TJ Spartak Vlasim
12
Úno

Jawa Brodce – TRW A. Vlašim 1:7

Tomáš Vojta

Oslabeni o 2 hráče základní sestavy, Ondru Mejzlíka a Vaška Gergelitse, kteří si plnili studentské povinnosti, jsme v 7. kole krajského přeboru zajížděli na půdu Brodců. Domácí mají velmi silnou soupisku, a tak jsme očekávali dramatický a vyrovnaný zápas.

Momentka z utkání

V tuto chvíli ještě domácí netušili, jaký debakl jim uštědříme.

Utkání začalo rychlou remízou Vojty Mejzlíka s Fialkou. Vojta chvátal domů za přítelkyní a domácímu hráči se letos vůbec nedaří, a tak byli s rychlou dělbou bodu spokojeni oba. Poté Vladimír Horák klasickou fintou v Colleho systému připravil Emila Macků o kvalitu a zvítězil v miniaturce. Další miniaturku předvedl Jaromír Skála, když Vávrovi nedal nejmenší šanci a hezky vedenou partii zakončil po oběti střelce matovým útokem. A když pak v dramatické partii, kde figurky jen lítaly, přidal na 8. šachovnici cenný půlbod Jirka Prokop, vedli jsme již 3:1. Další bod na naše konto přidal Pavel Vojta, když podle svých slov předvedl nejlepší výkon v sezóně. To samé se dá říci o Františku Innemannovi, který si připsal cenný skalp Petra Procházky. A své vítězství komentoval slovy: „Hrál jsem jak zamlada!“ Mně soupeř věnoval půl bodu, když v horší, ale pravděpodobně remízové koncovce tah před kontrolou překročil časový limit. Debakl domácích dokončil Ondra Matějovský, který v remízové věžovce potrestal optimistickou hru Jirky Feierfeila.

Feierfeil-Matějovský

Analýza partie Feierfeil-Matějovský

Nezbývá než náš tým pochválit za vynikající výkon a doufat, že nám forma vydrží i do dalších zápasů! V příštím kole přivítáme na domácích stolech tým Říčan „B“, které jsou v tabulce hned za námi. Držte nám palce!

Pavel Chmiel (2294) – Tomáš Vojta (2300) 0:1

Milan Holub (2115) – Pavel Vojta (2180) 0:1

Miroslav Fialka (2086) – Vojtěch Mejzlík (2101) 1/2

Jan Vávra (2070) – Jaromír Skála (2075) 0:1

Jiří Feierfeil (1978) – Ondřej Matějovský (2056) 0:1

Emil Macků (2021) – Vladimír Horák (2074) 0:1

Petr Procházka (1999) – František Innemann (1903) 0:1

Jaromír Svoboda (1977) – Jiří Prokop (1851) 1/2

Kompletní výsledky 7. kola krajského přeboru včetně tabulky najdete v sekci ke stažení.

Můžete se prohlédnout i „statistiku jednotlivců“:http://sachyvlasim.tym.cz/wp-content/uploads/jednotlivci.doc.

Zajímavé momenty ze zápasu zpracuji příští týden, až od vedoucího soutěže přijde bulletin s partiemi.

6 reakcí na “Jawa Brodce – TRW A. Vlašim 1:7”

 1. 1
  Maťa píše:

  Tak to vypadá, když zápas jednomu sedne, a druhému zas ne. Při absenci našich matfyzáků byly vyhlídky soupeřů zcela vyrovnané, tak třeba průměrné Elo sestav bylo u obou týmů totožné – 2067,5, což je docela perlička.Myslím, že Brodce své kvality ještě prokáží, a kdyby to bylo v posledním kole s Kladnem, zlobit se nebudeme! :-) Tomáš píše, že jeho soupeř překročil časový limit, ale nepopsal, jak kuriózním způsobem k tomu došlo: P.Chmiel se 40 sekundami na hodinách odešel tah před kontrolou na cigárko a spadnul. Zřejmě si myslel, že už má 40 tahů, ale v partiáři to měl dobře, takže asi nějaký zkrat…

 2. 2
  Vláďa píše:

  Doufejme, že po té kruté prohře na nás v Týnci nezanevřou a v posledním kole budou za nás bojovat a vyhrajou ;-). Jinak musím pochválit svého soupeře p. Macků, že dobře odhadl postavení na šachovnici (zugzwang v pozici, kdy na šachovnici bylo ještě docela dost materiálu) a již ve 20. tahu oprávněně vzdal i když jiný slabší hráč (možná i silnější) by to beznadějně tahal mnoho dalších tahů. Takhle mi umožnil strávit odpoledne v rodinném kruhu, díky.

 3. 3
  Maťa píše:

  Emil Macků je bezesporu silný hráč a jeho skalp je cenný, do tohoto kola měl 4,5/5. Také Petr Procházka prohrál za Brodce v této sezóně poprvé … byl to zkrátka náš den. Jen houšť a větší kapky! :-)

 4. 4
  Vláďa píše:

  Maťo, moc cenný skalp to nebude, když ho porazil i Franta :-(. Ale je možné, že jsem ho načal a z Franty, který má šedin přeci jenom víc, se už úplně sesypal ;-).

 5. 5
  Maťa píše:

  Ale Emilovy výkony mají vzestupnou tendenci: zatímco s vámi vzdával v 18. tahu, s panem Innemannem vydržel plných 23 tahů! :-) Ale s Františkem stál určitě po zahájení na výhru, plnohodnotnou kompenzaci za 2 pěšce viděl jenom jeden člověk v místnosti… :-) Emil si zkrátka musí dát pozor na hrubky a pak mu věřím, že nás v posledním kole pošle do ligy!

 6. 6
  Emil píše:

  I vy rejpalové, vždycky se prostě nedaří :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist