TJ Spartak Vlasim
30
Kvě

V sobotu začínají Šachové Zaječice

Tomáš Vojta

Akce střídá akci a nejinak tomu bude v měsíci červnu, kdy nás čekají hned 3 celovíkendové turnaje. Tím prvním jsou legendární Šachové Zaječice, troufám si tvrdit nejprestižnější dětský turnaj v rapid šachu v České republice. Letos se bude hrát již 51. ročník a k sečské přehradě se chystá 669 lidí, z toho 465 hrajících!

Na programu jsou hned 3 turnaje: Mistrovství České republiky 6členných družstev starších žáků (rok narození 1998 a ml.), Turnaj dvojic nejmladšího žactva (rok narození 2004 a ml.) a Turnaj v rapidu jednotlivců (bez omezení věku). Do Mistrovství České republiky 6členných družstev posílá trenér Ondřej Matějovský tuto sestavu: 1. Rýdl, 2. Kratochvíl, 3. Filip, 4. Pýchová, 5. Helebrand, 6. Vilímová, 7. Mládek. Po 4. místě z roku 2010, třetím z roku 2011 a druhém z loňska by bylo alibistické klást si nízké cíle. Tak věřme, že číselná řada bude letos dokončena. :-) Součástí naší výpravy bude i Anežka Vlková, kterou „půjčíme“ našim kamarádům ze Sedlčan.


Vlašimské družstvo podporované medvědem Spartakem při loňských Zaječicích

V doprovodném turnaji malých špuntů se představí dvě dvojičky: Vojta, Píšová a Hruška, Hrabě. Kubík s Péťou už spolu hráli loni a skončili v polovině výsledkové listiny. Teď jsou o rok starší a zkušenější, takže by, myslím, mohli atakovat první desítku. Pro druhou dvojičku se jedná o první větší turnaj, tak tady bude nejspíše úspěch, když neskončí poslední. Přihlášeno je 49 dvojic a 57 šestičlenných družstev nejen ze všech koutů naší země, ale zahrát si přijedou i mladí šachisté z polské Wroclavi.


Péťa s Kubou po loňském vítězství 2:0 v posledním kole. :-)

Formát turnajů nedoznal oproti loňsku žádných změn: 9 kol: 6 v sobotu, 3 v neděli, tempo 2×25 minut + 10s za tah, bez povinného zápisu. Pro turnaj dvojic je zachováno klasické „zaječické“ tempo 2×40 minut. Losuje se švýcarem, hodnotí se klasickým tříbodovým systémem pro soutěže družstev. Dvojičky jsou hodnoceny starým olympijským systémem.

Na místo odjíždíme tradičně v pátek odpoledne, večer bude jako vždy v posledních letech táborák, ubytování klasicky ve srubech. Otužilci budou moci vyzkoušet koupání v nedaleké přehradě. Doprovod, který kromě mě a Ondry Matějovského tvoří rodina Pýchova, Zuzana Píšová a Adolf Rýdl, si pak může prohlédnout nedaleké romantické zříceniny hradů Oheb a Lichnice.


Rok staré společné foto

Webové stránky pořadatelů

Vlašim na Zaječicích v roce 2012, 2011, 2010, 2009, 2008

Vzpomínkový článek Jirky Mejzlíka s historickými výsledky Vlašimi

38 reakcí na “V sobotu začínají Šachové Zaječice”

1 2
 1. 31
  Richard sr. píše:

  Jsme druziiii, to jsme necekali po nedelnim ranu :)

 2. 32
  Maťa píše:

  Tak nakonec druzí jako vloni – velké nervy v posledním kole…

 3. 33
  Vojta M. píše:

  Tak závěr se povedl!
  Nakonec výborný výsledek. Gratulace!!!

 4. 34
  Marie F. píše:

  Ano, nakonec stříbrná příčka! Pro mě je to rovněž velice dobrý výsledek. Všem moc blahopřeji k získaným bodíkům a děkuji Ondrovi Matějovskému za vedení dětí z Vlašimi a Pravonína a i jemu blahopřeji jistě ke hřejivému výsledku svých svěřenců a k zúročení své práce s dětmi. Všem, kdož se o děti starali děkuji a nyní šťatnou cestu domů. Jeďte opatrně!

 5. 35
  visvi píše:

  Prohlížel jsem si výsledky až teď, bylo to napínavé proklikávání – po 8. kole jsem už medaili moc nevěřil, o 5 sekund později již bylo veseleji :-) Gratuluji!

 6. 36
  Maťa píše:

  Tak už jsme snad všichni doma. Myslím, že to byl úspěšný víkend – děkujeme všem za držení palců i za gratulace! A já děkuji řidičům za dopravu – speciálně vyzdvihuji pana Kocourka ze Sázavy, který nám ochotně odvezl domů hráče z Benešovska mimo svou trasu! Článek napíšu já.

 7. 37
  Tom píše:

  Kuba domů přivezl navíc jedno tričko a dvoje slipy. :-D :-D Předpokládám, že to bude někoho ze stamatníků, tak až to Martina vybere, tak ti to Maťo přinesu. Třeba se ti na kroužku o to někdo přihlásí. :-)

 8. 38
  Maťa píše:

  Ten Kuba taky bere všechno, původně měl sbalené i Adamovy džíny ;-) .

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist