TJ Spartak Vlasim
19
Pro

2. ročník školičkového šachování

Marie Filipová

Druhý ročník ŠKOLIČKOVÉHO ŠACHOVÁNÍ V PRAVONÍNĚ proběhl bez jediného zádrhele. Jen se to neobešlo bez slziček, ale to je u tak malých dětí asi normální. Do poslední chvíle nebylo jasné kolik dětiček bude hrát. U nás řádí chřipka, nechtěli jsme termín překládat. Nakonec se sešlo 10 šachistů. Rozlosování a usazování dětí k šachovnicím zařizoval Vojta Filip, kterému děkuji za vydatnou pomoc.

Hrálo se tempem 2 x 10 minut a měl hrát každý s každým, ale ty maličké děti byly po 6 kolech unavené, tak jsme se rozhodli soutěž ukončit. První místo a plný počet bodů 6(!) uhrál Vojtík Vopálka, který sice první dvě kola úspěšně zahrál „šustráky“. Po domluvě, že bude-li takto hrát dál, bude mít sice body, ale nezahraje si vůbec a bude čekat až ostatní děti dohrají, hrál pak tak, jak se to učíme na kroužku a stejně své partie dovedl do vítězného konce a dokonce dokázal „matit“. Prokázal, že hrát umí a nepotřebuje k tomu žádné „fígle“.

O druhé místo si museli zahrát Honzík Píša s Adámkem Slavíkem. Vyhrál Honzík, Adámka zradil čas. Špatně se soustřeďoval na svoji partii, sledoval okolí a pak mu stanovený čas nestačil. Ovšem i na jeho hru už se dá „dívat“. Honzík Píša překvapil a hned se přihlásil, že od pondělí bude chodit ve školce na kroužek. Adámkovo třetí místo je zasloužené. Měl by napsat Ježíškovi, aby mu donesl šachové hodiny a doma s nimi trénoval a příště to bude určitě lepší. Oba kluci uhráli po 5 bodech. Čtvrtá příčka byla jasná, tu obsadil Ondra Toula se 4 body. O pátou příčku si pak zahráli Marek Malinovský s Kamilkou Nácovskou (oba po 3 bodech). Tady na čas zase doplatil Marek. Následovali Jeník Duda, Natálka Štanderová, Johanka Vašíčková a Zbyněček Limburk.

V průběhu dopoledne přišla děti pozdravit paní starostka Bc. Jana Lapáčková, která se ujala, spolu s ředitelkou MŠ Milenou Hrubantovou a učitelkou Mirkou Ondrákovou, předávání pohárů, medailí, diplomů a cen. Děti měly z odměn velikou radost. O cenový fond se postaral MěDDM Vlašim, děkujeme paní ředitelce Homolkové za přízeň.

Při této příležitosti velice děkuji oběma učitelkám v MŠ, které v průběhu svých programů s dětmi zařazují i práci s interaktivní stavebnicí a učí děti první tahy po šachových polích. Veliký dík patří i paní starostce a Zastupitelstvu Obce Pravonín, neboť nás velice podporují a letos pro klub zakoupili partiářové deníčky pro nejmenší a propisovací partiáře pro pokročilé na ligové soutěže, soutěže družstev i na trénink.

Školičkové turnaje pořádáme především proto, abychom už takto malým dětem předvedli tuto zajímavou, mysl rozvíjející a logickou hru, nadchli je pro soutěžení a mohli tím rozvíjet svoji činnost. Nechci být prorokem, ale asi jsme „zadrápli“ ve třech případech! Uvidíme?

Fotky

Webové stránky ŠK Pravonín

4 reakcí na “2. ročník školičkového šachování”

 1. 1
  Maťa píše:

  Na té první fotce je pravděpodobně zachycen rozhodující moment celého turnaje. V souboji dvou největších favoritů černými hrající Adam Slavík právě dokončil tah na dámském křídle a v příštím tahu mu Vojta Vopálka dá mat na f7…

 2. 2
  Vojta M. píše:

  je hezké že souboj dvou největších favoritů rozhodl šustrák :-) Holt mít bíle je velká výhoda :-)

 3. 3
  Marie F. píše:

  Tedy Vojto! Ten smajlík měl být „šklebík“! Mám alergii na šustráky a dostávám „kopřivku“, když vidím, že je někdo hraje!

 4. 4
  Vojta M. píše:

  já je také nemám rád, naštěstí jsem se jim už naučil bránit :)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist