25
Pro

Bořík kořistí Tomáše Vojty

Karel Jukl

32. ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka se nesl v duchu vánoční atmosféry. Jednak díky termínu stanovenému těsně před Štědrý den (23. 12.) a pak také díky vytrvalému sněžení, kterým celý turnajový den začal. Přívaly sněhu ale spíše než romantickou náladu způsobovaly problémy řidičům, jelikož padající sníh se na silnici měnil v klouzající břečku. Nepřízeň počasí způsobila drobné organizační problémy na startu turnaje, které vyvrcholily pozdním příjezdem pražské autobusové linky.

Hráči tak zasedli k šachovnicím až kolem desáté hodiny. Od té doby už ale vše běželo, jak má, a turnaj ubíhal příjemným tempem. Hrálo se tentokrát v restauraci U Vrtišků, která se osvědčila při říjnovém rapid turnaji, a lze předpokládat, že bude sloužit brodeckým šachistům pro pořádání turnajů i v následujících letech.

A protože rapid se hrál v Týnci před dvěma měsíci, tak se organizátoři rozhodli po letech vrátit k tradičnímu tempu turnaje 2 x 5 minut na partii. Systém byl stanoven na tři skupiny, ve kterých se jednotliví hráči utkali každý s každým. Dopolední část rozřazovacích bojů nepřinesla výraznější překvapení. Zmínil bych jen postup Petra Havelky do finálové A skupiny a naopak nepodařený úvod Tomáše Haška, který si odpoledne zahrál pouze skupinu C.

Celkovým vítězem turnaje se stal Tomáš Vojta, kterému na první místo stačilo 8,5 bodu z 11 možných. Druhý skončil František Hostička a třetí Jiří Gregor. Pavel Vojta skončil pátý a na chvostu finálové skupiny zůstal Petr Havelka před Miroslavem Fialkou a Ondřejem Matějovským. Ve finálovém turnaji B suverénně zahrál Robin Hrdina se ztrátou pouze půl bodu. Těsně za ním a na celkovém 14. místě překvapil domácí Jiří Třebický a na 20. místě skončil Jiří Feierfeil. Ve finále C zvítězil Otto Frischmann. Na celkovém 27. místě se umístil Tomáš Hašek a z domácích hráčů potom Vnouček, Jukl a Vašák na 30. – 32. místě.

Nejstarší účastník (Milan Potůček), nejmladší účastník (Pavlík Zemen) a nejlepší žena (paní Slámová)

S posledním odehraným zápasem vyprchaly i poslední zbytky vánoční atmosféry, a tak hráče na cestě domů místo sněhových vloček doprovázel pouze vytrvalý déšť.

Závěrečné pořadí hráčů:

Fotky

Webové stránky pořadatelů

9 reakcí na “Bořík kořistí Tomáše Vojty”

1. 1
    martin v píše:

turnaj dobry,ale zajimavy je ze v cecku sem porazil vsechny hrace kteri byli v konecnem umistreni 1-4 v cecku a s 8-mi letym klucinou a nejspis jeho sestrou sem rupnul

2. 2
    Tom píše:

Já bych ocenil, že se pořadatelé vrátili k bleskovce. V minulých letech, když to přehodili na rapid, tak turnaj skomíral /zůčastňovalo se ho 20-30 hráčů a i úroveň byla hodně nevalná/. Bořík má být bleskovka, stačí si vzpomenout, jak pěkné blicky se v Týnci hrávaly před 10 lety. :-)

3. 3

ale blicky jsou jen pro nekoho,me to treba moc nejde a vim o hracich kteri to nehraji kvuli tomu ze neni cas na rozmyslenou

4. 4
    Tom píše:

Dnes jsme se společně s Kubíkem a Danem Houdkem zúčastnili rapidu v Uhlířských Janovicích. Akce to byla povedená a s Kubíkem jsme dokonce vyhráli turnaj rodinných dvojic :-)

Výsledky:

Článek o turnaji napíše paní Vilímová, která turnaj pořádala.

5. 5
    Jarda P. píše:

Hlavně Kubíkův výkon byl parádní, alespoň podle soupeřů, které porazil, pro Tomáše bylo 7/7 povinností :-) .

6. 6
    Maťa píše:

Jo, Kubikula uhrál výborný výsledek – jestli se nepletu, tak porazil tři dospělé elisty. Gratuluju! Tomáš vyhrál podle očekávání hladce, zato o 2. místo byla obrovská tlačenice…

7. 7
    Maťa píše:

Zítra se hraje v Týnci nad Sázavou (konkrétně v restauraci U Vrtišků) 33. ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka. Z Vlašimi se chystáme v sestavě Matějovský, oba Vojtové, Houdek a D. Zvára. Tak kdyby se chtěl někdo přidat (musel by si ale zajistit dopravu)… Jinak Tomáš (kom. č. 2) byl oslyšen a místo bleskovky se bude hrát rapid.

8. 8
    Maťa píše:

Dnešního turnaje v Týnci se zúčastnilo 32 hráčů a hned dva naši borci se dostali na stupně vítězů (1. Tomáš Vojta, 3. David Zvára): http://www.chess-results.com/tnr119748.aspx?lan=5&art=1&rd=7&wi=821. Předpokládám, že článek pro velký úspěch napíše opět Jukelník, ale nijak ověřené to nemám ;-) .