10
Úno

7. kolo Žákovské ligy se Vlašimi nevydařilo

Marie Filipová

Do Říčan, kde 9. 2. 2013 proběhlo 7. kolo Regionální žákovské ligy, se sjelo 104 šachistů z regionu SE. Z Vlašimska ovšem jen Pravonín, Nela a Julinka. V TOP skupině „A“ hrálo tradičně 16 šachistů a my jsme zde měli jen jednoho zástupce Vojtěcha Filipa. Dnes se mu „podařilo“ odehrát jeden z nejhorších turnajů, uhrál bídných 2,5 bodu! Hrál bídným výkonem 1694! Tento výsledek se mu ihned škrtal a zůstal na svém původním celkovém výsledku za evidovaných pět kol. Protože i jeho největší „soupeřce“ Nele Pýchové se též nedařilo a i její výsledek se škrtal, není rozhodnuto vůbec nic. Dokonce jim na záda dýchá i Martin Vystrčil. Dozvěděla jsem se informaci, že se bude mimořádně, oproti minulým dvěma letům, konat o jedno kolo RŽL více, takže se můžeme těšit na pěkný souboj. Dnes se Nela kvůli RŽL vrátila o den dříve z hor, zdá se, že  v tomto ročníku útočí na prvenství a velice jí na něm záleží. Uvidíme, zda se Vojtovi podaří hattrick? Budeme mu přát, aby mu bojovný duch vydržel. Budeme zřejmě svědky ještě mnoha partií do konce ročníku 2012/2013 a uvidíme, zda se bude rozhodovat u nás v Pravoníně? A zda se můžeme těšit na nějaká neočekávaná překvapení podobná těm loňským.

Hvězdy RŽL – Nela Pýchová a Vojta Filip – tentokrát neuspěly.

Na dnešním 7. kole RŽL v Říčanech zaznamenal největší úspěch Daniel Ždych, který ve skupině „B“obsadil 1. místo v chlapcích (celkově byl druhý). Ani jeden zápas neprohrál, zaznamenal jen dvě remízky, a to s Klárkou Kocourkovou ze Sedlčan a Pavlem Kurkem z Říčan. Hrál výkonem 1303 a udělal nám velikou radost a zaslouží si pochvalu.

Spokojený Dan Ždych

Štěpán Filip (22. místo), Martin Belada (23. místo), Petra Píšová (25. místo) uhráli shodně po 3,5 bodu. Filip Kůra skončil na 30. místě a uhrál 3 body. Štěpánkovi se dnes dařilo. Prohrál jen s papírově silnějšími soupeři a i ti šachisté, které porazil, měli  o malinko větší elo než on. Hrál výkonem 907. Martin Belada podal svůj standardní výkon, umí hrát i lépe. Dnes výkon 940. Petruška hrála výkonem 929. Škoda prohry s papírově slabším soupeřem ve 4. kole – mohla to být opět medaile. Tak snad příště. I Filípek Kůra podal hezký výkon. I on porazil silnější soupeře a hrál výkonem 861 a své elo si vylepšil. Hezkou partii, plnou zvratů, odehrál s Lucinkou Kučerovou ze Sedlčan v posledním kole a i s kvalitou méně dovedl zápas do vítězného konce.

Pravonínští špunti podali dobrý výkon.

Ve skupině B hrálo 44 šachistů a stejný počet jich byl i ve skupině C, kde jsme neměli žádného zástupce. 7. kolo RŽL vyhrál domácí Martin Vystrčil, následoval ho Ondřej Máslo, který bezvadnou přípravou „pokořil“ jak našeho Vojtu Filipa, tak Nelu Pýchovou a tím udělal tento seriál šachových zápasů velice zajímavým. Třetí příčku obsadila Nela a z našich (tedy regionálních) následoval Jan Sadil ze Sedlčan a až pak se umístil Vojta Filip. Mezi nimi na 4. příčce skončil Jakub Voříšek (host). Jedenáctou příčku obsadila Julinka Vilímová (z dívek druhá).

Prostředí, kde jsme hráli, bylo tradičně příjemné, neboť kulturní dům U Labutě skýtá bezvadný prostorný sál a přísálí, je dost místa i pro doprovody a nabízí i občerstvení, jak přímo v kiosku u sálu, tak i v přilehlé restauraci. Tentokrát jsme byli limitováni časem, protože hned po vyklizení sálu probíhala příprava na večerní ples. Ale bezvadná organizace a bleskurychlé losování panem Petrem Havelkou všechny časové termíny dodržely a my už v půl třetí opouštěli Říčany.

Všem dětem děkuji za vzornou reprezentaci, Danovi blahopřání k velmi pěknému umístění, rodičům a prarodičům za dopravu a doprovod. Kde nashledanou příště, nevím? Dám všem včas vědět, až se dozvím něco nového.

Fotky

Výsledky všech turnajů ŽL

Průběžné pořadí ŽL po 7 odehraných turnajích

5 reakcí na “7. kolo Žákovské ligy se Vlašimi nevydařilo”

1. 1
    Maťa píše:

Moc nevěřím tomu, že by se Ondra Máslo na Vojtu a Nelu nějak připravoval, přijde mi, že není ten typ. Ale obě partie se mu povedly a chybné tahy našich hráčů potrestal velmi energicky a čistě – v obou případech šel za pomoci dočasných obětí tvrdě po králi a vyplatilo se mu to. Ke své škodě pak v posledním kole nevyužil jedinečné příležitosti vyhrát turnaj a Martinu Vystrčilovi pak podlehl snad za čtvrt hodiny… Po překvapivých porážkách si Vojta s Nelou zahráli jen o třetí místo v posledním kole (viz foto v článku) – partie to byla určitě zajímavá, nakonec remíza věčným šachem po (podle mě) zbytečné Nelině oběti figury v nadějné pozici s kvalitou za pěšce.

„Smolařkou“ byla tentokrát Julie, která velmi pokazila dvě věžovky. Nejdříve s Vystrčilem jen remizovala se 2 spojenými volnými pěšci navíc, poté s Vojtou Filipem prohrála tupou remízu. Alespoň se ukázalo, na čem je třeba zapracovat, každopádně celkově jde Julča určitě nahoru.

V béčku asi zahráli všichni Pravonínští dobře, malí žáčci z 1. a 2. třídy ZŠ už se tam docela zabydleli a pěkné je i 2. místo zkušeného Dana.

V céčku jsem tentokrát měl jen děti ze ZŠ Jiráskova v Benešově, kterým se také docela dařilo. Bratři Adam a David Hruškovi uhráli svá maxima (4,5 bodu) a jako bonus 4. VT, Ondra Hrabě to své vyrovnal (4 body).

2. 2
    Maťa píše:

Nejbližší a zároveň poslední turnaj probíhajícího ročníku RŽL se uskuteční až 23. března v Pravoníně. Zmiňovaný další turnaj, o kterém psal Petr Havelka v mailu, byl jen takovým pokusem doplnit na poslední chvíli termínový kalendář o Vlašim 23. 2., konkrétně v prostorách ZŠ Vorlina. Napadlo mě to minulý pátek, když mě Ivo Hradecký odvážel z turnaje v MěDDM. Vedení školy nám sice vyšlo vstříc a slíbilo vytopit tělocvičnu, nicméně nebylo kde sehrát áčko. Celou školu by nám půjčili jen v případě, že by to celé zabezpečil svou přítomností Ivo (coby učitel na Vorlině). Ten je ale zrovna bohužel celý víkend mimo a jiný termín pro RŽL už volný není. Tak jsme se včera domluvili, že to necháme na příští ročník, kdy na Vorlině po mnoha letech zase jeden žákovský turnaj uspořádáme.

3. 3
    Tom píše:

Zítra vrcholí v Pravoníně regionální žákovská liga. Přihlášeno je již takřka 100 dětí!