TJ Spartak Vlasim
24
Kvě

Velká cena Havlíčkova Brodu pro Vojtu Filipa!

David Kůra

O víkendu se v Havlíčkově Brodu hrála Velká cena mládeže v rapid šachu. Na tradiční turnaj Vysočiny se prezentovalo rekordních 115 účastníků, nejen z Vysočiny. V devítikolovém zápolení s časovým limitem 2 x 15 minut na partii byli vyhodnoceni první tři vítězové turnaje a první tři v kategoriích chlapců a děvčat do 10, 12, 14, 16 let, nejmladší účastníci a vyhlášena byla i cena Karla Havlíčka Borovského určená hráči s nejvyšším počtem výher. Turnaj se uskutečnil pod záštitou starosty města Havlíčkova Brodu Mgr. Jana Tecla, který turnaj zahájil. Akce se zúčastnilo hned 6 hráčů Spartaku Vlašim: Vojtěch Filip, Daniel Ždych, Štěpán Filip, Filip Kůra, Jakub Vojta a malý Vojtíšek Vopálka. K popisu turnaje si vypůjčíme komentář Davida Kůry z pravonínského webu:

V prvním kole naši borci skóre 4:1, kdy pouze Vojtík V. doplatil na přílišnou nervozitu. Jinak rychlé výhry, pouze  Filípkovi soupeř vzdoroval a sebral mu i dámu!

Ve druhém kole se projevilo, že naši šachisté byli nasazeni proti zkušenějším hráčům, a to se po kratší nebo delší době ukázalo. Vojta F. projevil svou vyzrálost, a i když se soupeř snažil, pod velkým tlakem stejně vzdal.

Ve třetím kole si naši chlapci šli vytrvale za vítězstvím, Vojta F. a Kubík V. jednoznačně a také Dan Ž. a Filip K. nedali soupeřům šanci na odpor. Štěpánek ve vyrovnané partii udělal svou  nesoustředěností několik chyb a „posadil“ na soupeře jezdce, a když se mu podařilo vrátit do hry, chyby opakoval. Přesto moc nechybělo, asi  5s., a soupeři by padal čas.

IV. kolo přineslo porážku Vojtíka V. se zkušenější „dorostenkou“, a stejně tak Filip s Danem podlehli svým soupeřům, a tak výhry slavili jen Štěpán a Vojta Filipovi.


Štěpán Filip a Filip Kůra

Páté kolo bylo velmi úspěšné pro naše šachisty, Filip porazil soupeře, který se snažil o pat, Štěpán vyčistil komplet soupeřovu šachovnici a Dan také nedal soupeři naději. Vojtík V. měl volno a naše opora Vojta F. pokračoval ve svých velmi dobrých výkonech! Bohužel však v této partii došlo ke změně a Vojta 40s. před pádem hodin nabídl soupeři remízu. Jakub V. svými velmi dobrými  výkony atakuje nejvyšší příčky!

Šesté kolo přineslo nádherné vítězství snaživému Vojtíkovi V.! Bojovné výkony Štěpána a Filipa tentokrát nestačili na silnější protihráče. Vybojovaný pat Dana. Vyrovnaná hra Vojty F., kdy oba hráči přišli po 8 minutách pouze o dámu a jednoho pika a směřovali k remíze. Ovšem Vojta F. mohutným finišem donutil soupeře kapitulovat.


Dan Ždych

V kole sedmém opět úspěch našeho oddílu, kdy všichni zkušenější hráči vyhráli a Vojtík V. uhrál svou první remízu, když dlouho držel šanci na výhru!

V osmém kole měli bratránci (Filip K. a Štěpán F.) šachovnice vedle sebe, ale zatímco předtím vyhráli, tentokrát jim to štěstí nepřineslo a silnějším soupeřům podlehli. Další zářez se nepodařil ani Vojtíkovi V., který je spolu s hráčkou Humpolce nejmladším účastníkem turnaje, a tak jsme čekali na výsledky ostřílených borců! Bohužel Kubík V. nestačil na 6. nasazenou hráčku, i když hrál velmi pěkně, a tak čest a slávu oddílu museli potvrdit Dan s Vojtou F., kteří se této role chopili bez váhání a své partie vyhráli!

V posledním kole mladší kluci potvrdili svou kvalitu, naopak o body přišel Dan a stále se lepšící Vojtík V.! Vojta F. opět zvítězil a stal se i vítězem celého turnaje.

Vojtík Vopálka:  nejmladší účastník Velké ceny Havlíčkova Brodu

Vojta Filip:  vítěz Velké ceny Havlíčkova Brodu i H16

Jakub Vojta: vítěz H10 – celkově 12. místo ze 115 účastníků

Dan Ždych: celkově 30. místo

Filip Kůra: 9. místo v H10 – celkově 46. místo

Štěpán Filip: 13. místo v H10 – celkově 62. místo

Turnaj byl perfektně organizován v krásném prostředí Hotelu Slunce, atmosféra byla vynikající a odpovídala kvalitě turnaje, která byla výborná a zasloužili se o ni nejen organizátoři, ale i jednotlivci. Organizátoři připravili pro hráče i losování o ceny mezi partiemi – Algida, a tak nikdo nepřišel zkrátka, a oběd byl rovněž zajištěn v restauraci hotelu. SUPER.


Ceny jako v Pravoníně :-)

Kompletní výsledky turnaje

Fotky

Stránky věnované turnaji

3 komentáře na “Velká cena Havlíčkova Brodu pro Vojtu Filipa!”

 1. 1
  Vláďa píše:

  Veleúspěšný turnaj pro naše hráče, gratuluji.
  Ceny dle fotky si určitě nezadaly s cenami v Pravoníně, ale paní Filipová má co dohánět, páč rádio jako cenu jsem v Pravoníně ještě neviděl ;-).

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Koukám, jak se dnes zadařilo naší výpravě v Havlíčkově Brodě, Vojta obhájil vítězství výsledkem 9/9 : http://chess-results.com/tnr134572.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE&wi=821

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist