TJ Spartak Vlasim
28
Kvě

2. otevřený turnaj šachové školy STAMAT

Patrik Pýcha

V neděli 26. května se v Benešově uskutečnil další šachový turnaj, který organizovala šachová škola STAMAT. Mohly se ho zúčastnit všechny děti narozené v roce 1998 a mladší. Do domu dětí nakonec dorazilo 72 šachistů a šachistek, mezi nimiž převládali začátečníci, pro něž byl především turnaj pořádán. Na místě se také ukázala nadějná vlašimská šachistka Nela Pýchová, která měla spolu se svojí maminkou na starost bufet, přestože už odpoledne musela být v Koutech u Ledče nad Sázavou, kde v těchto dnech bojuje na Mistrovství ČR žen.

Účastníci odehráli 8 kol. Jasným vítězem turnaje se stal již velmi zkušený šachista Jan Sadil z ŠK KDJS Sedlčany, který uhrál 7,5 bodu, a zvítězil tak s bodovým náskokem na druhého Ondřeje Másla z ŠK Medvědi Zvole a třetího Jana Kučeru z ŠK KDJS Sedlčany.

Vyhlášena byla také kategorie pro začínající děti bez výkonnostních tříd. Zde byla nejlepší Eva Potůčková z TJ Jawa Brodce, která uhrála 5 bodů. Z druhého místa se radoval Adam Hruška z kroužku šachové školy STAMAT při ZŠ Jiráskova a třetí místo vybojoval Martin Staněček z KŠ Říčany 1925.

Všechny děti při vyhlášení na otázku, komu se turnaj líbil, zvedly ruku, a proto pevně věřím, že byli všichni opravdu spokojení. Každý si z akce odnesl věcnou cenu.

Na závěr bych rád poděkoval všem lidem, kteří se podíleli na přípravě i příjemném průběhu turnaje. Obrovský dík patří také velice ochotnému vedení DDM Benešov, které nám opět poskytlo potřebné prostory pro konání turnaje.

Výsledky turnaje

Fotky od Karla Jukla

Webové stránky šachové školy STAMAT

18 komentářů na “2. otevřený turnaj šachové školy STAMAT”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  O turnaji v Benešově se zmiňuje tak trochu zvláštně i tisk v Sedlčanském kraji :-) : http://www.sachysedlcany.cz/

 2. 2
  Maťa píše:

  Proč „zvláštně“? :-)

 3. 3
  Petr H. píše:

  Tobě nepřišlo trochu divné, že nám přijelo 72 „závodníků“ :-)
  Příště budu muset k faktům o turnaji doplnit redakci i trochu používané terminologie … Až zase vyhrajeme nějaké „závody“ !

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Mě připadá, že kromě šachů ještě hrají fotbal a dělají atletiku :-) .

 5. 5
  Maťa píše:

  Nešachisté se mě občas ptají, kde jsme zas byli na nějakých závodech. Takže mě to nějak zvlášť neupoutalo ;-) . Ale je dobře, že regionální tisk o šachu píše…

 6. 6
  bohouš z buše píše:

  „přijelo 86 závodníků a 2 podvodníci“ :-)

 7. 7
  Jarda P. píše:

  Pozvánka na páteční turnaj pořádaný Šachovou školou STAMAT se objevila i v Benešovském deníku, jen ta fotka mi tam nějak nesedí :-) : http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/deti-prijdte-si-zahrat-sachy-20140128.html

 8. 8
  Vojta M. píše:

  koukal jsem, že pozvánka jménem Honzy Starce byla odeslána na všechny školy v okrese a jejich tělocvikáře. Možná nedopatřením možná i schválně mezi nimi stále figuruji.

 9. 9
  Maťa píše:

  Jarda P. (7): A objevila se ta pozvánka i v tištěné verzi deníku? Pokud ano, tak jsem si toho nevšiml, přestože jsem noviny prolistoval. Propozice jsem poslal nejen do Benešovského deníku, ale i do Jiskry, kde je asi ilustrační foto výstižnější :-) : http://jiskra-benesov.cz/clanek/turnaj-v-sachu-pro-mlade-jiz-v-patek-4460. Ale i Vojta Filip má s pátečním turnajem něco společného, měl by totiž stejně jako před rokem doprovázet pravonínskou mládež. Na snímku poznávám i jeho soupeře – Romana Novotného z Kutné Hory.

  Vojta M. (8): O této aktivitě našeho předsedy ani nevím. Vím jen, že to posílal na školy, kde máme kroužky.

 10. 10
  Jarda P. píše:

  Tištěnou verzi jsem neviděl, ale myslím, že se to tam někdy objeví.

 11. 11
  Maťa píše:

  V tištěné verzi je pozvánka dnes (bez té fotky), tak třeba se nějaký talent z ulice objeví :-) . Startovní listina se pomalu plní, tímto zvu i další zájemce! http://www.chess-results.com/tnr122603.aspx?lan=5

 12. 12
  Maťa píše:

  Den před turnajem se listina docela naplnila – už téměř 60 hráčů. To jsem ve všední den nečekal… http://www.chess-results.com/tnr122603.aspx?lan=5

  Jinak volná místa ještě samozřejmě jsou, jídelna má velkou kapacitu!

 13. 13
  Maťa píše:

  Turnaje v Benešově se dnes zúčastnilo rovných 60 hráčů. Z našeho oddílu skončil podle očekávání nejlépe Jakub Vojta (2. místo), nedaleko od elitní desítky se umístili Štěpán Filip (12.) a Ondra Hrabě (14.). Výsledky: http://www.chess-results.com/tnr122603.aspx?lan=5&art=1&rd=8&wi=821. Na turnaji nás navštívil i šéfredaktor Benešovského deníku Zdeněk Kellner: http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/sachovy-turnaj-mely-deti-v-benesovske-skolni-jidelne-20140131.html.

 14. 14
  Patrik P. píše:

  Fotky z dnešního turnaje už jsou na sedlčanském rajčeti: http://petr99.rajce.idnes.cz/3._turnaj_Sachove_skoly_STAMAT_o.s./#P1010500.jpg

 15. 16
  Maťa píše:

  Simultánka byla jedna (Pýchovi se střídali po každém tahu), celkový výsledek 22,5:3,5 – viz http://www.sachystamat.cz/?p=301.

  Jinak dnes byla krátká zpráva o turnaji v tištěné verzi Benešovského deníku.

 16. 18
  Maťa píše:

  GM Špatnota (15): Koukal jsem se na ty odkazy a došlo mi, že bychom podle tvého názoru měli natočit nějakou písničku. Chtělo by to složit melodii, text už máme: http://www.sachyvlasim.cz/?p=17658 (viz komentář číslo 6) ;-) .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist