TJ Spartak Vlasim
20
Led

Vlašim „A“ – Říčany „C“ 5,5:2,5

Tomáš Hašek

Jak poznáte z výsledků jednotlivých šachovnic, Říčany přijely ve velmi oslabené sestavě. Domácí sice neměli 3 hráče ze základu, ale přesto zůstali vysokými papírovými favority na všech šachovnicích.

Na první šachovnici překvapivě poprvé v sezóně prohrál Ondra Mejzlík. Na druhé a třetí šachovnici se domácí o body s hosty rozdělili. O konečné podobě výsledku se rozhodlo na 4. až 7. šachovnici, kde domácí uplatnili větší přehled ve střední hře a koncovkách. Zvláště potěšeni mohli být Jaromír Skála a Franta Innemann, pro které to byla první vítězství v letošním ročníku. Na osmé šachovnici se Kamila Říhová vůbec, na rozdíl od jeho spoluhráčů, nezalekla Danova loupežnického vzezření (čerstvý plnovous) a ve správném okamžiku nabídla remízu, kterou Dan pod tíhou nesplněných závazků vůči jeho zaměstnavateli přijal a odebral se pracovat.

Dan Houdek ještě bez vousů

…Dan Houdek ještě bez vousů.

Povinného vítězství tedy bylo dosaženo a nezbývá než čekat na klopýtnutí těch, kteří jsou v tabulce před námi.

 1. šach. Mejzlík Ondřej (2212) – Říha Jaroslav (2065) 0 : 1
 2. šach. Vojta Pavel (2161) – Rosenbaum Vít (1879) 0,5 : 0,5
 3. šach. Mejzlík Vojtěch (2106) – Zamrazil Jan (1932) 0,5 : 0,5
 4. šach. Skála Jaromír (2088) – Košata František (1770) 1 : 0
 5. šach. Horák Vladimír (2062) – Malý Dušan (1644) 1 : 0
 6. šach. Innemann František (1906) – Havlíček Pavel (1638) 1 : 0
 7. šach. Hašek Tomáš (1834) – Már Tomáš (1604) 1 : 0
 8. šach. Houdek Daniel (1737) – Říhová Kamila (1575) 0,5 : 0,5

12 reakcí na “Vlašim „A“ – Říčany „C“ 5,5:2,5”

 1. 1
  Vláďa píše:

  Tak tenhle vysledek ma do 8-0 dost daleko, ne? :-))

 2. 2
  visvi píše:

  Podle nejnovějších zpráv Kladno jen remizovalo na horké půdě ve Struhařově!

 3. 3
  Maťa píše:

  Pro Vláďu: On někdo tipoval 8:0? :-) Visvi: Ano, je to tak a jsme rádi, že k nečekané kladenské ztrátě přispěl výhrou na 1. desce náš někdejší hráč Honza Soural! :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Jinak děkuji Tomášovi za článek a týmu gratuluji k vítězství! Čekání na „klopýtnutí těch, kteří jsou v tabulce před námi“, netrvalo dlouho, kromě Kladna ztrácely body i Příbram a Brodce a my jsme tak v tabulce rázem druzí! Jediným problémem je, že Kladno musí klopýtnout ještě jednou, a hlavně už nesmíme klopýtnout my… :-) Vše ve svých rukou (a hlavách) mají tak zatím stále Kladenští… – Vyhrála i obě naše družstva v RS, céčko 3,5:1,5 nad Zvolí „B“, Dolní Kralovice stejným poměrem porazily béčko Sedlčan. Výsledky se brzy objeví v sekci „ke stažení“, snad se dočkáme i reportáží od kapitánů.

 5. 5
  Vláďa píše:

  2Maťa: jojo, 8-0 tipoval nepřímo Jaromír, když říkal Danovi po smírném konci partie s Říhovou: „Pokud hrajeme na 8-0, tak se remízy neberou!“ :-))
  Ta remíza Kladna nám trochu nahrála a snad se na nás ještě během posledních pěti kol štěstěna usměje. Ovšem budou muset zabrat víc přední šachovnice ;-)!

 6. 6
  Pavel Vojta píše:

  Pokud se počítám k předním šachovnicím, tak už letos asi nezaberu.Forma prostě ne a ne přijít.Včera jsem byl pravděpodobně zase prohranej, ale nakonec jsem to převedl (tedy spíše soupeř) do věžovky s pikem méně,ale to už byla plichta , což pochopil i soupeř a dále mě netrápil.

 7. 7
  Jaromír S. píše:

  Vzhledem k tomu, že Říčany C vybechaly 7 hráčů ze základní sestavy, jistá šance na 8:0 určitě byla. Jestli chceme přeskočit Kladno, tak může rozhodovat také skóre, do kterého se počítají pouze výhry. Zatím to je při tříbodové ztrátě 22:24 a následující tři kola by měla prakticky rozhodnout…

 8. 8
  Dan píše:

  Vous uz jsem mirne zkratil, abych priste nepusobil paniku v domacich radach :-)
  Za obetovaneho pesaka jsem stal vskutku luxusne, ale soupercina nabidka remizy mi vzhledem k pracovnimu zaneprazdneni opravdu vytrhla trn z paty….

 9. 9
  Vláďa píše:

  Ta fotka neodpovida realite. Nebyla by nejaka z toho zapasu? Dal bych si ji na lednicku, abych se v noci bal do ni chodit ;-))

 10. 10
  Dan píše:

  Panove, dekuji vam o vrely zajem o moje vousy :-) Podobne poznamky jako od vas jsem si vyslechl take od pribuzenstva a v praci. Dochazim k nazoru, ze kdyz uz jsem si tolik vytrpel, tak si to necham. Spatna zprava pro moje fanousky. Me soucasne fotografie s autogramem budou zpoplatneny :-) Pro pobaveni nekolik reakci z meho okoli.
  Tatinek: Dobry, mas to docela husty
  Maminka: Je to hnus.
  Kolega: Co se ti to stalo?
  Teta: Vysokym a hezkym to slusi :-)
  Kolegyne: Nechas si to? (s obdivem)

 11. 11
  Maťa píše:

  A co doma, Dane? :-)

 12. 12
  Dan píše:

  Doma dobry :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist