robina Hrdinu. Ovšem nejen jeho, ale i dalších 86 hráčů, mezi nimiž nalezneme 4 velmistry a 3 mezinárodní mistry. Favoritem No. 1 je obhájce loňského vítězství Ukrajinec Malaniuk (elo 2529).

Kromě Robina budeme moci fandit i našim kamarádům z Českého Brodu Vítku Moravcovi a Martinu Horákovi. Hraje se stejným tempem jako v Klatovech, tedy 2 hodiny na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah.

Startovní listina

Stránky pořadatelů

OPEN VSETÍN

38. ročník Přeboru města Vsetína patří sice k menším turnajům, ale nás bude zajímat nejvíce. Startovat v něm totiž bude hned 6 hráčů Vlašimi. V silnějším turnaji A uvidíme Ondru Matějovského a sourozence Pýchovy, v béčku pak oblíbeného Lukáše Vonderku, Fandu Helebranda a Anežku Vlkovou. V áčku je přihlášeno 35 hráčů a všichni 3 naši zástupci jsou nasazeni kolem poloviny, takže je dost pravděpodobné, že se hned v 1. kole utkají s některým z favoritů. Mezi ně patří zejména IM Sosna, IM Jasný a FM Sergeyev. Hraje se ligovým tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut na dohrávku s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah. V béčku je tempo trochu rychlejší a více než 50 přihlášeným hráčům bude muset stačit na partii 90 minut + 30 sekund za tah. Zde bude patřit k širšímu okruhu favoritů i Lukáš, který si jistě bude chtít spravit chuť po nepříliš vydařeném květnovém turnaji v Janských Lázních.

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

152 reakcí na “Hurá na prázdninové turnaje!”

1 4 5 6
  1. 151
    Maťa píše:

    Vojta M. (150): Dozvíš se to už dnes, do hodiny by měl být publikován úvodní článek Tomáše Vojty.

  2. 152
    Jarda P. píše:

    Poutavý článek o turnaji v Náchodě z klávesnice Honzy Čendy Čermáka : http://www.sokolceskybrod.cz/clanek.php?id=189

1 4 5 6

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist