TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Tomáš Vojta dokončil vánoční hattrick!

Ondřej Matějovský – aktualizováno 3.1.

Poprvé v kariéře dokázal Tomáš Vojta vyhrát všechny tři „vánoční“ turnaje, na které z Vlašimi jezdíme (Chotýšany, Tábor, Týnec n/S). Svůj „zlatý hattrick“ završil v sobotu 29.12. v Týnci nad Sázavou vítězstvím na 27. ročníku Memoriálu Vojtěcha Boříka, jenž se letos hrál poprvé na přání sponzora rapid tempem 2×20 minut. Uvidíme, zda se v příštím ročníku pořadatelé vrátí k tradiční bleskovce, či nikoliv. Za sebe říkám, že na pěkný turnaj přijedu rád, ať se bude hrát jakýmkoliv tempem.

Ale zpět k minulé sobotě. Na pro většinu účastníků poslední turnaj v roce 2007 přijelo do Týnce 52 šachistů. Samozřejmě nechyběla Vlašim, se 6 hráči jsme byli druhou nejpočetnější výpravou, hned za domácí Jawou Brodce. Stejně jako v Chotýšanech i Táboře byl Tomáš Vojta největším favoritem, ale potvrdit tuto roli nebývá zvláště v 7kolovém švýcaru snadné, stačí jedno zaváhání … a radovat se může třeba Hostička :-). Přesně to se málem přihodilo, v partii 4. kola s Františkem Hostičkou (2190) ze Žebráku Tomáš pokazil zahájení a stál na prohru. Naštěstí ale zabojoval a nakonec vydřel remízu. Jak se později ukázalo, byl to klíčový moment turnaje: Tomáš již v dalším průběhu neztratil nic, Hostička jen jednu remízu, a to v posledním kole téměř bez boje s Jaromírem Skálou… Za Tomášem Vojtou a Františkem Hostičkou skončil s 5,5 body na 3. místě Jiří Gregor (2244) z Holdie Praha.

Tomáš Vojta

A jak si vedli další Vlašimáci? Mně se docela dařilo, ještě ve 4. kole jsem se dělil o celkové vedení a nakonec jsem v celém turnaji prohrál jen s vítězem. Mrzet mě může především remíza s Aloisem Zedkem (2122) v předposledním kole, kdy jsem vypustil půl bodu ve vyhrané věžovce. Napravit chybu jsem chtěl výhrou nad domácím Petrem Hroníkem (1954), ale ten mě v partii k ničemu nepustil, a nakonec jsem musel být rád za remízu a celkové 8. místo. Ale radovat se můžu z nejlepšího středního i plného Buchholzu! :-) 17. Vašek Gergelits příliš spokojen nebyl, 28. Míra Lalouček asi ano, vždyť si oproti nasazení polepšil o celých 10 míst. Ještě lépe byl na tom 30. Martin Nguyen, ten překonal své startovní číslo o 16 míst a jako bonus si připsal vítězství nad svým trenérem Emilem Macků (1994) z Benešova! 39. Dan Houdek podrobil své výkony ostré kritice, ale tak zlé to nebylo, jenom mu trochu utekl začátek…

Ve výsledkové listině najdeme hned několik překvapivých „propadů“, nejvíce bijí do očí 29. Melich (2085), 32. Hašpl (2034) a 42. Macků (1994). Naopak největším „skokanem“ byl 7. Krbúšik (1949) z Tábora, nasazen až jako č. 26! Velmi cenné je i 4. místo Jaromíra Skály (2088) z Kutné Hory, letos hostujícího ve vlašimském áčku!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist