TJ Spartak Vlasim
18
Čvc

Zikuda Turnov dovršila mistrovský hattrick

Tomáš Vojta

První 4 dny šachového festivalu Czech Open 2012 byly vyhrazeny pro otevřené Mistrovství České republiky 4členných družstev. Na ploše hokejové ČEZ Arény se sešlo celkem 103 družstev, mezi nimiž nechyběly ani 3 týmy z Vlašimi. Hrálo se tradičně na 7 kol, tempem 1,5h. na partii s přídavkem 30s. za každý provedený tah.

43. místo vlašimského áčka lze těžko nazvat úspěchem (nasazeno jako 30.). Kluci ale hráli přibližně dle svého ela, takže jim těžko možno něco vyčíst. Oporou byl hlavně Vítek Moravec, který jasně všem škarohlídům dokázal, že jeho nepovedené vystoupení na nedávném turnaji ve Vsetíně bylo jen nepodstatným momentem v jeho strmě vzrůstající kariéře. :-) Z partií určitě stojí za zmínku brilantní kombinace, která se povedla Ondrovi Matějovskému ve 4. kole:

Smolej – Matějovský po 17. tahu bílého:

17…Sxg2+!? 18.Kxg2 Vxb2+ 19.Kh3? Umožňuje nádherný závěr. Nutné bylo 19.Kh1. 19…Dh4+!! Tah, který zvedl diváky v ČEZ Aréně ze sedadel :-) . 20.Kxh4 Vxh2+ 21.Kg5 h6+  s dalším 22.Kg6 Vf6 mat. Bílý se vzdal.

Ve stejném kole se povedla pěkná miniaturka i Pavlu Vojtovi. Ač byla kombinace počínající tahem 8.Sxd5 úspěšná, dalším následovníkům bych ji už ale nedoporučoval. Zkuste si najít sami, zda byste Pavla za tuto chybu dokázali na rozdíl od soupeře ztrestat.

Od velkého úspěchu nebyl daleko ve 2. kole Dan Houdek, když dokázal přehrát ruského mezinárodního mistra Krapivina (elo 2366). Škoda, že nepokračoval 27.axb6 a o svou velkou výhodu nakonec přišel.

Stejný počet bodů jako áčko, dosáhlo i naše béčko. Na rozdíl od áčka je to pro něj ale výrazný úspěch, vždyť proti nasazení si kluci polepšili takřka o 30 míst. Na první šachovnici zářil Patrik Pýcha, který dokázal pravidelně bodovat proti papírově mnohem silnějším soupeřům.

Všechny partie Patrika Pýchy k přehrání

Naopak na turnaj bude chtít určitě hodně rychle zapomenout Petr Havelka. Útěchou mu snad může být jen nalezení několika kešek v okolí Pardubic :-) .

 

Stejně jako béčko si o takřka 30 míst v nasazení polepšilo i naše dívčí družstvo. A když jsem napsal o Patriku Pýchovi, že na první šachovnici zářil, tak mi k výkonu Jitky Jánské a Nely Pýchové dochází superlativy. Snad jen klobouk dolů, slečny! :-)

Všechny partie Nely Pýchové k přehrání

Pochvalu určitě zaslouží i Míša Hatašová a desetiletá Jůlinka Vilímová, která se statečně bila s mnohem silnějšími soupeři.

 
Míša Hatašová

Celkovým vítězem turnaje se stal ukrajinský Dněpr v sestavě hned se 3 velmistry. Druhé místo pak obsadila Zikuda Turnov, která se tak jako nejlepší český celek stala již potřetí v řadě Mistrem České republiky. Titul mistra republiky můžu slavit i já, ale musím objektivně přiznat, že můj přínos mužstvu byl skromný (2 body ze 4 partií) a na tomto úspěchu se podíleli hlavně mí silní spoluhráči (GM Jaracz, GM Petr, IM Neuman a IM Čech). Bronzovou medaili pak mocným finišem vybojoval silný ruský tým Yamal. Celkové 4. a 5. místo pak znamenalo medaile v mistrovství ČR pro ŠK Lípa a Pankrác.

Kompletní výsledky turnaje

Stránky věnované Czech openu 2012

20 reakcí na “Zikuda Turnov dovršila mistrovský hattrick”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  Docela mě pobavila ta fotka áčka, všichni vypadají, že přemýšlí, jen Maťa je tak nějak nad věcí :-) .

 2. 2
  martin v píše:

  ja sem slysel ze turnov prvni misto MCR neziskal protoze za nej hral cizinec jaracz,takze prvni misto ziskala (nebo dodatecne ziska)ceska lipa

 3. 3
  Anonym píše:

  Jarda:
  1) My nevypadáme, že přemýšlíme – my opravdu přemýšlíme :-)

  2) Maťa je právě úplně mimo, prostě jako normálně :-)

 4. 4
  visvi píše:

  Ještě se podepíšu, paní učitelko…

 5. 5
  bohouš z buše píše:

  Tedy 2. věta : „Mistrovství ČR hrály 3 týmy z Vlašimi a 100 dalších“ :-)

 6. 6
  Tom píše:

  martin v: velmistr Jaracz hrál za Turnov již loni /předloni pak slovenský velmistr Ftáčník/ a nikdy s tím žádný problém nebyl. Letos prostě ŠK Lípa vymyšlí kraviny a chce se k titulu Mistra ČR dostat od zeleného stolu, když už to bylo nad jejich síly za šachovnicí /napsal bych to ostřeji, ale mám v Lípě spoustu kamarádů, tak se musím krotit :-) :-) /. Zajímavá diskuze k tomu je na NŠS:
  http://www.nss.cz/?modul=zpravodajstvi&akce=aktual&orderby=5190&strankovani=0#prispevky_zalozka

 7. 7
  martin v píše:

  takze podle diskuze na NSS je mistrem Lipa takze sem to asi nepochopil… radsi teda skoncim u nohejbalu a k sacham s uz vyjadrovat nebudu…

 8. 8
  Radim píše:

  Gratuluji k pěkným výsledkům a ještě jednou děkuji za angažování Míši. Dovolím si touto cestou poprosit o tu krásnou fotečku mojí dcerušky. Těším se znovu za rok…

 9. 9
  Maťa píše:

  K hodnocení výkonů jednotlivých hráčů nemám co dodat, Tomáš to napsal dobře. Svůj zatím nejlepší turnaj ve vážných sehrála Nela – nemyslím tím jen výsledek, ale i způsob, jakým se k němu propracovala. A jsem moc rád, že udržela horší koncovku s německým FM Rösemannem (2286) a přesvědčila se tak, že i s takto silnými hráči může bodovat. V závěru nejdelší partie kola jí asi fandili všichni přihlížející kromě soupeřových spoluhráčů a Víťana ;-) .

  Ad 3: Chvilkama jsem byl v Pardubicích mimo, měl jsem toho v posledních dnech moc :-) . Ale akci jsem si užil a do své kartotéky zapisuju řadu nových hlášek – myslím, že Lukymu tentokrát zdatně konkurovala Nela, jen ten Prochy se letos nějak krotil ;-) .

 10. 10
  visvi píše:

  Já nefandil Rózovi, jen jsem se těšil, jak tam bude Nelu 2 hodiny ždímat :-) Ale jinak jsem si přál remis, samozřejmě…

 11. 11
  Maťa píše:

  Reportáž ze stránek Ústí nad Orlicí, kde se píše i o souboji s naším dívčím družstvem: http://www.sachyuo.cz/?p=4013 . A určitě mají hezčí nadpis než my, takový jsme mohli použít … vždyť co je nám do titulu Turnova? ;-)

 12. 12
  Tom píše:

  Si příště napiš reportáž z Pardubek sám. Můžes si pak dát nadpis jakej budeš chtít. ;-)

 13. 13
  Maťa píše:

  To ne, ale v případě zájmu napíšu nadpis. Je velmi pravděpodobné, že půjde obšlehnout ten ústecký – musel bych vyměnit všechny tři spoluhráče, aby tomu tak nebylo :-) .

 14. 15
  Tomáš píše:

  Zdravím Vlašimské,
  s jistou závistí pozoruju, jak hrajete jeden letní turnaj za druhým a s jistou lítostí si pročítám startovní listinu říčanského openu, kde nacházím jen Mílu Vanku, Patrika Pýchu a Miroslava Vyternu. Pokud vám chybí deváté kolo, tak vězte, že chybí i mně; můžeme jej sehrát U Labutě, zahrádka bude otevřena, účast pilné a vlídné obsluhy slibuji ;-).

 15. 16
  martin v píše:

  Počet kol jste snížili a startovný zvýšili a k tomu ješte ten lonský skandál s domluvou zápasu,a bez omluvy aktéru,a to se pak divíte?

 16. 17
  martin v píše:

  i kdyz ja sem reagovat nemel nejsem diky bohu vlasimskej tak se omlouvam za moji reakci

 17. 18
  Pavel Vojta píše:

  Tomáš kom.15 : Já jsem v Pardubicích říkal, že Říčany hrát budu, ale bohužel mi do posledního kola zasahují povinnosti v práci a i ten první víkend už něco mám, takže se slítostí musím z letošního ročníku omluvit :-( . Snad to vyjde příští rok.

 18. 19
  Maťa píše:

  Jestli se něco nezměnilo, tak by letos do Říčan měli jezdit také Tomáš Vojta, David Zvára a sourozenci Filipovi. Já letos po 8 účastech v řadě vynechávám především kvůli ME mládeže, možná si ale přijedu zahrát to 9. kolo k Labuti :-) . Jinak málokdy souhlasím s Martinem V., ale tentokrát musím napsat, že důvody, které vyjmenoval v komentáři č. 16, určitě mohou hrát v případě menší účasti svou roli.

 19. 20
  martin v píše:

  me mrzi ze kdyz nekdo udela chybu a je evidentni ze naschval tak by se mel omluvit a zvlast v kralovske hre gentlemanu.to jsem rad ze se se mnou taky nekdy souhlasi,ale ted uz muzu napsat ze prispevky na sachyvlasim.cz omezuju na minimum.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist