TJ Spartak Vlasim
26
Úno

Kutná Hora „B“ – Vlašim „B“ 4,5:3,5

Tomáš Hašek (foto Dan Houdek)

Tak to byla perná neděle. Po pátečním a sobotním sněžení bylo už špatným znamením to, že jsem s půjčeným autem nemohl odjet ani od mého domu. Naštěstí nedočkavý David, kterého jsem měl vyzvednout na hlavní silnici, přišel jak na zavolanou a hned po ránu si pěkně zacvičil při mém vyprošťování ze závěje na naší neudržované komunikaci. Nakonec situace na hlavní silnici na Kolín a posléze na Kutnou Horu byla i přes naše obavy rozumně sjízdná a my dorazili do Kutné Hory včas. Ne už do hrací místnosti, kterou jsme chvilku hledali, možná i díky matoucím informacím od náhodných chodců a i díky tomu, že domácí kapitán měl svůj telefon patrně takticky vypnutý.

Domácí nastoupili poprvé v této sezoně v elově nejsilnějším složení, nám chyběl pro potíže se zády omluvený Vláďa Horák, a tak jsme favority rozhodně nebyli. Průběh zápasu nám však dlouho dával velké naděje na bodový zisk.

První svoji partii ukončil Franta Innemann, který nakonec odvrátil všechny hrozby vyplývající ze soupeřovy iniciativy na Frantově předposlední řadě a dohodl se na remíze. Remízou skončila také partie Dana Houdka, který své pozici příliš nevěřil a v časovce po opakování tahů se také se soupeřem shodl na smíru. Přibližně ve stejném čase připisuje naši první výhru David Zvára. Ten nabídku remízy soupeři odmítl a vzápětí svoji dámu vyměnil za tři figury. Pozice to byla složitá a rozjímaní nad ní vzalo Davidovu soupeři tolik času, že svých 40 tahů za dvě hodiny udělat nestihl. Podle Davidových slov byla v té době situace na šachovnici stále nejasná … vedeme 2:1, poprvé a naposledy…


David Zvára

Partii na jednu bránu je nucen po dlouhém  a usilovném bránění vzdát Jirka Prokop, je to 2:2, a přichází naše první zaváhání – moje. V jakési euforii nad situací na zbylých třech šachovnicích nabízím v oboustranném časovém presu remízu v doposud vyrovnané partii a soupeř ji přijímá. Úplně jsem přehlédl soupeřovo první zaváhání v partii a nepotrestal ho průlomem pěšců na dámském křídle, které jednoznačně směřovalo k mému vítězství … je to 2,5:2,5 a já za pár desítek minut už poněkud střízlivým pohledem sleduji situaci na posledních dvou šachovnicích.


Jirka Prokop


Tomáš Hašek

Lukáš Vonderka i Martina Krejčiříková rozehráli své partie výborně a na začátku střední hry stáli na výhru. A když Lukáš získal figuru, nebylo pro mne co řešit. Netušil jsem však, že Lukáš figuru nabídne soupeři obratem zpět. To jsem zjistil až po svém návratu z oběda. Pak mi zklamaný Lukáš ještě sdělil, že dokázal prohrát i remízovou věžovku. To už ale páchala harakiri i Martina. Ze své skvělé pozice přešla do remízové jezdcovky se vzdáleným pěšcem na dámském křídle a jedním proti dvěma spojeným soupeřovým na křídle královském. Martina pak svého jezdce „uklidila“ tak, že se vůbec nemohl zapojit do obrany proti spojeným figurám soupeře (K+J+P), a partii vzdává. Prohráváme 4,5:2,5 a je jasné, že z místní „ledárny“ odjedeme bez bodového zisku.


Lukáš Vonderka

Poslední dohrává partii Pavel Vojta, který velmi rychle získal kvalitu, a zdálo se, že nic nebrání jeho vítězství. Pak však opomněl základní poučku o včasné rošádě a soupeř mu krále zahnal až k dámské věži a tam naopak on neviděl vítězný tah. Pavlovi se nakonec podařilo výhodu kvality za pěšce převést až do koncovky dvou věží proti věži a střelci a 3 piků proti 4 soupeřovým. V koncovce se orientoval lépe než soupeř a nakonec zvítězil a upravil konečné skóre zápasu na konečných 4,5:3,5 z pohledu domácích.

 

TJ Sparta Kutná Hora B TJ Spartak Vlašim B
Snížek Květoslav 1928 0 1 2202 Vojta Pavel (V, Z)
Kopecký Tomáš 1931 0 1 2102 Zvára David (V)
Vokolek Jaroslav (K) 1913 ½ ½ 1861 Innemann František
Vocilka Jiří 1898 ½ ½ 1884 Houdek Daniel
Kolomazník Jan 1993 1 0 1847 Prokop Jiří
Mráz Zdeněk 1893 ½ ½ 1820 Hašek Tomáš (K)
Novotný Roman 1823 1 0 1730 Vonderka Lukáš
Stehlík Jiří (Z) 1780 1 0 1598 Krejčiříková Martina
:

No nic, máme před sebou poslední zápas a výhrou v něm ještě jednu šanci potvrdit celkové prvenství. Pevně věřím, že se tak 7. 4. 2013 stane!

Tabulka po (neúplném) 8. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. TJ Spartak Vlašim B 8 0 1 24 53.0 45
2. TJ Sparta Kutná Hora B 6 0 1 18 33.0 22
3. ŠK Pravonín A 5 1 1 16 37.0 29
4. JAWA Brodce B 4 2 1 14 32.5 26
5. TJ Sokol Sendražice B 2 3 2 9 29.5 18
6. TcJ Sokol Benešov A 3 0 4 9 26.0 21
7. TJ Kavalier Sázava A 2 1 4 7 22.5 16
8. Stříbrná Skalice A 2 0 5 6 24.0 17
9. SK Slavoj Čáslav A 1 2 3 5 20.0 10
10. ŠK KDJS Sedlčany A 0 2 4 2 15.5 10
11. Sokol Neveklov A 0 1 7 1 19.0 9

Stránky věnované RP

27 komentářů na “Kutná Hora „B“ – Vlašim „B“ 4,5:3,5”

 1. 1
  Vojta M. píše:

  Hm, když si pročítám tenhle článeček, tak to stvrzení postupu nebylo daleko. Škoda, škoda.

  Mimochodem pěkné fotky od Dana, asi bych taky měl udělat fota všech našich hráčů na závěrečné shrnutí sezony :)

 2. 2
  Tom píše:

  Potvrzení prvního místa opravdu daleko nebylo. Martina soupeře tlačila od začátku do konce a nakonec prohrála remízovou koncovku J+P proti J+P. On ale postup je stále ložený. Skalice by měla být pro nás bonbónkem na závěr :-) .

  Kutnohorákům asi šlo hodně o vítězství v tomto zápase. Určitě chtěji postoupit a tuší, že my bychom se zase mohli vzdát postupu a že by mohli postoupit z 2.místa.

 3. 3
  Maťa píše:

  Také já si myslím, že béčko 7. dubna ve Skalici v pohodě vyhraje a skončí první, cokoliv jiného by bylo velkým překvapením. Ale ztráta v Kutné Hoře mě mrzí kvůli Pravonínu, který měl našlápnuto na historické druhé místo (třetí už byl vloni). Nicméně tak nějak tuším, že Kutnohorští můžou mít problémy v příštím kole, kdy je čeká venku 4. tým průběžné tabulky – Brodce B. Třeba Karel Jukl pomůže :-) .

 4. 4
  Maťa píše:

  Koukám na fotky a zaujalo mě, že si Pavlík vyhrnul rukávy. Přitom pod minulým článkem naříkal nad velkou zimou :-) : http://www.sachyvlasim.cz/?p=20220#comments .

 5. 5
  Dan píše:

  Upřímně, čekal jsem tam větší kosu. Jeden z místních borců se před zápasem v hrací místnosti dokonce pohyboval v tričku. Patrně chtěli domácí předejít případným protestům :-)

 6. 6
  martin píše:

  je skoda ze ocekavanou vyhrou nad kutnou horou pomuzeme vlasimi k oslavam…ale vlasim mela v letosnim RP hodne stesti takze jine tymy na slusne umisteni sanci uz nemeli

 7. 7
  Vojta M. píše:

  martin: I tohle je názor :D :D :D

 8. 8
  Franta Innemann píše:

  Ad: Dan,upřímně čekal jsem tam menší kosu.Apropos,co říkají pravidla?

 9. 9
  Tom píše:

  Pavel mi zaslal svoji partii, tak jsem jí vložil do článku a v přehrávači se na ní můžete mrknout.

 10. 10
  Vojta M. píše:

  To tam Pavel byl dobře rozebranej :-) Si říkal o solidní zářez :-)

 11. 11
  Tom píše:

  Rozebranej byl opravdu solidně. Nevím co by kluk ušatá hrál třeba na 27.Jc5 s pěknou hrozbou Jd7 /+ je napadený kůň na e2/ :-D

  A i ta koncovka je dlouho remis. Stačilo třeba 55.b6,axb6 56.Kxb6,Kb8 57.Sf6! =

 12. 12
  Pavel Vojta píše:

  Rozebral mě pěkně, jen co je pravda :-) . Jc5 jsem viděl hned, jak jsem napadl dámu,ale naštěstí ještě než jsem začal přemýšlet, co stím udělám, tak tak přilétlo Dxe2.Ta koncovka byla hodně těžká za obě strany a dost jsem si započítal. Naštěstí to dobře dopadlo :-) .

 13. 13
  Vojta M. píše:

  Jak jste na tom v tu dobu byly s časem? Někdy kolem toho 25. tahu a dále. Příjde mi že to bílý zahrál dost laxně a vypustil tam toho strašně moc..

 14. 14
  Pavel Vojta píše:

  V tu dobu jsme na tom s časem „byli“ už trochu hůře,ale soupeř určitě Jc5 mohl vidět.Bohudík neviděl, že mu svážu jezdce a zahrál tah Dxe2 á-tempo.

 15. 15
  Maťa píše:

  Stříbrná Skalice – Vlašim B 3,5:4,5. Béčko slaví 1. místo!

 16. 16
  Vojta M. píše:

  Tak letos to vidím na double :))

 17. 17
  Petr H. píše:

  Gratuluji !!!
  A příští sezonu si překvapivě zahrajeme opět reg.přebor i my :-) (jen nesmíme prohrát v Nevelkově 0,5-7,5)

 18. 18
  Vojta M. píše:

  Petr H.: No u nas je to stejně asi bloklé na Dolních Kralovicích a jejich „až“ druhému místu… A přitom nám soutěže začínají být těsné… v obou týmech by top 5 určitě uvítali silnější soupeře a víc zkušeností pro růst..

 19. 19
  martin píše:

  podle me je blbost mit hrace na 3 soupiskach,ale papalasi si to tak udelali,kdy bude clanek?uz ted se na nej tesim

 20. 20
  Vojta M. píše:

  podle mne je super, mít hráče na třech soupiskách. článek dopíšu dneska, takže na webu asi zítra?

 21. 21
  Tom píše:

  Dnešní zápas se Vlašimi“B“ sice moc nepovedl, ale v každém případě jsme těsné vítězství a hlavně postup řádně oslavili /né že bych za béčko hrál, ale na oslavu jsem se přifařil :-) /. Po slavnostním obědě na Domašínské bráně jsme pokračovali na bowling na Vorlině. Vrátil jsem se právě teď … :-)

 22. 22
  Robin píše:

  Týýýjo, jsem se měl taky přifařit. :/ :D Gratuluju !! :)

 23. 23
  Maťa píše:

  Béčko sehrálo zajímavý zápas, některé partie jsem na Domašínské bráně viděl. Bohužel hrál náš tým jen v sedmi, což se nám mohlo vymstít, nakonec ale Lukáš a pan Innemann zachránili špatné pozice alespoň do remíz a těsně se vyhrálo. Jardovi Pazderovi se partie nepovedla, zase ale všechny překvapil bowlingovým uměním…

 24. 24
  Vojta M. píše:

  kdyby se vám zápas nepovedl, nevadilo by. skončili byste celkově druzí a i to je pěkné místo :))) obzvláště nám by to přišlo i docela pěkné :-))

 25. 25
  Maťa píše:

  Zajímavý závěr zápasu Beroun – Zvole v jiné skupině RP … http://sachy.skzvole.cz/sachy.php?Page=Clanek&id=413

 26. 26
  bohouš z buše píše:

  no jo, fyzička je důležitá i v šachách – nepodceňovat!

 27. 27
  Maťa píše:

  Bolek Studzinski okomentoval svou nedělní partii s Jarkem: http://www.sachyricany.cz/?q=node/1065 .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist