TJ Spartak Vlasim
12
Kvě

Šachová škola STAMAT pořádala další turnaj!

Patrik Pýcha

V neděli 28. dubna proběhl v Benešově krajský přebor dětí do 8 let v šachu. Na turnaj organizovaný šachovou školou STAMAT ve spolupráci s benešovským DDM dorazilo 43 malých šachistů. Akci zahájili stručnými proslovy předseda šachové školy Jan Starec, dlouholetý pořadatel mládežnických turnajů Petr Havelka a hlavní trenér Ondřej Matějovský.

Účastníci odehráli 7 kol. Při čekání na jednotlivá kola se mohly děti rozptýlit sledováním filmu nebo se občerstvit v bufetu.

Mezi chlapci zvítězil Ondřej Skýpala z TJ AERO Odolena Voda. Stříbro vybojoval Jakub Vojta z TJ Spartak Vlašim a bronz Šimon Jiroušek z KŠ Říčany 1925.

Nejlepší dívkou se stala celkově třetí Kateřina Pastrnková z KŠ Říčany 1925 následovaná Marií Karpeckou z ŠK Řevnice a Monikou Strnadovou z KŠ Říčany 1925.

Jménem šachové školy STAMAT bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a bezproblémovém průběhu turnaje a samozřejmě také DDM Benešov za vstřícnost a poskytnuté prostory.

 
Třojice nejlepších: 1. Ondřej Skýpala, 2. Jakub Vojta, 3.Kateřina Pastrnková

Kompletní výsledky turnaje

Fotky

Webové stránky šachové školy STAMAT

9 komentářů na “Šachová škola STAMAT pořádala další turnaj!”

 1. 1
  Maťa píše:

  Patrikův článek byl zveřejněn (včetně fotografie) v týdeníku Jiskra – v prodeji do zítřka. Jinak myslím, že to byl pohodový turnaj, kromě vyjmenovaných v článku se na hladké organizaci podíleli všichni Pýchovi (Nela s Ivetou v bufetu, Patrik s Jardou na sále) a Robin Hrdina. Pánové Kotzot s Paukertem pak pomáhali v roli pomocných rozhodčích. Za sponzorské dary děkujeme paní Iloně Starcové z pojišťovny AXA a časopisu Abc.

  Ještě bych chtěl pochválit všechny své svěřence: Ondra Hrabě, Matěj Šíma i Vojta Vopálka podali solidní výkony, u Vojty trochu zamrzí dvě nedotažené vyhrané pozice (dvě věže navíc apod.) v závěrečných 2 kolech, ale to přijde ;-) .

 2. 2
  Tom píše:

  V neděli 26.5. pořádá šachová škola STAMAT další turnaj pro děti. Propozice:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/Stamat_2_turnaj_130526.doc

 3. 3
  Vojta M. píše:

  V diskuzi k právě zahájenému mistrovství ČR mužů/žen padlo jméno i hlavní tváře STAMATu Nely Pýchové.

  http://www.nss.cz/kam,-panove,-kam-jdete-

  V zavřeném turnaji žen se na poslední chvíli omluvila Martina Kořenová A tak dámy hrají turnaj v sedmi. A jelikož se hraje v Koutech u Ledče nad Sázavou, tak by to Nela měla co by kamenem dohodil, jak někdo z diskutujících navrhl.

  Tak co, Pýchovi, přečetl si organizátor diskuzi a jednal? Přišla nějaká nabídka nebo je to jen šum a vítr budoucnosti? :-)

  Je fajn číst o vlašimácích i na celorepublikově sledovaném webu. (článek o víkendovém vítězství Vojty Filipa v Brodě je kus vedle :o) )

 4. 4
  Maťa píše:

  Včera mi to moc reálné nepřišlo, ale dnes byla Nela opravdu na uvolněné místo nominována a zítra v 15 hodin zasedne k 1. kolu. Taková nabídka se neodmítá! :-)

 5. 6
  Tom píše:

  Koukám, že STAMAT má úspěšně za sebou další turnaj. Výsledky:
  http://www.chess-results.com/tnr101112.aspx?art=4&lan=5&wi=821

 6. 7
  Maťa píše:

  Řekl bych, že to byl v benešovském DDM opět vydařený turnaj a 72 hráčů je pěkná účast. Poděkování si zaslouží všichni, kdo přiložili ruku k dílu. Článek napíše Patrik Pýcha.

 7. 8
  Tom píše:

  Dnes se v Pravoníně koná KP do 8 let. Předběžná startovní listina zde (předpokládám, že Petr Havelka bude i online aktualizovat výsledky):
  http://www.chess-results.com/tnr131180.aspx?lan=5

 8. 9
  Ma píše:

  Na http://www.sachypravonin.cz už máme článek a odkaz a výsledky i fotečky. Celkem hrálo 36 dětí.
  Naši: Adam Slavík 5 bodů, z kluků 5.místo, Vojtěch Vopálka z chlapců 11. místo a 4 body. Barunka Slavíková 33.místo, z dívek 3. místo a 2 body.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist