TJ Spartak Vlasim
16
Kvě

Vlašim vyhrála KP družstev mladších žáků

Tomáš Vojta

Místo prvomájových slavností v zámeckém parku jsme v tento slavnostní den dali přednost účasti na krajském přeboru mladších žáků. Do Říčan se sjelo rekordních 21 družstev, aby bojovala nejen o titul krajských přeborníků, ale hlavně o 2 postupová místa na červnové Mistrovství České republiky. Družstva byla složena ze 6 hráčů narozených v roce 2001 nebo mladších s tím, že v týmu musí být alespoň jedna dívka a jeden hráč narozený v roce 2004 či mladší.

Vlašimské družstvo ve složení Lukáš Dolanský, Julie Vilímová, Richard Mládek, Jakub Vojta, Daniel Ždych, Petra Píšová vstupovalo do soutěže, hrané švýcarským systémem na 7 kol tempem 2×20 minut s přídavkem 10s. za každý provedený tah, jako třetí nasazené. Že na tomto nepostupovém místě ale nechceme skončit na konci, dokazovali kluci a děvčata hned od začátku: 1. kolo Vlašim – Joly Lysá 6:0, 2. kolo Vlašim – Figurka Říčany 6:0, 3. kolo Vlašim – AŠ Mladá Boleslav 6:0! Ve 4. kole nás pak čekal jeden z favoritů, domácí Říčany 1925. Rychle prohrává Péťa a Kubík má v koncovce věž méně. Naštěstí pro nás si ale soupeř neví rady s volnými pěšci a zbytečně nabízí remízu. Poté vyhrávají Ríša a Julča a rázem vedeme 2,5:1,5. Na 1. šachovnici přijímá Lukáš nabídku remízy a zápas tak rozhoduje partie Dana Ždycha. Dan přežil vlastní smrt v úplně prohrané pěšcovce. V dámské koncovce už ale zkušeně našel věčný šach a rozhodl tak o naší výhře, která, jak se ukázalo, byla rozhodující v celém turnaji. Vlašim – Říčany 1925 3,5:2,5. Ve vynikajících výkonech pokračuje naše družstvo i nadále: 5. kolo Vlašim -Buštěhrad 5,5:0,5, 6. kolo Vlašim – Dobrovice 4,5:1,5. Kolo před koncem tak máme náskok 5 bodů na druhého v pořadí! Můžeme si tak v klidu užít zápas s nejvýše nasazenými Řevnicemi. Rychle vedeme 3:1 a zdá se, že spanilou jízdu turnajem dotáhneme ke 100% bodovému zisku. Svěřenci Honzy Paukerta se ale dokázali vzepřít osudu a výhrami na prvních dvou šachovnicích srovnat stav zápasu. Vlašim – Řevnice 3:3.

Konečné pořadí:

Vlašimské družstvo zaslouží velikou pochvalu, a to od první do poslední šachovnice. Z jednotlivců nikoho jmenovat nebudu, byl to výborný kolektivní výkon!

Poděkovat chci ale paní Dolanské, která Lukáše přivezla na turnaj až z Českého Krumlova. Poděkování zaslouží i pořadatelé z Říčan, kteří bez komplikací zvládli odřídit turnaj s rekordním počtem účastníků.

Kompletní výsledky

Fotky od Karla Jukla

30 reakcí na “Vlašim vyhrála KP družstev mladších žáků”

 1. 1
  Vojta M. píše:

  Jsme zvědav jak naši obstojí na republice? A bude stejná sestava na stejných deskách nebo se udělá nějaká změna? Podle mne by Ríša mohl hrát klidně vyšší desku.

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Vojta M. : Ríša by nemohl hrát vyšší desku, protože je tam omezení 150 elobodů . Až mu vyjde ELO, tak zase nebude moct hrát nižší desku :-) .

 3. 3
  AdolfR píše:

  Dobre vy. Mimo jine to i znamena, ze rostou dalsi borci pro Extraligu, to je prijemne

 4. 4
  Vojta M. píše:

  Chce to myslet v širších souvislostech :-) Roste nám pořádná základna pro 1. českou ligu ve Vlašimi :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Ještě jednou gratuluju našim mladíkům (a mladicím) k přesvědčivému vítězství! V historii těchto KP jsme se jen jednou vrátili bez medailí, nicméně zlato to bylo teprve podruhé (většinou nás na KP předstihly Říčany, my jsme pak pro změnu končili zpravidla před nimi na MČR). Poprvé se to povedlo v roce 2010 sestavě Jitka Jánská, Nela Pýchová, Vojta Filip, Franta Helebrand, Vašek Voldán a Dan Ždych. Dan je tedy v této soutěže historicky nejúspěšnějším Vlašimákem :-) . http://www.sachyvlasim.cz/wp-content/uploads/Ric21.jpg

  Vojta M.: Na MČR bohužel budeme bez hostujícího Lukáše Dolanského, ten bude hrát za svůj Tábor.

 6. 6
  Maťa píše:

  Tomášův článek byl zveřejněn v dnešním Benešovském deníku. Posílal jsem ho i do Jiskry, tak uvidíme, jestli se zítra objeví i v ní.

 7. 7
  Maťa píše:

  Tak v Jiskře se článek objevil také, dokonce s barevnou fotografií vítězného týmu. Kupujte v naší trafice do středy 29. 5.! :-) Zde je internetová verze: http://www.jiskra-benesov.cz/clanek/vlasimsti-mladsi-zaci-krajskymi-preborniky-2182 .

 8. 8
  Jarda P. píše:

  Tak jsme plánovali v sobotu v Táboře osobně podpořit naše družstvo, ale asi z toho sejde :-( . Na stránkách pořadatelů jsem se totiž dočetl, že do hracího sálu bude mít přístup vždy jen jeden člen z každé výpravy a to rozhodně tedy nebude moc divácky atraktivní. Jako někde na MS či ME. Škoda.

 9. 9
  Tom píše:

  Zrovna to čtu taky:

  Právo vstupu do hracího prostoru:

  1) Před zahájením kola všichni – usazení dětí, kontrola soupisky, upozornit hráče na pitný režim při partii
  2) Na pokyn rozhodčího všichni opustí hrací prostor
  3) Po dobu konání kola může vstupovat pouze 1 zástupce družstva do hracího prostoru – kartičkou se prokáže pořadatelům u vchodu
  4) právo stálého vstupu po dobu kola – předseda ŠSČR, předseda KM ŠSČR, ředitel turnaje, hl. pořadatel,
  5) hosté či novináři v doprovodu pořadatele

  Si snad dělaj srandu … :-(

 10. 10
  Maťa píše:

  Myslím, že pořadatelé tímto plánovaným krokem (pokud ho nevezmou zpět) už dopředu celou akci zkazili. Hlavně že na svém webu vyzývají čtenáře, aby se přišli podívat… Toto naposledy zkusili před 6 lety na MČR v rapid šachu v Jaroměři a nepříznivé poturnajové ohlasy by měly být varováním: http://www.sachyvlasim.cz/?p=20

 11. 11
  Petr H. píše:

  Pořadatelé toho kolem turnaje dělají hodně, ale to omezení přístupu se mi také nelíbí. A také se mi nepodařilo najít na chess-results startovní listinu :-(

 12. 12
  Jana B. píše:

  Já jsem se taky těšila :-( :-( :-(

 13. 13
  Jarda P. píše:

  Myslím, že když už se zavedou taková opatření proti propagaci šachu, mělo by být povinností pořadatele alespoň několik online šachovnic .

 14. 14
  Maťa píše:

  Všem, kterým se opatření ohledně vstupu do hrací místnosti nelíbí, doporučuji poslat námitku pořadatelům na sachklub.tabor@seznam.cz. Jak jsem zmínil na jiném místě, já už jsem tak učinil.

 15. 15
  Jarda P. píše:

  Dnes se hraje v Říčanech krajský přebor družstev mladších žáků, předběžné startovní listiny : http://chess-results.com/Tnr132517.aspx?lan=5
  Snad se naší omladině podaří vybojovat jedno z postupových míst, budeme držet palce ! Já věřím v obhájení loňského prvního místa :-) .

 16. 16
  Maťa píše:

  Budu držet palce u počítače! :-)

 17. 17
  Maťa píše:

  Tak první dvě kola naši borci zvládli. Po úvodním kanáru s týmem Milovic (je dobře, že si všichni položili bodový základ) přišla těsná výhra nad Řevnicemi. Nyní probíhá zápas s Buštěhradem.

 18. 18
  Robin píše:

  Taky držím palce a věřím, že to vyhrajem. :D Tým mi na to přijde dost silný. A mám radost z angažování Kuby Voříška. :D By to mohlo být dlouhodobější… :D

 19. 19
  Maťa píše:

  Petru Havelkovi nejspíš vázne internetové připojení – už dlouho výsledky neaktualizoval. Podle sms od Tomáše s Říčany prohráváme 2:0, předpokládám, že se jedná o 4. kolo a že ve 3. naši vyhráli.

 20. 20
  Maťa píše:

  Tak s Říčany bohužel prohra 4:2… Nyní Sedlčany, to by měly být 3 body (samozřejmě při vší úctě k soupeřům :- ).

 21. 21
  Jarda P. píše:

  Když zvládnou 6.kolo s Poděbrady, myslím, že už by postup neměl uniknout.

 22. 22
  Maťa píše:

  Prý ale prohrávají 2:0 po prohrách na posledních šachovnicích…

 23. 23
  Jukelník píše:

  Brodce Vlašim ?:?

 24. 24
  Jukelník píše:

  Brodce Vlašim 0:3

 25. 25
  Jarda P. píše:

  Asi obhájíme :-) .

 26. 26
  Jukelník píše:

  Péťa Pisova zavesila

 27. 27
  Maťa píše:

  No jo, náš tým to s Poděbrady otočil a vyhrál 4:2 (tímto zdravím Vítka Moravce ;-)), Říčany nečekaně podlehly Brodcům – sláva Jukelníkovi! :-)

 28. 28
  Maťa píše:

  Tak nakonec 2. místo, o bod buchholzu za Říčany. Gratuluji k postupu na MČR!

 29. 29
  Jarda P. píše:

  Tak nakonec 2.místo, hlavní je postup. Gratulace !

 30. 30
  Tom píše:

  Dnes jsme to zvládli velmi dobře a opravdu moc nechybělo k obhajobě loňského vítězství. I 2.místo je ale výborné i s přihlédnutím k tomu, že naše poslední 2 šachovnice byly slabší. Můžeme se tedy těšit na MČR, které se prý bude hrát v Brně.
  http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/KP_druzstev_do_12_let_1_5_2014/#Krajsky_prebor_v_sachu_druzstev_do_12ti_let_272.jpg

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist