TJ Spartak Vlasim
13
Čvn

Startuje MČR družstev mladších žáků

Tomáš Vojta

Na úspěšné vystoupení svých starších kamarádů, kteří před pár dny získali na Seči stříbrné medaile, se pokusí navázat i jejich mladší kolegové. V pátek úderem 16. hodiny odstartují  v Táboře třídenní boje, na jejichž konci budeme znát nového Mistra ČR družstev mladších žáků.

Vlašimský tým ve složení 1. Vilímová J., 2. Mládek R., 3. Kučera J. (host ze Sedlčan), 4. Vojta J., 5. Ždych D., 6. Píšová P. rozhodně k favoritům patřit nebude, ale o umístění kolem 10. místa by se rád popral.

Přihlášeno je 28 družstev, která si účast na této prestižní akci musela vybojovat v krajských přeborech. Hrát se bude švýcarem na 9 kol, tempem 2×25 minut na partii s přídavkem 10 sekund za každý provedený tah.

Případným fanouškům, kteří by se chtěli do Tábora přijet podívat, doporučuji, aby raději zůstali doma. :-)  Cituji ze stránek pořadatelů:

Právo vstupu do hracího prostoru:

1) Před zahájením kola všichni – usazení dětí, kontrola soupisky, upozornit hráče na pitný režim při partii
2) Na pokyn rozhodčího všichni opustí hrací prostor
3) Po dobu konání kola může vstupovat pouze 1 zástupce družstva do hracího prostoru – kartičkou se prokáže pořadatelům u vchodu
4) právo stálého vstupu po dobu kola – předseda ŠSČR, předseda KM ŠSČR, ředitel turnaje, hl. pořadatel,
5) hosté či novináři v doprovodu pořadatele

Opatření, jak někde na Mistrovství světa. Podle mého názoru je to nesmysl, ale nezbývá, než ho respektovat. Držte našim malým borcům palce!

Stránky pořadatelů s veškerými potřebnými informacemi

Článek o vítězství Vlašimi v krajském přeboru

40 reakcí na “Startuje MČR družstev mladších žáků”

1 2
 1. 31
  Jarda P. píše:

  Zpráva od Petra Havelky říká, že na závěr naše družstvo vyhrálo s Chodovem :-) .

 2. 32
  Maťa píše:

  Je to tak, Vlašim – Chodov 5:1 (jen Péťa prohrála). Nakonec je z toho 14. místo: http://chess-results.com/tnr104159.aspx?art=0&lan=5&wi=821. Škoda, že jsme výhrou v posledním kole nepředstihli ještě jedno družstvo, každé umístění v první třináctce totiž zajišťuje o jedno postupové místo víc pro kraj… A Ríša po prohře na úvod zaznamenal sérii 8 výher!

 3. 33
  Tom píše:

  Tak naše část výpravy /já, Kuba, Ríša/ jsme doma. 14.místo je výsledek odpovídající našim možnostem. Výborně zahrál Ríša a Dan a i výsledek Julči a Honzy je dobrý. Bohužel se nedařilo těm nejmenším. Kubík i Péťa dělali příliš mnoho 1tahových hrubek, určitě umění zahrát lépe /na druhou stranu turnaj už byl na ně hodně silný a jejich čas přijde v dalších letech/. Když se podíváme rok nazpět, kdy jsme nebyli schopni ani postavit družstvo do krajského přeboru, tak z tohoto pohledu je letošní 14.místo na MČR takřka malý zázrak. :-)

 4. 34
  Petr H. píše:

  Já svoji část výpravy už také dovezl. S Tomášovým hodnocením plně souhlasím. Škoda, že jsme nedotáhli nadějně rozehraný zápas 8. kola s Č. Budějovicemi. 9. kolo je loterie a mohlo být vše jinak.
  Dnešní obrázky jsem doplnil na http://petr99.rajce.idnes.cz/MCR_druzstev_mladsich_zaku_2013_-_Tabor_14._-_16._6._2013

 5. 35
  Patrik P. píše:

  Gratuluju k výhře v posledním kole! :-) Nakonec je to docela pěkný výsledek. Jinak jsek moc rád, že jsme se byli v sobotu podívat, zavzpominal jsem na staré časy, kdy patřila tato akce k mým nejoblíbenějším a příjemně jsem využil den.

 6. 36
  Tom píše:

  Jinak článek o turnaji slíbil napsat Petr a doufám, že barvitě vylíčí i návštěvu strašidelného podzemí, kde neměli nahnáno jen ty nejmenší, ale i Patrik: :-)
  http://petr99.rajce.idnes.cz/MCR_druzstev_mladsich_zaku_2013_-_Tabor_14._-_16._6._2013#IMG_7437.jpg

 7. 37
  Maťa píše:

  Video a zápis zajímavého divokého závěru partie Mládek – Půlpán z 1. kola: http://www.c7c5.com/?pgid=videoviewer&videoid=3833

 8. 38
  Tom píše:

  Pěkné :-) Pokud si dobře pamatuji, tak měl Ríša po 6…Vxg8 nabídnutou remízu. Vzhledem ke stavu utkání dostal pokyn pokračovat ve hře. Bohužel ale vyhrané postavení dalšími tahy rychle pokazil.

 9. 39
  Patrik P. píše:

  Nejlepší zážitek jsem si ale stejně odnesl z vchodu do podzemí, když Kubík na neznámou vystrašenou utíkající paní zařval: „Tady na Vás šáhne ruka!“ Paní začala hrozně ječet a vyvinula neuvěřitelné zrychlení. :D

 10. 40
  Maťa píše:

  Herminátor už poslal článek – předpokládám, že bude zveřejněn někdy zítra. Zatím si můžete přečíst hodnocení ze stránek Jihomoravského šachového svazu: http://jmss.chess.cz/data/jmss_document/filePath2938.pdf . Zajímavé je, že autor dosud neobjevil konečné výsledky na chess-results … já jsem si říkal, že nebylo rozumné měnit v průběhu turnaje adresu.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist