TJ Spartak Vlasim
17
Pro

Vlašimská dominance ve Stříteži

Patrik Pýcha

V sobotu Střítež hostila 5. kolo Regionální žákovské ligy. Vinou špatného stavu silnic dorazilo na místo poměrně málo dětí, jejichž počet dosáhl 57. I ostřílený řídící turnajů Petr Havelka využil příležitosti a ze Sedlčan vyjel už v pátek. Ne že by byl opatrný do té míry, aby jel tak pomalu, že by mu cesta trvala celou noc, ale rozhodl se, že přespí někde v „kraji střítežských kamen“. Doprovázel ho ještě Honza Sadil. Původním plánem bylo přespání u Mejzlíků, nakonec však Petr skončil u nás v Dolních Kralovicích, kde po pár doušcích jistého nápoje už také musel zůstat. :-)

Vraťme se však zpět do sobotního rána. Děti i jejich rodiče vstupovali do příjemně vytopeného sálu, což je velká zásluha Jirky Mejzlíka, který se o topení staral již od časných hodin. Turnaj odstartoval se zpožděním, což bylo vzhledem ke špatnému počasí, pozdních příjezdech a Petrově „zamrzlé“ tiskárně pochopitelné.


Jirka Mejzlík a Petr Havelka

Celé dění proběhlo v celkem klidné atmosféře, ani áčko na balkoně nebylo tak dramaticky dalšími dvěma turnaji rušeno. Menší počet dětí byl přece jen znát.

TURNAJ A

V nejsilnějším turnaji A, o který jsem se staral já, rozhodčím bych se každopádně, jak učinil Maťa v jednom ze svých komentářů, nenazýval :-) , zvítězila Nela Pýchová se 3,5 body před Vojtou Filipem se stejným bodovým ziskem a Anežkou Vlkovou se 3 body. První dva jmenovaní ztratili polovinu bodu ve vzájemné partii, avšak rychlé to na rozdíl od minule nebylo v žádném případě. Nela nejprve bránila nepříjemnou pozici proti dvěma střelcům, poté se však ze všeho dostala, získala pěšce, ale následnou dámskou koncovku s pěšcem víc vyhrát nedokázala.  Anežka předvedla pěkný a solidní výkon a její samostatné třetí místo je zcela zasloužené.


Nela Pýchová vládne Regionální žákovské lize

Abych doplnil, mezi chlapci uhrál 2. místo (celkově 4.) Ondra Máslo ze Zvole, 3. místo (celkově 5.) překvapivě Pepa Kučera ze Sedlčan. „Bronzovou dívkou“ (celkově 14.) se stala Klárka Kocourková ze Sedlčan.

Svou premiéru si v elitním turnaji odbyl i náš nový talent Ríša Mládek. Vyhrát se mu sice nepodařilo :-) , to už by byl opravdu génius, každopádně i 2 body při první účasti v tomto turnaji a vůbec při jedné z jeho prvních účastí na turnajích obecně hovoří o jeho mimořádném talentu.

Petr Laňka získal 1,5 bodu a skončil na 11. příčce, Vašek Voldán uhrál 0,5 bodu, což na jiné než poslední 16. místo nestačilo.


Hrací sál

TURNAJ B

Zde kraloval Kuba Vojta, který si 6 body zajistil samostatné vítězství a vybojoval si tak svou první účast v áčku, výborně! :-) Na 2. místě skončil Tadeáš Jiroušek (5,5 bodu) z Říčan, 3. místo a vítězství mezi dívkami vydobyla talentovaná Kateřina Pastrnková z téhož oddílu.

Třetí mezi chlapci (celkově 4.) skončil Dan Ždych s 5 body. Stříbro mezi dívkami získala Kristýna Otrubová (celkově 9.) z Říčan a více holek už bychom v tomto turnaji hledali marně.


Turnaj B ovládli mrňousové ročník 2005 : Jakub Vojta a Kateřina Pastrnková

Pavel Laňka uhrál 3 body a skončil na 11. příčce, stejně uhrál na 15. místě končící Štěpán Filip a o místo dále Vítek Toupal. S posledním 20. místem se musel spokojit Jiří Hejný, jenž uhrál 0,5 bodu.


Štěpán Filip uhrál v B turnaji pěkné 3 body

TURNAJ C

I z turnaje C si odvezli vlašimští šachisté titul. Zvítězila zde Péťa Píšová, která jako jediná získala krásných 6 bodů. Na 2. příčce se umístil Vojta Štěpán z Brodců (5,5 bodu), 3. místo přisoudilo pomocné hodnocení Martinu Beladovi (5 bodů). Bronzový (celkově 4.) mezi chlapci byl poté další pravonínský šachista Filip Vopálka s 5 body. Ze stříbra mezi dívkami se mohla radovat celkově 16. Lucie Kučerová ze Sedlčan. Ani zde žádnou alespoň třetí dívku nenajdeme.


Nejlepší v turnaji C

Další pořadí mladých vlašimských nadějí a příslušníků ŠŠ STAMAT:

7. Jan Žirovnický (4 body)
8. Martin Hejný (4 body)
9. Filip Kůra (4 body)
10. Jan Bohuňovský (4 body)
12. Ondřej Hrabě – ŠŠ STAMAT (3 body)
15. David Hruška – ŠŠ STAMAT (3 body)
18. Adam Hruška – ŠŠ STAMAT (2,5 bodu)
19. Lukáš Smetana (2,5 bodu)
21. Matěj Tulach (1 bod)

Turnaj ve Stříteži se vydařil a já chci poděkovat všem, kteří se o to jakkoli zasloužili. Speciální poděkování patří jako vždy Petru Havelkovi za skvělé řízení turnaje, poté Jirkovi Mejzlíkovi jako hlavnímu organizátoru turnaje a obětavému topičovi a nakonec také paním Mejzlíkové a Vlkové, které se staraly o bufet.


Bez dobře zásobeného bufetu by to na RŽL nešlo :-)

Další žákovská liga se uskuteční až v novém kalendářním roce, 5. ledna 2013. Jak to asi dopadne? Ovládnou vlašimští šachisté i pevnost svých rivalů v Říčanech?

Výsledky všech turnajů ŽL

Průběžné pořadí ŽL po 5 odehraných turnajích

Fotky od Karla Jukla

24 reakcí na “Vlašimská dominance ve Stříteži”

 1. 1
  Maťa píše:

  Děkuji Patrikovi za článek, všem pořadatelům na čele s Jirkou Mejzlíkem (jehož portrét byl dokonce na diplomech! :-) ) pak za pěkně připravený turnaj. A samozřejmě děkuji Pýchovým za pohostinnost, strávil jsem u nich dva příjemné večery… :-)

  Kromě vítězů a medailistů bych z našeho oddílu nejvíce vyzdvihl Štěpána Filipa, 3 body při první účasti v béčku jsou výborné, zvlášť u malého prvňáka. Ríša Mládek potvrdil, že patří do áčka, nicméně (jinak výborný) systém RŽL nestíhá reagovat na takový vzestup začátečníka a náš talent asi bude muset na příštím turnaji zpět do béčka, jeho současné regionální elo bohužel na top 16 stačit nebude. Ale věřím, že po Říčanech už se Ríša v áčku zabydlí nadobro…

  Martin Hejný prý vyhrál poslední kolo, ale ve výsledcích má nulu. Nejspíše špatně nahlášeným výsledkem se tak připravil o medailové umístění v céčku (byl by třetí mezi chlapci)…

 2. 2
  Maťa píše:

  Ještě by se hodilo poděkovat sponzorům za věcné ceny pro všechny účastníky. Vím o časopisu Abc, firmě Sellier-Bellot a zbytek ať doplní Jura.

 3. 3
  Petr H. píše:

  Musím potvrdit, že u Pýchů mají velmi dobrou ovocnou šťávu a ještě jednou děkuji za poskytnutí azylu !

 4. 4
  Maťa píše:

  Petr H.: Pokud tou ovocnou šťávou myslíš slivovici od Honzy Kořínka, tak tu už u Pýchů po sobotě nemají… ;-)

 5. 5
  Tom píše:

  Dnes pokračuje v Říčanech 6.kolem Regionální žákovská liga. Přihlášeno je 103 dětí !!! Takže držte palce našim borcům. Předběžná startovní listina:
  http://chess-results.com/tnr89067.aspx?art=0&lan=5

 6. 6
  Tom píše:

  Výsledky dnešní ŽL v Říčanech:
  http://chess-results.com/tnr89067.aspx?art=4&lan=5

 7. 7
  Tom píše:

  186 fotek od paní Filipové z dnešní ŽL v Říčanech.
  http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/6.KOLO_REGIONALNI_ZAKOVSKA_LIGA_RICANY_5.1.2012/
  Článek slíbil napsat rozhodčí hlavního turnaje A Patrik Pýcha.

 8. 8
  bolek píše:

  Jeden zajímavý postřeh z tohoto turnaje, to je poprvé v historii áčka, že se elista nevešel do hlavního turnaje. Jak Klára Kocourková, tak Matěj Škrabánek museli do béčka. Takže kvalita regionu jde opravdu značně nahoru.

 9. 9
  Maťa píše:

  Bolek: Tak třeba zrovna u vás ve Skalici hrál béčko František Havelka z Řevnic…

 10. 10
  martin píše:

  a mate vysledky,jestli nekdo z tynce zabojoval?

 11. 11
  Maťa píše:

  Martin V. Viz komentář č. 6.

 12. 12
  Maťa píše:

  Martin V.: Jinak dnes si stěžoval předseda Stamatu, že si chtěl na první únorový víkend zamluvit jakousi rybářskou chatu na kraji Týnce, a prý mu řekli, že už ho předběhl pan Vnouček … shoda jmen? :-)

 13. 13
  Gusta píše:

  Davam Stamatu rok
  maximalne dva.

 14. 14
  martin píše:

  to sme udelali predsedovi stamatu schvalne dozvedel sem se ze si planuje chatu pronajmout….mame tam velkou oslavu…takze to neni schoda jmen

 15. 15
  Maťa píše:

  Nakonec musel Honza tu oslavu svého inženýrství přesunout na 9. 2. – mně vyhovoval původní termín, protože 3. 2. v Týnci hrajeme (Dolní Kralovice), takže bych šel na zápas rovnou z akce. Každopádně musím předsedovi říct, ať tu chatu pořádně přebere, aby pak ten bordel z předcházejícího víkendu nebyl na nás… :-D

 16. 16
  martin píše:

  on ten bordel uklidi predseda a ja mu za to slibim ze budu uvazovat o vstupu do stamatu a pri me prvni lekci mu prectu basnicku co jsem slozil

 17. 17
  Maťa píše:

  Ode dneška šéfuje Stamatu ING. JAN STAREC – velká gratulace do pastoušky!

 18. 18
  Vojta M. píše:

  Tak už i Honza tu školu dodělal. Hned jak splním challenge, asi si ten titul taky nějak dotáhnu :-) Každopádně gratulace!

 19. 19
  Jarda P. píše:

  Taky velká gratulace panu ING. , teprve teď ten STAMAT pojede :-) .

 20. 20
  Franta Innemann píše:

  Janu Starci nebo Starcovi – gratulace k úspěšnému zakončení VŠ a přání k uplatnění dosaženého vzdělání.

 21. 21
  Jirka M. píše:

  Honzo, vždycky jsem Ti věřil, že to dáš!!! Veliká gratulace.

 22. 22
  Tom píše:

  Ing. Jan Starec vrchní ředitel Stamatu :-) No, zní to hrozně, ale abych ti Honzo pomalu začal vykat, ne? :-)

 23. 23
  Maťa píše:

  Do náborových letáků na nové pololetí to takto psát ještě nebudeme, protože de jure se stane Honza inženýrem až v březnu, ale už si pomalu zvykejte :-) . Každopádně už se těším na na tu oslavu ve „Vnoučkově rybářské chatě“ ;-) .

  Tom (22): Takovou funkci tam zatím nemáme, Honza je „jen“ předseda :-) .

 24. 24
  martin píše:

  budete muset oslavu posunout na jindy i ten vas novy termin sem si zabral,jedine ze bych dostal prihlasku do stamatu to bych o tom jeste popremejslel….

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist