TJ Spartak Vlasim
05
Úno

O pohár Města Světlá nad Sázavou

Zdeněk Fiala

V sobotu 2. února uspořádal Šachový klub Světlé nad Sázavou mládežnický šachový turnaj „O pohár Města Světlá nad Sázavou“. Turnaj je součástí Ligy Vysočiny, která je otevřeným krajským přeborem Vysočiny v rapid šachu. Hrálo se ve Společenském sále a na startu se sešlo 95 hráčů. Pozvání přijali nejen hráči z Vysočiny, ale přijeli i mládežnické výpravy z Brna, z Prahy, z Říčan, z Vlašimi, z Pardubic, z Poličky a z Hlinska. Mezi hráči byli i tři žáčci mateřských školek. Domácí Šachový klub reprezentovalo 17 hráčů.

Hlavní favorit Honza Macháň z 2222 ŠK Polabiny sice šestkrát vyhrál, ale remíza v sedmém kole ho odsunula na druhé místo. Turnaj vyhrál a putovní pohár si odvezl Vojta Filip ze Spartaku Vlašim.

Rozhodující partie turnaje z posledního kola (Vojtovi díky výrazně lepšímu pomocnému hodnocení stačila remíza):

V průběhu turnaje jsme mnohokrát viděli, že se děvčata kluků nebojí, a tomu i odpovídá další pořadí. Pohár za třetí místo v absolutním pořadí a ocenění pro nejlepší dívku vybojovala jedenáctiletá Julinka Vilímová ze Spartaku Vlašim. Čtvrté místo vybojovala Karinka Němcová z OAZY Praha a páté místo patří Simče Suchomelové z domácího ŠK.


Trojice nejlepších

Po vyhlášení nejlepších třech hráčů a ocenění nejmladších účastníků přišlo na pořad dne vyhodnocení hráčů dle jednotlivých kategorií. Vždy nejlepší tři hráči obdrželi diplom a věcnou cenu si mohli vybrat z širokého výběru pěkných cen postupně všichni hráči.

V turnaji na 7 kol měl každý z hráčů dvacet minut na partii. Hrálo se v prostorném sále, jenž je přímo propojený s Městskou kavárnou, která poskytla rodičům dobré zázemí.

Poděkování patří všem hráčům za jejich šachové výkony a trenérům za jejich práci. Děti i pořadatelé děkují paní Filipové z Vlašimi za sladkosti a dárky. Velké poděkování patří Městu Světlá nad Sázavou za podporu šachů ve městě.

Vítězové kategorií:

Děvčata do 8 let:
1. Tereza Svobodová (ZŠ Na Pražské Pelhřimov)

Děvčata do 10 let:
1. Tereza Zachová (TJ Jiskra Humpolec), 2. Aneta Fajová (Lokomotiva Brno) 3. Martina Svobodová (ZŠ Na Pražské Pelhřimov)

Děvčata do 12 let:
1. Julie Vilímová (Spartak Vlašim), 2. Karin Němcová (OAZA Praha), 3. Josefína Doležalová (ŠK Světlá nad Sázavou)

Děvčata do 14 let:
1. Anežka Vlková (Spartak Vlašim), 2. Kamila Němcová (OAZA Praha), 3. Šárka Volanínová (ŠK Světlá nad Sázavou)

Děvčata do 16 let:
1. Simona Suchomelová (ŠK Světlá nad Sázavou), 2. Ivana Homolková (ŠK AZ centrum H. Brod)

Chlapci do 8 let:
1. Vilém Faja (Lokomotiva Brno), 2. Jakub Vojta (Spartak Vlašim), 3. Filip Kůra (Spartak Vlašim)


Spokojený Filip Kůra s rodiči

Chlapci do 10 let:
1. Jan Muzikář (ŠK Světlá nad Sázavou), 2. Erik Žejdlík (2222 ŠK Polabiny), 3. Vojtěch Kolátor (ŠSK Žďár nad Sázavou)

Chlapci do 12 let:
1. Tomáš Ludvík (2222 ŠK Polabiny), 2. Vojtěch Kříž (TJ Jiskra Humpolec), 3. Ondřej Dejmal (ŠK Světlá nad Sázavou)

Chlapci do 14 let:
1. Michal Jelínek (OAZA Praha), 2. Jiří Sedlák (TJ Jiskra Humpolec), 3. Patrik Žejdlík (2222 ŠK Polabiny)

Chlapci do 16 let:
1. Vojtěch Filip (Spartak Vlašim), 2. Jan Macháň (2222 ŠK Polabiny), 3. Jan Tůma Štefanydes Polička).


Úspěšná vlašimská výprava

Stránky pořadatelů (kompletní výsledky + fotogalerie)

Fotky od Marie Filipové

5 reakcí na “O pohár Města Světlá nad Sázavou”

 1. 1
  Maťa píše:

  Gratuluju celé vlašimské výpravě k výborné reprezentaci oddílu! Nejvíc bylo samozřejmě vidět na Vojtu a Julču, ale dobře zahrála i většina ostatních. Vojta mi říkal, že v partii s Macháněm si myslel, že oběť střelce vede k výhře, víc než věčňák tam pak ale nenašel (ono tam víc asi není).

  Tomáš Vojta říkal, že turnaj byl výborně zorganizovaný, za což patří dík všem pořadatelům!

 2. 2
  Tom píše:

  Ve Světlé to bylo fajn – prostorný hrací sál, kavárna hned vedle :-) Výborný je výsledek zejména Julči /samozřejmě i Voty, ale od toho se výborné výsledky očekávají :-) /. Pochválil bych i Filipa Kůru, který prohrál pouze s elisty. Stejné výsledky jako Filip měl i Kuba, který to navíc vyšperkoval v posledním kole bojovnou remízou s Kamilou Němcovou /elo 1547/. A statečně bojovali i ostatní.

 3. 3
  AdolfR píše:

  dobre vy, na to se hezky kouka

 4. 4
  Marie F. píše:

  Ano, turnaj to byl velice vydařený, organizace bezvadná, ceny pěkné (naše děti ocenily hlavně ceny ze skla, které u nás nejsou obvyklé). Všichni spolu drželi bezvadnou „partu“. I když děvčata přijela jiným autem, s maminkou Julinky, tak si všichni upřímně blahopřáli ke každému bodu a vzájemně se podporovali. Popovídali jsme si i s ostatními rodiči, kteří zajíždí se svými šachisty i k nám. Zkrátka hezký prožitý šachový den. Řidičům děkuji za dopravu a dětem za vzornou reprezentaci v kraji Vysočina.

 5. 5
  Tom píše:

  Dnes se ve Světlé hraje tradiční rapid pro děti. Bylo by fajn, kdyby Štěpán napodobil bráchu, který zde vyhrál v roce 2013 (případně Kubu v roce 2016). :-)
  Startovka:
  http://chess-results.com/tnr515989.aspx?lan=5&turdet=YES

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist