TJ Spartak Vlasim
14
Úno

Prázdninové turnaje pro děti

Jirka Mejzlík

Jarní prázdniny někteří malí šachisté využijí k pohybu na zdravém horském vzduchu, většina  však zůstává doma. A tak se nabízí několik turnajů, na které bychom mohli vyrazit.

Již dnes (14.2.) se vydala kombinovaná vlašimsko-pravonínsko-českobrodská výprava na tradiční Zbraslavské dvojice. Nastoupí hned 4 dvoučlenné týmy: Moravec/Matějovský, D.Zvára/Fiala, F.Zvára/J.Zvára,L.Filip/V.Filip. Výsledky se dozvíme dnes odpoledne nebo večer.

Uprostřed prázdninového týdne  pořádá turnájek pro děti Šachový klub Pravonín. V klubovně v Pravoníně je začátek ve čtvrtek 19.2. v 11:15, končí se okolo 16:00. Z Dolních Kralovic bychom mohli vyrazit jedním nebo dvěma auty. Prosil bych o účast a dozor zároveň některého z rodičů. Propozice turnaje jsou na stránkách Pravonína – viz. „Stálé odkazy“. Kdo by měl zájem jet, dejte vědět v diskusi pod tímto článkem. Třeba se vypraví na turnaj i děti z vlašimských kroužků Martiny Krejčiříkové a Pavla Vojty, abychom také zaregistrovali další skupinu našich šachistů.

Dalším blízkým turnajem na závěr prázdninového týdne je 5. kolo žákovské ligy Vysočiny v Humpolci v sobotu 21.2. Turnaj bude mít zhruba stejnou organizaci a průběh jako naše žákovská liga. Dle informací z pořádajícího oddílu tam bude plno začátečníků (i neregistrovaných), takže děti z Kralovic jistě na turnaj vyrazí. Odjezd je v 8:00, přihlášky opět do diskuse pod tímto článkem, stejně tak nabídka případných řidičů. Detaily odjezdu pak zveřejníme rovněž v diskusi. Na turnaji se vybírá startovné 40 Kč + tradičních 20 Kč na dopravu. Přihlášky na turnaj v Humpolci musíme odeslat v úterý, takže zájemci hlašte se do tohoto termínu.

Pro přehlednost uvádím i termíny dalších žákovských akcí do konce školního roku:

28.2. Stříbrná Skalice – 8.kolo RŽL (všichni)

7.-14.3. Kouty nad Desnou – MČR do 16 let (přihlášení Pýchovi, Zvára D., Hrdina, Studnička, Filipovi L+V, Jelínek)

28.3. Benešov – 9.kolo RŽL (všichni)

4.4. Neratovice –  KP mládeže v rapidu (většina ročník 95 a mladší)

?? 18.4. ?Beroun? – KP dětí do 8 let (všichni ročník 2001 a mladší)

25.-26.4. Vlašim – 8.-11.kolo ligy dorostu (Zvára D., Hrdina, Nguyenová, Vopěnka, Jelínek, Pýchovi)

2.5. Říčany – KP družstev mladších žáků (všichni ročník 1997 a mladší)

8.-9.5. Vyškov – MČR dětí do osmi let (vybraní ročník 2001 a mladší)

29.-31.5. Seč -MR družstev starších žáků a dvojic do 10 let (všichni)

12.-14.6. Sezemice – MČR družstev mladších žáků (Pýcha, Hatašová, Pýchová, Filip V., Pikal + jeden r. 2000 a ml. a jeden náhradník)

20.-21.6. Sedlčany – finále KP mládeže (kdo postoupí z RŽL)

59 reakcí na “Prázdninové turnaje pro děti”

1 2
 1. 31
  Davidová píše:

  Matěj dlouho zvažoval,nakonec sobotu vyhrál děda.Do Humpolce tedy nepojede, ale lehké rozhodnutí to nebylo :-) .

  Moc se mu líbil komorní turnaj v Pravoníně. :-) Děkujeme.

 2. 32
  Jirka píše:

  Poslední verze sestavy do Humpolce: nebudou Laňkové (nemoc) ani Matěj David (jiný rodinný program), pravonínští Studnička a Tomáš Filip budou.

 3. 33
  Filipová píše:

  Potvrzujeme, že z Pravonína přijedou Lukáš, Vojta a Tomáš Filipovi a Patrik Studnička. Budou v 8.00 hodin v Lokti. Vezou foťák a pana Mejzlíka pověřujeme zajištěním fotodokumentace.

 4. 34
  Maťa píše:

  Výsledky turnaje v Humpolci jsem našel na http://www.kssv.cz/data/liga/16_x2009.XLS . Nejlépe z naší výpravy skončil Lukáš Filip na pěkném 9. místě. Předpokládám, že reportáž napíše přímý účastník Jirka Mejzlík.

 5. 35
  Jirka píše:

  Na stránkách KM byl určen termín KP žáků v rapid šachu: 4.4.2009, Neratovice – aktualizoval jsem termínový kalendář v článku.

  Zopakovat loňský úspěch (zlato Nela-D10, 3x bronz David, Robin, Vašek) bude dost těžké, i když ne nemožné. Nela se pokusí zlato obhájit a má šance bojovat o medaile na MČR, medailovým kandidátem je i Anežka. Robin jako stříbrný z MČR bude rovněž jedním z kandidátů na medaile. David Zvára poprvé hrát KP nemůže, ač se to nezdá, tak 14 let (limit) mu bylo už loni. Dalšími adepty na dobré umístění a postup jsou Patrik Pýcha, Vojta Filip, Fanda Helebrand, Štěpán Vopěnka a může se objevit i nějaké překvapení jako loni Vašek Voldán.

 6. 36
  Maťa píše:

  4 měsíce utekly jako voda a MČR mládeže v Koutech nad Desnou je za dveřmi – už v pátek odpoledne odjíždíme! Čerstvá zpráva od pořadatelů: kromě sourozenců Pýchových si nakonec mezi elitou zahraje i David Zvára v H 16! Pro nemoc se dnes odhlásil Körschner z Mostu a David byl v tu dobu již prvním náhradníkem. Ostatní jmenovaní v článku budou hrát open.

 7. 37
  Jirka píše:

  To je super, že David hraje mistrák :-) !!! Bude další, komu můžeme fandit. Přemýšlím, jestli jsme někdy měli z oddílu na republice 3 zástupce, možná někdy Ondra, Vojta a Vašek.

  Jinak přeju našim zástupcům nějakou partii na onlinu :-D . Doufám, že ufon bude v Jeseníkách šlapat a bude aktuální zpravodajství z bojiště.

 8. 38
  Jarda P. píše:

  Jirka: Loni hráli republiku David ,Robin a Nela ,takže stejně jako letos,jenom Robina nahradil Patrik .

 9. 39
  Maťa píše:

  Tři zástupce na MČR jsme měli ještě v březnu 1999 ve Světlé nad Sázavou, a to Ondru Mejzlíka, Vaška Gergelitse a Kristýnu Baštovou. Ondra Mejzlík tehdy skončil v H 12 třetí za Lázničkou a Žilkou, což je dodnes největší úspěch v historii vlašimských účastí na této akci. To se asi klukům vyrovnat nepodaří :-) , u Nelinky naopak očekáváme lepší než 10. místo Kristýny v D 10 (tehdy zvítězila Katka Němcová).

  Také doufám, že mi internet na místě půjde. Ve Vlašimi už nestihnu ani úvodní článek, tak bych ho rád napsal v Koutech. Stejně tak dlužím článek s vyhodnocením minulé ankety … mám toho nějak moc, ony se totiž blíží i daně… :-( Takže webové resty zkusím dohnat v Jeseníkách. Každopádně držte palce!

 10. 40
  Jirka píše:

  Ano, výčet trojnásobných účastí je tím kompletní, Vojta a Vašek skutečně najednou MČR nehráli v době, kdy byl Vašek již naším členem.

  Jak píše Maťa, je to právě 10 let od naší jediné medaile z této akce. Chtělo by to další – Nelinka není určitě bez šance na pódiové umístění :-) .

  Jinak je dobře, že i v dívčích kategoriích je dost účastnic. V letech 2000-2003 při 11-14 účastnicích se hrálo celkem třemi různými modely:
  2000: švýcar 9 kol při 11 hráčkách (D10, D12) – dost nesmysl
  2001: každá s každou při 11 hráčkách (D10, D12)
  2003: spojená kat. D10+D12 – švýcar 28 hráček (14+14)

 11. 41
  Jirka píše:

  Možnost „méně než 9“ v aktuální anketě je neskutečně pesimistická: Když Nela udělá 6,5, tak by na Davida a Patrika zbylo po jednom bodu! A dvě poslední místa bychom opravdu nechtěli :-( .

 12. 42
  Patrik píše:

  A Nela udělá určitě 7,5! :-D

 13. 43
  Tom píše:

  Vlašimští fanoušci čekají od Davida a Patrika útok na medaile, tak jaképak 2 poslední místa!? :-D

 14. 44
  Tom píše:

  Jo, a jinak šťastnou cestu do Jeseníků a těším se na aktuální zprávy z Mistrovství republiky. Držím palce!

 15. 45
  Matěj David píše:

  Patriku a Nelo, chci popřát hodně štěstí,s mamkou Vám držíme palce! Ať se daří :-)

 16. 46
  Maťa píše:

  Včerejší cesta do Koutů proběhla podle plánu, kralovická část dorazila někdy po 18. hodině autem, zbytek pod mým vedením přijel vlakem ve 21.50. Ubytování v pohodě, nálada dobrá … jediné zklamání přinesl Ufon – nechytá se :-( . Internet zdarma je na recepci, ale jak často se k jedinému počítači dostanu, těžko říct… Dopoledne jsme si prošli Kouty, teď už bude následovat jen oběd a pak to vypukne. Zatím nevíme, jestli Robina nakonec přijmou do openu A.

 17. 47
  Jarka Z. píše:

  Držíme palce. Ukažte všem, jak se hrají šachy ve Vlašimi.

 18. 48
  Jirka píše:

  Jaká náhoda, výše zmiňovanou účastnici MČR Kristýnu Baštovou jsem včera potkal v BN na maturitním plese SPŠ, kromě ní tam bylo několik dalších členů (Mirek Lalouček, Ondra Staněk, Standa Vávra, samozřejmě já).

 19. 49
  Filipová píše:

  Moc na Vás všechny myslím, tak hodně úspěchů a průběžně nás informujte! Kluci, poslouchejte vedoucí a hlavně dobře hrajte!

 20. 50
  Maťa píše:

  Tak první kolo začíná. Robina nakonec do áčka bohužel nepřesunuli, nevycházel by dosuda. Nedá se nic dělat, zkusí vyhrát béčko! :-) 1. kolo nabízí zajímavý rodinný dvojsouboj: L.Filip-R.Hataš, V.Filip-O.Hataš.

 21. 51
  Maťa píše:

  Tak první zprávy z úvodního kola (konečně jsem se dostal k počítači): Robin porazil Vozáka (1326) a Patrik Studnička podlehl Bočkovi (1540) z Brna, obě partie měly celkem hladký průběh. Ostatní ještě hrají: Nela vyhraje (obrovská materiální převaha), Vojta má v koncovce kvalitu míň, Patrik P. ztrácí figuru za 3 pěšce, další pozice jsou přibližně v rovnováze.

 22. 52
  Maťa píše:

  Tak akorát přišla Nela, už vyhrála.

 23. 53
  Jarka Z. píše:

  David už volal, že blbě prohrál.

 24. 54
  Jirka píše:

  Na chess-results jsou již výsledky, v mistrovských turnajích vedle Davida prohrál i Patrik:

  V D10 zítra předčasné finále hned ve 2. kole: Pýchová-Jánská na 1. šachovnici. Budeme držet palce :-) .

 25. 55
  Jirka píše:

  V dobrovodném béčku všichni naši zástupci potvrdili nasazení – shora vyhráli Robin a Lukáš Jelínek, zdola nasazení bratři Filipové prohráli rodinné dvojutkání s Hatašáky a jak již bylo uvedeno, prohrál i Patrik Studnička.

 26. 56
  Tom píše:

  Škoda, že UFON nejede, chtělo by to nějaký samostatný článek! :-(

 27. 57
  Jirka píše:

  Na Novoborském serveru píší, že v hotelu v Koutech se dá připojit přes wifi – tak by to mohl Maťa zkusit, případně se někoho na hotelu zeptat. Článek a aktuální zpravodajství by to chtělo :-) .

 28. 58
  Jirka píše:

  Avizovaná partie Pýchová-Jánská by měla být zítra (neděle) od 14:00 na onlinu:
  http://www.chessfm.cz/sites/default/files/images/online/MCRMladez09/online.htm

  V D10 je na onlinu jen 1.šachovnice, tak doufejme, že Nelinka zabojuje a v průběhu mistrovství ji uvidíme častěji :-) .

 29. 59
  Maťa píše:

  Wifi funguje jen ve velmi malém prostoru hotelu poblíž recepce. Tam, kde bydlíme my, se nechytá ani náhodou, jak mi před chvílí potvrdil Honza Paukert. Takže mě ani nemusí mrzet, že na svém notebooku wifi nemám :-) . Teď hotel utichl, takže zkusím něco stručného vytvořit.

  1. kolo bylo pro naši výpravu festivalem nevyužitých příležitostí. David Mrázka (2036, národní elo 2198!) ve střední hře přepočítal a získal dvě figury za věž a pěšce. Poté odmítl přechod do dámské koncovky se zdravým pěšcem navíc a snažil se z pozice vytěžit víc. V ostré zápletce vytvořil matové hrozby, které ale soupeř bohužel pokryl pomocí věčného šachu. David se s remízou nesmířil (což v tu chvíli už musel) a zvolil sebevražedný ústup krále s vynucenou ztrátou dámy po odtažném šachu – do poslední chvíle věřil, že vyhraje… :-( Patrik s Petrem (1717) měl v koncovce tři nebezpečné pěšce za figuru a v jeden okamžik přehlédl vynucený zisk jezdce s lehce vyhranou věžovkou, krátce nato po chybě ztratil klíčového pěšce a taky prohrál… Třetí bod vypustil Lukáš Filip s Radimem Hatašem (1616), když v kritickém momentu partie nepotrestal soupeřovu chybu a nevyužil možnosti vynuceného matového útoku. Objektivně ale musíme uznat, že po většinu partie stál na výhru Radim (figura víc), i tak ale nevyužitá příležitost Lukáše mrzela… Přehrávání partií nebylo zrovna příjemné, ale zase lepší než hladké prohry, takovéto partie dají nejvíc.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist