TJ Spartak Vlasim
10
Zář

Oddílovým přeborníkem Robin Hrdina

Patrik Pýcha

Jako každý rok počátkem září se i letos konal otevřený oddílový přebor v rapid šachu. Systém turnaje se nezměnil, účastníci odehráli 7 kol tempem 2×20 minut. Turnaj odřídil opět ostřílený Petr Havelka, a proto losování odsýpalo jedna báseň. Na turnaj dorazilo 22 hráčů nejen z Vlašimi, ale tradičně se objevili například také sedlčanští a brodečtí šachisté. Celé klání proběhlo v pohodové atmosféře a myslím, že si všichni pěkně zahráli. Příště by možná neuškodilo, kdyby přijel kromě mě a Nely z Kralovic také někdo jiný a to samé platí o Pravonínu.

Vítězem turnaje se s přehledem stal Tomáš Vojta, který svým soupeřům nepustil ani remízu, i když například já jsem s ním od kýženého bodu nebyl vůbec daleko.

Pýcha Patrik – Vojta Tomáš – pozice po 29. tahu černého:

Patrik mě ve střední hře hezky přehrál a postupně získal 2 pěšce. Chvilka nepozornosti, ale vývoj partie zcela otočila … 30.Vd1??  Sxb2+ -+  a černý vyhrál. (komentář k diagramu Tomáš Vojta)

Jelikož však momentálně Tomáš není registrován ve Vlašimi a opět si vyslechl vtípek týkající se toho, že je oddílovou příslušností nejvzdálenějším účastníkem turnaje, stal se po pěkném výkonu oddílovým přeborníkem pro tento rok Robin Hrdina s 5 body, jenž na pomocné hodnocení předstihl favorita oddílového přeboru Pavla Vojtu. Nutno poznamenat, že nikdo nějakou velkou díru do světa neudělal, i když bych ještě zmínil pěkné 3 body Kuby Vojty, který se stal nejmladším účastníkem turnaje.

Dík za ceny poté patří Ondrovi Matějovskému, z jehož skalpu se velmi radoval pan Innemann.

Myslím si, že turnaj se povedl jako každý rok a ten příští se snad opět uspořádá.

Podrobné výsledky

Foto  z turnaje:


Medailisté Pavel Vojta a Robin Hrdina


Petr Havelka válel nejen za počítačem, ale i za šachovnicí :-) .


Nejmladší účastník turnaje 6letý Kubík Vojta


Při vyhlašování vládla výborná nálada.

5 reakcí na “Oddílovým přeborníkem Robin Hrdina”

 1. 1
  Sláva píše:

  Bravo Patriku ;-)

 2. 2
  Marie F. píše:

  Patrikova, trochu jízlivá poznámka o neúčasti Pravonínských, si zasluhuje vysvětlení. Ihned jak mi přišla pozvánka jsem všechny u Tomáše omluvila. U nás bylo v sobotu (po 10ti letech), mimochodem velice vydařené, Setkání rodáků Pravonína a okolních obcí. A protože máme v klubu aktivní členy, tak byli i oni pověřeni celoobecními úkoly (promítání filmů z minulého setkání, focení, obsluha a v neposlední řadě i aktivní účast ve fotbalových družstevech, kterých bylo 6), takže i kdybychom to věděli dříve, že se turnaj koná, tak bychom jet nemohli.

 3. 3
  Maťa píše:

  Pán z Innemannů mě hezky potrestal za příliš optimistickou hru před vlastním králem (ve snaze udržet pěšce navíc) a patří mu gratulace! :-) A je škoda, že Patrik s Tomášem nedotáhl vyhranou pozici do konce, bylo to na začátku turnaje a celkový vývoj mohl být zajímavější…

  Jinak za zmínku možná stojí, že hned několik účastníků oddíláku (doplněných o Ivetu Pýchovou) využilo krásného počasí a akci si prodloužilo o procházku na Blaník s následným zhlédnutím divadelního představení místních ochotníků v Louňovicích p. Bl. – stylově se jednalo o Cimrmanovu hru Blaník :-) . Myslím, že to bylo velmi vydařené.

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Marie : Patrik to myslím nějak jízlivě nemyslel, jen to konstatoval, možná, že jsem mu to řekl dokonce já, aby to tam napsal. Já původně myslel hlavně Kralovičáky a okolí, ale o Pravonínu to platilo také, když jsme nevěděli o té akci.

 5. 5
  Tom píše:

  Ono jsme termín oddíláku vymysleli až někdy v pondělí, tak se moc není co divit, že řada lidí už měla v plánu něco jiného. Ikdyž rejpnutí do Kralovičaků není od věci, bojkotují oddílák jíž několik let. ;-) Kdo přišel, přišel. Myslím, že jsme si v pohodě zahráli a bylo to fajn. I odpolední výlet na Blaník byl pěkný.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist