TJ Spartak Vlasim
25
Led

Benešov „A“ – Vlašim „B“ 2,5:5,5

Tomáš Hašek

V dnešním zápase v Benešově jsme  nastoupili  v téměř  základní  sestavě s cílem uhrát co nejvíce vítězných partií.

Naše dnešní krédo beze zbytku naplnili naši borci na 4. a 5. šachovnici. David Zvára pokračoval ve výborných výkonech z poslední doby a svého soka vyučil v osmitahové miniaturce! Jirka Prokop ukázal, že mu vyhovují ostré a nepřehledné pozice, a v asi nejhezčí partii zápasu dokázal, že jeho kombinační schopnosti byly dnes lepší než soupeřovy. Naše krédo ale vůbec nenaplňoval Vláďa Horák na 1. šachovnici. Bez mého souhlasu žádal o remízu již brzy po zahájení  a svého dosáhl asi o hodinu později – vedeme 2,5:0,5. Remízu naopak odmítal a za svoji bojovnost si pochvalu zaslouží Petr Havelka. Jeho snaha však zůstala nenaplněna – 3:1. Velkou bojovnost ukázal také Franta Innemann, který  obětoval  dva pěšce za jednoho  postupujícího a  iniciativu na předposlední  řadě. Jeho soupeř naštěstí propásl okamžik, kdy mohl jeho iniciativu zastavit – vedeme 4:1.

K našemu velkému zklamání jsme na zbylých třech šachovnicích na své soupeře nic nevymysleli. Ondra Staněk i Dan Houdek měli své partie od začátku pod kontrolou, ale soupeři jim více než remízu nedovolili – 5:2. Není už asi žádným překvapením, že poslední partii jsem dohrával já. Přepálil jsem  snahu něco v partii vytvořit, soupeř  si ale své šance nevšimnul, tak jsem iniciativu přebral já a s pěšcem navíc v dámské koncovce jsem měl zvítězit. Vítězné pokračování jsem ale nezvolil, i když jsem o něm uvažoval, a tak i moje partie skončila remízou – 5,5:2,5.

Souboj mladíků Ondry Staňka s Radkem Vejvodou vítěze nakonec neměl…

Také čtyřhra podepřených hlav na 7. a 8. desce skončila remízou… Foto: Petr Havelka

Sokol Benešov A   Spartak Vlašim B
Skácel Jan 2057 ½ ½ 2073 Horák Vladimír V
Macků Emil K 1995 0 1 1924 Innemann František
Blažek Ladislav ZK 1759 ½ ½ 1934 Havelka Petr H
Řehoř Jan H 1797 0 1 1826 Zvára David
Kubaljak Jaromír 1948 0 1 1875 Prokop Jiří
Vejvoda Radek 1707 ½ ½ 1726 Staněk Ondřej ZK
Král Pavel H 1704 ½ ½ 1845 Hašek Tomáš K
Voříšek Martin 1606 ½ ½ 1738 Houdek Daniel
  :

I když jsme dnes relativně snadno vyhráli, v pomyslném boji o čelo tabulky  jsme si v pomocném hodnocení proti Kutné Hoře opět pohoršili… Hlavy nevěšíme, v dalším zápase se pokusíme opět vyhrát a budeme čekat na protivníkovo zaváhání.

Tabulka po 7. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. Stadion Kutná Hora B 7 0 0 21 32 40.0
2. Spartak Vlašim B 6 0 1 18 25 36.0
3. JAWA Brodce B 5 1 1 16 20 31.5
4. Sokol Kolín C 4 1 2 13 23 34.0
5. Kostelec nad Černými lesy B 4 0 3 12 21 30.0
6. Biomedica Říčany F 3 1 3 10 20 28.0
7. Sokol Český Brod B 3 1 3 10 18 28.0
8. Sokol Pečky A 3 0 4 9 11 26.0
9. Sokol Sendražice B 2 0 5 6 7 20.5
10. Sokol Benešov A 1 1 5 4 10 22.5
11. Biomedica Říčany E 1 0 6 3 13 22.5
12. Slavoj Čáslav 0 1 6 1 12 17.0

27 komentářů na “Benešov „A“ – Vlašim „B“ 2,5:5,5”

 1. 1
  Tom píše:

  K dnešnímu šachovému dění doplním, že za Říčany nastoupil brácha a v důležitém utkání o záchranu pomohl Říčanům k vítězství 5:3.
  Vojta P. – Kourek /elo 2131/ 1 : 0

 2. 2
  Jirka píše:

  Kde se to hrálo? To prostředí na fotce neznám.

 3. 3
  Tomáš Hašek píše:

  V domě s pečovatelskou službou na náměstí.

 4. 4
  Maťa píše:

  Gratuluju vítěznému týmu, výhra s Benešovem vždy potěší dvojnásob! :-) Kutná Hora má těžkej los a těžko vyhraje všechno … takže jedeme dál!

  Gratulace samozřejmě i Pavlovi, specialistovi na záchranářské práce! :-)

 5. 5
  Vláďa píše:

  Tomáš Hašek: Měl jsem zato, že mám remízu schválenou a že dodatečná poznámka „až za stavu 7:0“ je jen žertík. Ovšem má druhá nabídka přišla za stavu 2:0 a v podstatně horší pozici, kde můj útok by se ukázal jako naprosto bezzubý a můj soupeř po partii ukazoval přesný obranný postup, který jsem mu sice v popartiové analýze vyvracel, ale snadný tah Jg3 bohužel pozici jednoduše bránil a pak by se mi rozsypalo celé dámské křídlo. Navíc Franta hrál s vrchním dodavatelem bodů, takže stav zápasu byl vlastně již v té době 3:0 ;-) , tudíž má nabídka za těchto okolností byla víc než rozumná.

 6. 6
  Dan píše:

  Perlička: Do partiáře jsem si automaticky napsal, že spolu hrají béčka obou oddílů. Až doma jsem z tabulky zjistil, že jsme šmikli benešovské áčko…. :-)
  Já podal velice matný výkon. Nevím proč hraju zahájení, které neumím :-(

 7. 7
  Jirka píše:

  „Vrchní dodavatel bodů“ … teda ty jsi, Vláďo, na Emila ošklivý ;-) . Pravda, když jsem zadal na pátečním kroužku diagram z Emilovy poslední partie v KP, tak ho rychle a úspěšně vyřešili i žáčci bez ela :-D .

 8. 8
  Vláďa píše:

  Jirko, ono to rejpnutí na Emila působí blahodárně :-) . Když jsme si ho dobírali před zápasem v Říčanech tak to působilo jako doping a Emil vyhrál! ;-)

 9. 9
  Maťa píše:

  Dan: Ano, dali jste na frak tomu nejlepšímu, co může v současné době benešovský šach nabídnout, a to včetně hostů (ze základu jim chyběl jen Martin Nguyen). Když jsem na konci 80. let minulého století začínal závodně hrát, bylo tomu přesně naopak – Vlašim hrávala o jednu až dvě soutěže níž. Za současný stav si ale v Benešově můžou sami..

 10. 10
  Tom píše:

  Tak jsem si Vláďo přehrál tvou partii a tohle dát ze plichtu za áčko, tak ti urazím ruce! Ideálně postavené figury do útoku, soupeři by se pozice určitě tahala velmi nepohodlně a ty dáš plichtu … :-(

 11. 11
  Honza S. píše:

  Přísnej kapitán! Teď se budu v březnu bát nastoupit :-)

 12. 12
  Tom píše:

  Do aktuálních odkazů jsem přidal možnost přehrát si v přehrávači všechny partie ze zápasu Benešov – Vlašim“B“. Na diagrámkách s nejzajímavějšími momenty se pracuje :-)

 13. 13
  Tom píše:

  Tak diagrámky jsou hotové. 5 diagramů z 5 různých partií. Na webu se objeví v nejbližší době.

 14. 14
  Robin píše:

  Dneska hrála Vlašim s Pečkama. Pečky hráli v sedmi a když jsem odcházel vedli jsme 5:1, hrál jěště pan Innemann, který měl lepší věžovou koncovku s dvěma pěšci na obouch stranách a Maťa měl v těžký koncovce pika navíc.
  body za Vlašim:
  Horák, Havelka 1/2
  Zvára, Prokop,Houdek, Hrdina 1
  Já jsem vyhrál kontumačně.

 15. 15
  Hermelín píše:

  Nakonec 6,5-1,5. Maťa vyhrál, F.Inemann remis.

 16. 16
  Maťa píše:

  Vyhrál jsem až po 80 tazích a téměř 6 hodinách hry. Jak píše Robin, koncovka to byla těžká, nicméně asi pořád vyhraná … teda do té chvíle, než jsem dostal jednotahový vidle koněm na pěšce a krále :-( . Pak už soupeři stačila maličkost, a to vědět, že král, střelec a krajní pěšec proti králi je remíza, když střelec nekontroluje pole proměny. Zabránit oběti jezdce za mého posledního „normálního“ pika nešlo, naštěstí pan Píša na zmiňovanou koncovku ve škole chyběl… I když jsem vyhrál nezaslouženě (měl jsem vyhrát mnohem dřív a normálně, například jsem v časovce nevzal druhého pěšce), soupeři porážku přeju, choval se totiž dost nesportovně: s pikem míň nabízel 3x remízu, po partii mi nepodal ruku, nezastavil hodiny ani nepodepsal partiář…

 17. 17
  Tom píše:

  K šachové neděli doplním, že jsme dnes s bráchou nastoupili za Říčany, ale nepřálo nám štěstí a oba jsme prohráli. S tím štěstím to nepíšu jen tak … Pavel stál výborně, ve střední hře prohnal soupeřova krále přes půl šachovnice, ale mat tam nikde nebyl. Později odmítl remízu, ale v koncovce bohužel prohrál. Já stál lépe celou partii, 2x odmítl remízu, ve věžovce měl pika navíc, jenže pak jsem místo vyhrávajícího tahu našel ten nejhorší co na šachovnici byl a v 91.tazích prohrál … No, dneska to prostě nebyl náš den.

  Vojta T. – Jírovský /2325/ 0-1
  Souček /2160/ – Vojta P. 1-0

 18. 18
  Tom píše:

  Koukám, že Kutná Hora opět zvítězila. Skóre máme mizerný, takže příště ve vzájemném zápase musíte dnešní výsledek zopakovat! :-D

 19. 19
  Maťa píše:

  Pro úplnost dodávám, že poprvé v sezoně nastoupil ve 2. lize za Hradec Králové B Vojta Mejzlík. Jeho tým i Vojta bohužel v Lysé prohráli, blíže na http://www.63plus1.cz/?num=961 .

  Kutná Hora jede. Musíme je porazit a pak spoléhat na pomoc Českého Brodu, který dnes rozsekal Benešov 7:1. Benešovští jeli opět ostudně nekompletní (v 6) a právem se namočili do sestupových vod…

 20. 20
  Jirka píše:

  Prohry Říčan je škoda, 9. místo zajišťující záchranu se dost vzdálilo. Příští rok tak může být v KP další silný spupeř :-( .

 21. 21
  Maťa píše:

  Jinak článek o utkání Vlašim B – Pečky už poslal Vláďa Horák, zkusím ho stihnout publikovat ještě dnes. Vzhledem k poměru 6,5:1,5 mě zaujal celkem kritický nadpis :-) .

 22. 22
  Jirka píše:

  Ad Benešov: když se benešovské áčko sejde v šesti v nijak exponovaném termínu, tak by mu asi soutěž pětičlenných družstev slušela nejlíp :-D . Tak to vypadá v oddílech, kde je práce s mládeží na absolutně nulové úrovni (účast na přeboru škol, RŽL,…). Za pár let možná ani žádný Benešov v databázi soutěží nebude :-) . Vlastně bude, a to MSA Dolní Benešov :-D … má 69 aktivních členů!!!

 23. 23
  Maťa píše:

  Jsem na Benešáky zvědav, momentálně jsou předposlední a na poslední Čáslav mají náskok 3 bodů, ale o dost horší počet vyhraných partií. No, a na vzájemný souboj dojde v posledním kole…

 24. 24
  Jan Fiala píše:

  Na naši pomoc se spolehněte, rozdrtíme je všechny! A i kdyby byl Benešov kompletní, nebyl by výsledek příliš odlišný. :)

 25. 25
  Jirka píše:

  Navíc teoreticky by z RP mohly sestupovat i týmy z 11. místa – postupně s nejhorším výsledkem ze všech 4 skupin. Záleží na počtu sestupujících týmů Středočeského kraje z ligy. Tam jsou na sestupových místech 2, v pásmu ohrožení jsou další 3. Při dvou sestupujících z ligy postupuje z 11. místa jeden.

 26. 26
  Maťa píše:

  Honzo Fialo, bereme tě za slovo. K postupu tedy musíme porazit béčko Kutné Hory a pak přidat 4 body :-) . Při této příležitosti doporučuji přečíst Honzovu reportáž ze zmiňovaného utkání: http://www.sokolceskybrod.cz/b-tym.htm .

 27. 27
  Jirka píše:

  Koukám, že za Bene bodovali pouze Nguyeni, kteří šachově vyrostli pod vlašimským dohledem. Takže „ryzí“ Benešov vlastně dostal kanára :-D .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist