TJ Spartak Vlasim
26
Pro

Začínají České šachové Vánoce 2012

Tomáš Vojta , Vojtěch Mejzlík

Již dnes bude v Litomyšli rozehrán nejsilnější český vánoční turnaj. A zástupce v něm bude mít díky bratrům Mejzlíkovým i náš oddíl. Hrát se bude od 26. 12. a vítěze budeme znát ve středu 2. 1. 2013. Pro šachové blázny je připraven i silvestrovský blicák, který se bude hrát v noci z 31. 12. na 1. 1.

Tempo hry je tradiční – 90 minut na partii s přídavkem 30 sekund za tah. Počet devíti kol asi taky nikoho nepřekvapí.

Zajímavější je startovní listina, ve které nalezneme borce hned z 11 zemí, mimo jiné z USA, Singapuru či Irska. Nasazenou jedničkou je jediný velmistr ve startovním poli Alexej Kislinski (elo 2556). Tomu bude těžko někdo konkurovat, takže nejspíše jen o 2. místo bude bojovat hned desítka mezinárodních mistrů. Ondra Mejzlík je nasazen jako 19. a Vojtěch jako 37. Přihlášeno je 72 hráčů.

Držte klukům palce!

Komentář Vojty Mejzlíka, který jsem obdržel dnes v noci (bohužel až po zveřejnění tohoto článečku):

Čas plyne, měsíce běží a ten můj velký návrat k šachům se ne a ne udát. V létě jsem si zahrál turnaj v Náchodě, který bohužel neskončil zrovna podle šachových představ. Družstva tak nějak jdou, zvyšuje se počet odehraných partií a snad i výkon, ale stále tomu něco chybí. A tak jsem se rozhodl, že letos opět po letech navštívím Vánoční turnaj v Litomyšli. Na tuhle milou akcičku mám vzpomínky z let 2003 – 2005, kdy jsme ve velkém počtu lidí z šachového tábora Palučiny vždy trávili zimní prázdniny a hlavně Silvestra pospolu. Pak přišla práce, ženské a další životní „nepříjemnosti“ a času bylo najednou málo. Po letech se mi ale povedlo myšlenku vánoční Litomyšle oživit a nakonec v počtu čtyř statečných vyrážíme opět hájit naše barvy na tuhle akci. Trochu mne mrzí, že nás nejede více, ale ostatní se aspoň zapřisáhli, že se staví na návštěvu a budou nás od šachů rozptylovat. No a minimálně silvestrovský blicák, který se hraje i přes půlnoc, je jistě ještě všem otevřený.

Pokusím se sem házet aktualitky co nejvíc to půjde, ale znáte to, čtveřice mladých mužů, vánoční svátky, kupa al …… Ba né. S sebou bereme počítače, šachové databáze a čisté hlavy a věřím, že konečně by to mohlo i šachově za něco stát. Nějaké ty deskovky, menší výlety, ale jinak bych chtěl opravdu dát šachům konečně trochu víc své energie. Tak snad to bude vidět i na předvedené hře. Před turnajem jsem nasazený 37. ze 72, takže mne v prvním kole bude asi čekat někdo z top 5, anebo naopak budu hrát někde na posledních šachovnicích. Ondra je nasazená devatenáctka.  Uvidíme, jak moc se bude lišit předběžná listina proti té reálné.

Co se týče dalších věcí, budeme bydlet na dvojpokojáku ještě s kámošema Davidem Výprachtickým a Tomášem Bártou. Naladění na akci obdobné. Počítá se tedy hodně hraní deskovek a nějaký ten čas pro šachy. I maminky mohou být klidné. :-) V Litomyšli doufám že navštívíme zámek, který jsem tehdy v mladším věku zanedbal, a určitě si nechci nechat ujít tenis a posilku. Když dovolená, tak pořádně. První kolo začíná 26. 12. v 17.00 hodin, takže je možné, že v době zveřejnění článku už budeme dávno sedět za partiemi nebo to mít za sebou. Tak nám držte palce. Já sám zde budu dále pokračovat ve splnění svého předsevzetí (od 9/2012 – 12/2013 mít perfo z partií přes 2200). S Ondrou nějaké určité cíle nemáme, ale dopadnout před nasazením a urvat třeba i něco v blicáku by bylo fajn.


Litomyšl patří k našim nejkrásnějším městům.

Startovní listina

Stránky věnované turnaji

107 reakcí na “Začínají České šachové Vánoce 2012”

1 2 3 4
 1. 91
  bolek píše:

  Děkuji Vojtovi za skvělou reklamu mých kamínků, ale kámen za člověka nic neudělá, pouze může podpořit. Což ovšem dělá, je-li psychika vyladěná, hodně. Ale na psychice si musí každý máknout sám, takže sis máknul, držím palce pro další příští.

 2. 92
  Vojta M. píše:

  Bolek: Souhlasím s Vámi, určitě kamen za člověka nic neudělá. Na druhou stranu, když člověk ví co chce a tohle používá jako podporu a zesilovač, má to svoje výsledky. Navíc bych se cítil divně kdybych měl u partie plyšáka třeba jako Nela. :) Ale takovýhle talisman je pro mne fajn. Jinak budu brzy přemýšlet i nad něčím na očištění. Takže určitě na nějaký křišťál ještě příjde řeč. :-)

  Tom: úspěch bude, až tento muj výsledek budeš brát jako podprůměr :-)

 3. 93
  Vojta M. píše:

  Já sám to jako takový úspěch nevidím, chtěných 2200 jsem tu nezahrál. Na druhou stranu vím proč. Což je fajn. Ale z hlediska motivace a prvního kroku byla Litomyšl určitě vydařená.

 4. 94
  Anonym píše:

  vojto ted si protirecis vcera si psal z vyhra v poslednim kole bys bral jako uspech v turnaji a dnes po vyhre nejsi s turnajem spokojen…

 5. 95
  Vojta M. píše:

  v úterý jsem psal, že při výhře by to byla jakžtakž spokojenost. ve středu píšu, že to nevidím jako takovej úspěch, jak psal tomáš. Ono jde i o průběh. mít závěr 1/4, kde v jedné partii zkazím už remisovou koncovku a v další se nechám porazit na známou chybu v zahájení, to pak člověk vidí jinak. Na druhou stranu, je to první kvalitně zahraný turnaj po hodně letech. Proti Náchodu je to Nebe a Dudy. S turnajem samozřejmě spokojený jsem. Ale trocha kritiky sama k sobě je dobrá :-) Ale naberme síly, v dalších 14 dnech mne bude čekat 11 partií :-) Ten přelom roku je pěkně výživný :-)

 6. 96
  Vojta M. píše:

  Takže to vypadá, že si ten Open Praha zahraji. Jelikož ale budu chodit do práce a dojíždět, tudíž bude méně času na přípravy, asi si dám ten open B, pokud bude mít aspoň trochu rozumnou úroveň. Rozhodnu se definitivně kolem víkendu, jak moc budu unavenej, ale věřím že na 99% do toho jdu.

 7. 97
  Bětka píše:

  Dneska jsou ještě přihlášky bez příplatku (termín prodloužen kvůli změně místa), o víkendu už s ním.

 8. 98
  Vojta M. píše:

  Děkuji za informaci, v tomto případě i finančně vyčíslitelnou :-) Chci se zeptat, jsou bez příplatku jen dnes nebo i v pátek?

 9. 101
  Vojta M. píše:

  Ještě jednou díky Bětko, jdu se tedy přihlásit.

 10. 102
  Vojta M. píše:

  Tak na Open Praha 2013 turnaj B jsem se přihlásil? Jirka bude hrát áčko? a jak to dopadlo u tebe, Robine?

 11. 103
  Robin píše:

  Já hrát nebudu. Chtěl bych tam spát a nikdo tam nespí. :D Ale hlavně máma je proti. :D

 12. 104
  Vojta M. píše:

  Někdy mne láká jet na turnaj a spát na místě a bejt tam fakt v malém počtu. Jeden až tři lidi. Bejt někdy sám, může být z šachového hlediska výhoda.. Třeba kámoš byl takhle sám dokonce na dovolené v Anglii a vychvaloval si to. že prej celou dobu ho nikdo neotravoval :) :)

 13. 105
  Vojta M. píše:

  A nějaký další turnaj bys Robine plánoval? Či kdokoliv jiný?
  Za sebe to vidím určitě na Jánky, termín kdy budou jsem si už potvrzoval u Jardy Šmída, táta s ním mluvil v sobotu. Potom bych si rád dal nějakej začátkem července, uvidím jak to vyjde s dovolenou s přítelkyní. A asi družstva v Pardubicích. Pak Říčany, počítám i s M.Čech což je přes podzimní, to není tolik dovolené, a pak asi zase Litomyšl. To je přes padesát partií družstva budou tak 15 a dva turnaje teď to je dalších 18. Takže se dostanu na 80. Pokud se nic nepokazí. Ale možná bych ještě někdy vložil nějakej jinej turnaj. MČR do šestnácti mi open nevyjde, pořádám akci pod Palučinskou šachovou školou. Ale nějakej silnější open třeba v březnu bych tam klidně střelil, pokud by se o něčem vědělo. Včetně spaní atd. prostě dovolenou.

 14. 106
  Robin píše:

  Já plánuju jet na TŠN do Frýdku, to je o prázdinách, takže nezameškám školu. Pro tebe to asi ale moc nebude. :D Hrajou se skoro každej den dvě kola…. Bejt tebou bych zkusil koníka (nevim kdy přesně je) nebo Olomouc (přelom červenec/srpen tuším). To bývá celkem slušně obsazený co si tak pamatuju. :D

 15. 107
  Vojta M. píše:

  Jsem dva týdny na Palučinském táboře, v první polovině srpna. Takže ty přelomové turnaje nic pro mne. :(

1 2 3 4

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist