TJ Spartak Vlasim
27
Bře

Regionální žákovská liga 2012/2013 dohrána …

Marie Filipová

Pravonín zahalený ledově mlhavým oparem vítal účastníky posledního finálového 8. kola RŽL s otevřenou náručí. Venku mrzlo, jen praštělo, ale příjemně vytopený sál a další prostory, kde soutěž probíhala, daly rychle zapomenout na počasí neodpovídající prvním jarním dnům nebo blížícím se Velikonocům. Pěkně vyzdobený sál a tradičně hodnotný cenový fond nabudil pohodu ve všech šachistech, především těm malým očka zářila a každý si dopředu „zamlouval“ cenu, která by se mu líbila.

V letošním ročníku byla soutěž rozehrána tak, že až toto poslední kolo mělo rozhodnout o absolutním vítězi. Takže mezi „špičkou“ v „A“ turnaji panovala mírná nervozita. Ovšem i ostatní měli o co hrát, bojovalo se o postupy na Krajský přebor.

Sešlost šachistů přišla pozdravit starostka Obce Pravonín, paní Jana Lapáčková, která dětem popřála hodně úspěchů, ocenila jejich práci, ocenila práci vedoucích šachových kroužků, ale protože je to milovnice historie, tak si připravila spoustu zajímavých informací  třeba o tom, kteří panovníci v minulosti hráli šachy, všichni jsme poslouchali s velkým zaujetím.


Ceny do turnaje …

Přítomné pozdravil i předseda KM SŠS pan Jaroslav Říha a informoval o tom, co v následujících dnech naše úspěšné šachisty čeká. Za šachovnice v Pravoníně zasedlo 108 hráčů. Rozhodčí, pánové Matějovský a Havelka, připomněli pár zásad z pravidel, nalosovali hráče a poslední kolo RŽL bylo zahájeno.

O přestávkách mezi jednotlivými koly proběhlo ocenění pravonínských pořadatelek, které jsou dušemi našich šachových akcí. Odměněni byli také šachisté, kteří se zúčastnili všech 8 kol RŽL – bylo jich 17. Fungoval kiosek s pamlsky, nápoji, ale i bramboráky, chlebíčky, párky v rohlíku, vaflemi a dalšími dobrotami.

Zhodnocení 8. kola:

V turnaji „A“ zvítězil Vojtěch Filip z Pravonína. Rozhodující pro něj bylo 3. kolo, kdy se potkal s Nelou Pýchovou z Dolních Kralovic a hrálo se nejen o vítěze 8. kola, ale celého seriálu ročníku 2012/2013. Vyhrál Vojta, uhrál 3,5 bodu a měl lepší pomocné hodnocení před druhým Martinem Vystrčilem z Říčan (také 3,5 bodu) a třetí místo se 3 body obsadila Nela Pýchová (z dívek byla 1.), z chlapců třetí se umístil Ondřej Máslo ze Zvole se 2,5 bodem. Další z vlašimské líhně 6. místo (z dívek 2.) Julie Vilímová 2,5 bodu, 8. místo (z dívek 3.) Anežka Vlková 2 body a 9. místo František Helebrand a jeho 2 body.

V turnaji „B“ jsme slavili veliký úspěch! Všechna první tři místa cílila na Vlašim! 1. místo Ríša Mládek a jeho přesvědčivých 6,5 bodu, 2. místo Jakub Vojta a 3. místo Václav Voldán, oba po 5,5 bodech. Další z našich: 8. Pavel Laňka 4,5 bodu, 11. Petr Laňka 4,5 bodu, 15. Daniel Ždych 4 body, 17. Vítek Toupal 4 body, 23. Adam Houdek 3,5 bodu, 27. Petra Píšová 3 body, 29. Jan Žirovnický 3 body, 35. Štěpán Filip 3 body, 36. Filip Vopálka 2,5 bodu, 41. Marek Filip 2 body. První z dívek (celkově 4.) se umístila Katka Pastrnková 5,5 bodu z Říčan, 2. Maruška Hánělová (19.) 4 body a 3. Dominika Holubová (22.) 4 body.


Vlašimský triumf v turnaji“B“

V turnaji „C“ patřilo 1. místo domácímu Matinu Hejnému s 6 body, následoval Patrik Höher z Brodců a třetí příčku si uhrál Vojta Hupcej z Říčan. „Bramborová“ tentokrát pro domácího Filipa Kůru, který uhrál pěkných 5,5 bodu. Další z vlašimských 7. Jiří Hejný 5 bodů,16. Jirka Helebrand 4 body, 18. Ondra Nácovský 4 body, 32. Jakub Nácovský 3 body a 41. Vojtík Vopálka 2 body – pro oba posledně jmenované to byl první turnaj. Z dívek 1. Lucka Kučerová ze Sedlčan (celkově 14.) 4 body, 2. Klára Kopecká ze Stříbrné Skalice 3,5 bodu a 3.Karola Sušánková z Figurky a 2,5 bodu.

Tak počítejte se mnou: turnaj „A“ 2 zlaté, 1 stříbrná a 1 bronzová příčka

turnaj „B“ 1 zlatá, 1 stříbrná a 1 bronzová příčka

turnaj „C“ 1 zlatá,

no řekněte, není to úspěch?!

Po skončení 8. kola nastalo horečné počítání, což bylo doménou Petra Havelky, který nenechal nikoho na pochybách, že je mužem na svém místě, a my po něco málo po 30 minutách po skončení poslední partie mohli začít vyhodnocovat jednotlivé kategorie.

A JAK TO DOPADLO?!?

Jak už jsem předeslala, vítězství z předchozích dvou ročníků obhájil pravonínský Vojtěch Filip, celkově si z pěti hodnocených turnajů připsal 61 bodů, s umístěním 6. Vojta jako první v historii RŽL vyhrál třikrát za sebou v řadě. Pro absolutního vítěze byl připraven nejen putovní pohár, ale i pohár za 1. místo, třípatrový dort a další ceny. Následovala ho Nela Pýchová (Dolní Kralovice) s 58 body a umístěním 9, třetí skončil Ondřej Máslo ze Zvole s 51 body a umístěním 20, 4. místo Jan Sadil ze Sedlčan 50 bodů, 5. místo František Helebrand 49 bodů a 6. Šimon Remeš Říčany, 7. Josef Kučera Sedlčany a 8. Czech Sangsongfah z Říčan. Toto je také výčet všech postupujících do Krajského přeboru v kategorii H,D 16.


Petr Havelka s vítězem ŽL Vojtěchem Filipem

Kategorii H,D 14 vyhrál přesvědčivě Martin Vystrčil z Říčan s 58 body a umístěním 9, druhá Anežka Vlková z Dolních Kralovic 52 bodů, třetí Michal Pastrnek z Říčan 48 bodů, 4. Anna Zlámaná ze Stříbrné Skalice 43 bodů, 5. Ondřej Hosnedl z Říčan 42 bodů, 6. Jan Kučera ze Sedlčan, 7. Marek Otruba z Říčan, 8. Daniel Ždych z Pravonína a 9. Petr Laňka – toto jsou všichni postupující v této kategorii.

Následuje kategorie H,D 12: 1. místo Julie Vilímová Vlašim 50 bodů, 2. Klára Kocourková ze Sedlčan 41 bodů, 3. Daniel Žák ze Stříbrné Skalice 40 bodů, 4. Richard Mládek z Vlašimi 40 . bodů, 5. Pavel Kurek z Říčan 36,5 bodu, 6. Šimon Přichystal z Říčan 32,5 bodu, 7. Jan Heger ze Stříbrné Skalice 32 bodů, 8. Marie Hánělová ze Zvole 30,5 bodu a 9. Tomáš Nykodem z Říčan 29,5 bodu – tito všichni také postupují na Krajský přebor.

Kategorii H,D 10 vyhrál Jakub Vojta z Vlašimi, který uhrál 38,5 bodu, 2. místo Katka Pastrnková z Říčan 35 bodů, 3. Martin Mačok rovněž z Říčan 31 bodů, 4. Dan Vasilev z Brodců 29 bodů, 5. Šimon Jiroušek z Říčan 28,5 bodu, následují dva hráči z Pravonína 6. Petra Píšová 27 bodů a Štěpán Filip 25,5 bodu, 8. Pavel Zemen z Říčan 25,5 bodu, 9. Lukáš Klesken také z Říčan 24,5 bodu, 10. Filip Kůra z Pravonína 24 bodů, 11. Kryštof Mojdl z Brodců 23,5 bodu a 12. Pavel Vitvar z Říčan 23 bodů. Těchto 12 úspěšných postupuje do vyšší soutěže.

Nejvíce postupujících mají Říčany (+ Stříbrná Skalice), a to 18, následuje Vlašim (+Dolní Kralovice a Pravonín) 12. Čtyři postupy mají Sedlčany a po dvou Zvole a Brodce. Mladou Boleslav na Krajském přeboru navštíví a své šachové umění poměří 38 šachistů z regionu SE.

Z foteček můžete vidět, že každý z hráčů na předních příčkách obdržel krásné poháry a medaile, které financoval Městský dům dětí a mládeže Vlašim, každý obdržel i diplom. Úplně pro každého účastníka byla připravena upomínková plaketa, košíček s medovými perníčky a pak i hodnotné ceny, na které přispěli sponzoři (Technické služby Vlašim, Vlašimské městské lesy Vlašim, Městský dům dětí a mládeže Vlašim, Obec Pravonín, Milan Bísek Vlašim, rodinná farma Píšových Tisek, Helena Kůrová, Marie Filipová, firma Motoron Křížov, Zdeněk Vopálka Tisek a Lenka Toulová Pravonín). Bez nezištné pomoci těchto firem a jednotlivců bychom se neobešli. Z jejich příspěvků financujeme i šachový materiál, literaturu, časopisy, studijní materiály, partiáře a další.

Všem úspěšným srdečně blahopřejeme k dosaženým úspěchům, přejeme jim hodně šťastných tahů v následujících soutěžích. Zároveň se na žákovské úrovni loučíme s některým „bardy“, kteří po mnoho let byli kořením žákovské ligy. Věřte, nevěřte, patří mezi ně Vojta Filip, Ondra Máslo, Honza Sadil a další. Jsou to bezvadní kluci a já věřím, že se s nimi budeme potkávat na různých jiných turnajích (čekáme je 29. 12. 2013 u nás v Pravoníně na Silvestrovském turnaji) nebo nám na „žákovskou“ přivedou své svěřence, tím je chci pobídnout, aby začali trénovat „šachový potěr“ a předávali své zkušenosti dál.

Při hodnocení celého ročníku RŽL se patří poděkovat všem trenérům, vedoucím a pomocníkům z jednotlivých šachových klubů. Nikdo z venčí nedokáže patřičně ocenit tu piplavou práci s maličkými dětmi, trvá to nejméně rok, než je možné je předat trenérům k nějaké výuce. Toto může dělat jen ten, kdo to dělá rád. Ovšem, když vydržíte, tak se pak můžete těšit z úspěchů svých svěřenců a najednou zjistíte, že vaše snaha nebyla marná a právě v tom okamžiku s jejich body a medailemi přichází ocenění vaší práce. Takže klobouk dolů a vychovávejte s radostí a trpělivostí další generace šachistů.

Nesmím zapomenout poděkovat všem, kdož pomáhali při vlastní finálové akci, a to především manželům Kůrovým, Ždychovým, Mirce Ondrákové, Zuzce Píšové, Milušce Filipové, Vlaďce Filipové, Olze Filipové, dětem z šachového kroužku v Pravoníně. Tito všichni měli lví podíl na úspěšném průběhu, neboť připravit a pak uklidit sál, to dá hodně práce. Pomáhali i při vlastním průběhu turnaje. Dík rozhodčím Petru Havelkovi, Ondrovi Matějovskému a Patriku Pýchovi. Děkuji Tomáši Vojtovi za dopravu květin. A v neposlední řadě děkuji všem přítomným šachistům, jejich doprovodům za příjemnou atmosféru a zase někdy nashledanou.

Výsledky všech turnajů ŽL

Konečné pořadí celého seriálu po kategoriích

Fotky

10 reakcí na “Regionální žákovská liga 2012/2013 dohrána …”

 1. 1
  Robin píše:

  Tak si Vojta aspoň vynahradil MČR. :D Gratuluji všem úspěšným !! :)

 2. 2
  Ríša Mládek píše:

  Jaktože je Dan Žák přede mnou když máme stejně bodů?

 3. 3
  Jarda P. píše:

  Říšo, Dan Žák má lepší součet umístění, což je myslím první pomocné hodnocení.

 4. 4
  bolek píše:

  Je to tak, součet umístění z pěti turnajů rozhoduje. Příští rok máš velkou šanci vyhrát, důležité bude pravidelně hrát áčko, v béčku se víc než 9 udělat nedá a pro součet umístění je to také důležité. 1. v béčku je až 17. pokud nehraje někdo z jiného regionu.

 5. 5
  Maťa píše:

  Absolutní vítěz RŽL Vojta Filip dnes oslavil 15. narozeniny – letí to, letí… Všechno nejlepší, Vojto! :-)

 6. 6
  AdolfR píše:

  tak kapku se zpozdenim: Vsechno nejlepsi (15 to uz je sakra vek, to musis, Vojto, nekam pro obcanku, a zacina Ti takovej normalni dospelackej vopruz)

 7. 7
  Maťa píše:

  Jak jsem si právě ověřil, Vojta ještě občanku nemá … to mně bylo 14,5, když mi ji na zámku slavnostně předávali. Časy se mění… :-)

 8. 8
  Tom píše:

  Dnes začíná v Sedlčanech nový ročník Regionální žákovské ligy. Předběžná startovní listina je zde:
  http://www.chess-results.com/tnr111679.aspx?lan=5

 9. 9
  Jarda P. píše:

  Petr pravděpodobně nemá v „domácím prostředí“ připojení na internet, jinak by určitě aktualizoval výsledky ?

 10. 10
  Jarda P. píše:

  Tak už se připojil :-) .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist