TJ Spartak Vlasim
08
Led

Nové Elo

Tomáš Vojta

K 5.1.2008 vyšla nová listina osobních koeficientů hráčů České republiky, ve které jsou započteny turnaje za poslední 4 měsíce. Z členů našeho oddílu došlo ke změně Ela celkem u 7 hráčů, jedná se především o naše mladé talenty, kteří se zúčastnili říjnového Mistrovství Čech do 16 let v Seči. Zároveň vítám mezi „elisty“ dva nové hráče – Lukáše Jelínka a Patrika Pýchu! Svými osobními koeficienty se sice zařadili na konec oddílového žebříčku, ale díky nespornému talentu budou určitě rychle stoupat.

Největší bodový nárůst zaznamenal stříbrný medailista z Mistrovství Čech do 12 let Robin Hrdina, když mu na zisk 51 bodů stačilo pouhých 6 partií!! Celkově si z našich hráčů pět své Elo vylepšilo a pouze dva si, a to ještě jen minimálně, pohoršili. V celkovém součtu náš oddíl vylepšil své skóre o 145 Elo bodů! :-)

Robin Hrdina (vlevo) v souboji se sedlčanským Petrem Kozlem na Memoriálu Stanislava Vojty 26.12.2007 v Chotýšanech.

Zároveň 1.1.2008 zveřejnila FIDE novou ratingovou listinu (Elo Fide), na které je zatím 10 vlašimských šachistů. Ke změně došlo u 3 z nich – zatímco si František Innemann a Ondra Matějovský lehce pohoršili, mně se po vydařených letních a podzimních turnajích podařilo získat 61 bodů.

Jak jsou na tom všichni hráči našeho oddílu, si můžete prohlédnout v „přehledné tabulce„:http://sachyvlasim.tym.cz/wp-content/uploads/ela_vlasim_1_2008.xls.

Kompletní národní Elo listinu si můžete stáhnout na adrese zpracovatele pana Šmajzra.

Mezinárodní Elo najdete na oficiálních stránkách FIDE.

3 reakcí na “Nové Elo”

 1. 1
  Vojta Mejzlík píše:

  Když tak na ty ela koukám, skoro bych už začal davida stavět za áčko, ať sbírá zkušenosti :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  David není na soupisce, na první v nejnižší RS ale hrají minimálně srovnatelní soupeři s poslední deskou v KP: Kotzot (2062), Kubaljak (1993), Havelka (1960), Sládek (1858)… Nicméně Davidův čas v áčku přijde, to je jasný…

 3. 3
  Maťa píše:

  Dodatečně došlo v nové listině k několika úpravám, které se dotkly i výše koeficientu našeho Lukáše Vonderky – po započítání turnaje ve Vysočanech získal Lukáš 23 bodů a s novým Elem 1708 dohnal Stanici! :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist