TJ Spartak Vlasim
06
Kvě

Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR do 8 let

Marie Filipová

Vlašim má druhého vicemistra ČR v šachu dětí do 8 let a je jím Jakub Vojta! Tím by mohla informace o Mistrovství ČR chlapců a dívek do 8 let, konaném ve Vyškově o víkendu 4. – 5. 5. 2013, končit. Ovšem nedá mi to, abych se s dojmy z tohoto vydařeného klání s vámi nepodělila.          

Pořadatelé vše zvládli na jedničku! Rekordní počet přihlášených (90 chlapců a 20 dívek) nebyl pro pořadatele jednoduchou záležitostí. Ubytování bylo v hotelu Dukla, ovšem hrací sál byl zřízen v jedné z místních základních škol, vzdálené asi 500 metrů od hotelu. Zprvu se nám rozhodnutí pořadatelů moc nezdálo, ale brzo všichni účastníci změnili názor a dali  jim za pravdu. Prostorná hrací místnost, velkolepé přísálí pro rodiče a doprovody, spousta her a sportovního vyžití pro hráče, kiosek, to vše bylo téměř dokonalé a v hrací místnosti byl po celou dobu turnaje klid a pořádek. Pan Hurta (stejně jako náš Petr Havelka) bleskově losoval nasazení do dalších kol, přísně byl dodržován začátek každého kola dle harmonogramu, a to po celé dva dny.

Velkým želízkem v ohni, jak už jsem předeslala, byl Jakub Vojta a neměl to věru lehké. Ovšem své partie zvládal, z mého pohledu, hravě, pokud se při některé „nadřel“, doplní jeho tatínek Tomáš. V každém případě ho pořádně mrzela prohra ve třetím kole s Janem Kolářem. Těch, kteří mohli sahat na medaile, bylo více jak deset a poslední kolo zamíchalo pořadím víc, než jsme čekali. Málokdo čekal, že v posledním kole prohraje Viktor Přibyl (slzičky „měl“ ještě u oběda). Políčeno jsme měli na stříbrnou příčku, ovšem právě tento neblahý Viktorův výsledek Kubíka odsunul na třetí místo a také přišly slzičky!!! Ovšem při vyhlášení už měl velikou radost a pak se svými kamarády z klubu oslavoval „šampíčkem“! Jak Kuba „pracoval“ při partiích nejlépe vyčtete z celé řady fotografií z jeho mimiky. Každopádně vynikající výkon a velká pochvala nejen pro Jakuba, ale i jeho rodiče, především taťku, který mu věnuje trpělivě hodně času a výsledky se dostavují a dovoluji si věštit, že o něm budeme psát ještě hodně pěkných vět, a nejen my ve Vlašimi, ale i jiní povolaní „písmáci“.


Jakub Vojta


Oslava třetího místa :-)

Z pravonínské líhně jsem poprvé vyvezla na takovouto prestižní soutěž Filipa Kůru a Štěpána Filipa. Jela jsem s nimi sama, bylo mi jasné, že je budu muset psychicky podporovat a motivovat. Chtěla jsem jim dopřát hezké zážitky a představit jim šachové soutěže v tom nejlepším světle. Podařilo se to jen částečně, protože Štěpánka od pátku večera začal zlobit zoubek a nedal pokoj po celou dobu soutěže, polykal léky, na zubaře to nebylo, ale byl tím určitě diskvalifikován (to na jeho omluvu), protože jeho 3 body a výkon 908 je málo, čekali jsme víc. Filipu Kůrovi se dařilo lépe, uhrál solidních a pěkných 5 bodů, hrál výkonem 1104. Oplakal prohru s Pavlem Vitvarem z Říčan, který ho „překvapil“ šustrákem. Tohoto ztraceného bodu opravdu litujeme. Věřím, že se to Filipovi už nikdy nestane! Oba kluky provázela tréma, ale i zodpovědnost. Štěpán hraje hrozně rychle a Filip si musí začít víc věřit a nesmí se podceňovat a pak to bude určitě lepší. Zkušenost to byla každopádně výborná a já byla spokojená.


Filip Kůra

Pořadatelé měli připraveny poháry, medaile a diplomy pro vítěze, věcné dary pro prvních třicet dětí a pro každého pamětní list a dárkový balíček.

Mimošachový program jsme si tvořili samostatně. V pátek byla sice připravena hromadná návštěva Dinoparku, ale pršelo, tak jsme tohoto výletu nevyužili (aby kluci nenastydli) a raději s nimi zajeli na bowling. Po sobotních šesti kolech následoval na hřišti u základní školy fotbálek. Vlašim + část Říčan proti Brodcům + části Říčan. Výsledek 1:1. Branky hájili na jedné straně Tomáš Vojta a na straně druhé Karel Jukl. Jinak na pokojích kluci hráli různé hry, karty a také sledovali televizi a nezbytné pohádky. Nedělní program po ukončení soutěže už byl individuální. Vojtové navštívili pouť, kde byli i o sobotním podvečeru, a my (za Filipem přijeli rodiče) navštívili Dinopark – viz fotečky.

Závěrem děkuji všem třem klukům za vzornou reprezentaci, doprovodům za volný čas, který dětem věnovali, všem, kdož drželi palečky, také velký dík! A radujme se z vynikajícího umístění Jakuba Vojty.

Kompletní výsledky

Fotky

Fotky od Karla Jukla

Stránky pořadatelů

3 reakcí na “Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR do 8 let”

 1. 2
  Tom píše:

  Dneska mě zaujal krátký článek z úvodní stránky Šachového týdeníku. Má název Filipínské zázračné dítě a pro zajímavost z článku cituji: Nejmladším FIDE mistrem na světě se stal 7letý filipínský chlapec Aljechin Nouri. Titul FM vybojoval díky vítězství na mistrovství Asie do 8 let. Recept na úspěch prozradil jeho otec a trenér: Náš denní program je 10 hodin odborné přípravy, žádné počítačové hry, bez televize. Úlevy máme pouze v neděli. ….

  Co k tomu dodat? Snad jen – chudák dítě …

 2. 3
  Vojta M. píše:

  Hm, až teď jsem si všiml tomova příspěvku. To snad ani ten otec nemohl říkat pravdu. Jako vím, že jsou rodiče magoři, ale tohle by snad ani nemohl klučina zvládat pár týdnů. 10 hodin týdně odborné přípravy u malého bych bral za šílenost, ale pokud by to hltal, dá se říct, že je to divný, ale budiž. Ale denně 10 hodin?? :(

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist