TJ Spartak Vlasim
09
Úno

Náborový šachový turnaj v DDM Benešov

Patrik Pýcha

V pátek 1. února uspořádala šachová škola STAMAT v benešovském DDM první turnaj pro žáky ze svých kroužků i pro další příchozí. Šachová škola byla založena před půl rokem za účelem naučit děti šachové hře, která je velmi zajímavá a prospěšná. Momentálně běží šachové kroužky na všech třech benešovských základních školách.

V ranních hodinách dorazilo na místo konání 29 dětí. Pod vedením předsedy šachové školy STAMAT Jana Starce, dále pak výborného trenéra Ondřeje Matějovského a skvělého ředitele turnajů Petra Havelky a za pomoci dalších lidí vše proběhlo hladce a děti nakonec odehrály 6 kol. Následovala simultánka s několikanásobnou účastnicí Mistrovství Evropy a Mistrovství světa mládeže Nelou Pýchovou a turnaj uzavřelo vyhlášení, ze kterého si každý odnesl nějakou cenu. Za příspěvek do cenového fondu děkujeme firmě Danone a paní Iloně Starcové z pojišťovny AXA.

Vyhlášeny byly tři kategorie. Mezi dětmi, které již mají výkonnostní třídu, nejlépe zahrál Tomáš Pikora. Druhé místo obsadil Dan Vasilev a třetí Jiří Hejný.

V kategorii určené pro děti bez výkonnostních tříd vyhrál David Zvolenský před Kryštofem Křížkem a Adamem Hruškou.

Vítězství mezi dívkami vybojovala Petra Píšová před Lucií Kučerovou a Lucií Sýkorovou.

V simultánce proti 24 soupeřům zvítězila třináctiletá Nela Pýchová i přes náročný časový limit vysoko 18,5:5,5. Z vítězství nad mladou reprezentantkou se radovali Ondřej Hrabě, Martin Hejný, Martin Mužík, Dan Vasilev a Danka Dudková. Až na jednu výjimku vyhráli všichni na čas.

Mnoho dětí zde sehrálo svůj první turnaj a já věřím, že se jim líbil a že brzy na nějaký další zavítají. Vše proběhlo v příjemné atmosféře, k čemuž napomohl i bohatý bufet. Jménem šachové školy STAMAT bych rád poděkoval DDM Benešov za ochotu a poskytnuté prostory. Budeme se těšit na další spolupráci. Na závěr bych ještě rád poznamenal, že šachová škola STAMAT bude – znovu ve spolupráci s DDM Benešov – v neděli 28. dubna pořádat Krajský přebor dětí do 8 let.

Po jarních prázdninách zahájíme v ŠŠ STAMAT druhé pololetí. Do všech kroužků přibíráme i nové žáky – v případě zájmu kontaktujte předsedu Jana Starce (telefon 733 733 943, mail: dilenjan@seznam.cz).

Článek o turnaji v Benešovském deníku

Fotky od Jardy Pýchy, Karla Jukla, Petra Havelky

Video ze simultánky 

Kroužky ŠŠ STAMAT od února 2012:

ZŠ Dukelská Benešov – pondělí 15.30 – 17.00

ZŠ Jiráskova Benešov – úterý 15.00 – 16.30

ZŠ Karlov Benešov – úterý 17.00 – 18.30

ZŠ Sídliště Vlašim – středa 14.30 – 16.00

ZŠ Ondřejov – pondělí 13.15 – 14.45

ZŠ Čerčany – středa 15.00 – 16.30

ZŠ Chocerady – čtvrtek 15.30 – 17.00

9 reakcí na “Náborový šachový turnaj v DDM Benešov”

 1. 1
  Maťa píše:

  Jedinou prohru „na pozici“ (všechny ostatní byly na čas s materiálem navíc) zaznamenala Nela s paní Dudkovou, vedoucí kroužku na ZŠ Kamenice. Jak mě upozornil Karel Jukl, za svobodna paní Dudková hrála závodně a celkem dobře, v mládežnických kategoriích se prý i nějak solidně umístila na mistrovství ČR. Od roku 2002 nehrála, ale nyní se k šachům vrací se synem… http://elo.rosada.cz/lide/id.php?id=3679

 2. 2
  Maťa píše:

  Patrikův článek (v nezkrácené verzi) byl zveřejněn v dnešní Jiskře.

 3. 3
  bolek píše:

  ZŠ Chocerady bude mít termín 15.00 – 16.30

 4. 4
  Maťa píše:

  Zásluhou Petra Havelky už se vytvářejí stránky ŠŠ Stamat: http://www.sachystamat.cz/ .

 5. 5
  bolek píše:

  Další z povedených vtípků Honzy Fialy najdete na http://www.sokolceskybrod.cz/clanky/april2013.htm

 6. 6
  Maťa píše:

  Všem zájemcům připomínám zítřejší turnaj Stamatu v Benešově. V současné době je přihlášeno 54 hráčů, z toho více než polovinu tvoří začátečníci: http://chess-results.com/Tnr409846.aspx?lan=5.

  Opět bude platit, co psal Patrik před 6 lety (viz článek výše): „Mnoho dětí zde sehrálo svůj první turnaj a já věřím, že se jim líbil a že brzy na nějaký další zavítají. Vše proběhlo v příjemné atmosféře, k čemuž napomohl i bohatý bufet.“ Připomínku jsem psal zrovna pod tento článek z důvodu, že jedním z těch, co tehdy v Benešově sehráli svůj první turnaj, byl i David Zvolenský, v současné době jednička Brodců a trenér kroužků na ZŠ Dukelská a Karlov. David se zítra vrátí „na místo činu“ (hraje se jinde než tenkrát :-) ) v roli pořadatele a rozhodčího.

  Ještě odkaz na propozice: http://www.sachystamat.cz/wp-content/uploads/2019/01/18_turnaj.pdf.

 7. 7
  Tom píše:

  Dnešní Stamat turnaj v Benešově vyhrál malý Míša Stein:
  http://chess-results.com/tnr409846.aspx?lan=5&art=1

 8. 8
  Patrik P. píše:

  Fotky z dnešního turnaje v Benešově: https://sachystamat.rajce.idnes.cz/18._turnaj_SS_STAMAT/

 9. 9
  Maťa píše:

  Patrikova tisková zpráva: http://www.sachystamat.cz/?p=2142.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist