TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Šest medailí z Táborské věže

Ondřej Matějovský

Již řadu let jezdí početná vlašimská výprava 27. prosince do Tábora na turnaj v rapid šachu s obrovskou tradicí, Táborskou věž. Letošního jubilejního 50. ročníku se v šesti věkových kategoriích zúčastnilo dohromady 169 hráčů, náš oddíl reprezentovalo 6 dospělých a 6 dětí. Loňský úspěšný výsledek, 4 medaile, se podařilo ještě vylepšit a se 6 medailemi jsme byli nejúspěšnějším oddílem celého turnaje!

Mezi dospělými obhájil v konkurenci 117 šachistů prvenství z minulého ročníku největší favorit Tomáš Vojta. Tomáš skvěle zvládl poslední kolo, kdy černými udolal v dámské koncovce vedoucího hráče turnaje Michala Schulu (2269) z Pankráce, na kterého do té doby ztrácel půl bodu, a s 6,5 body samostatně zvítězil! Druhý skončil zmiňovaný Schula, bronz získal domácí hráč Luděk Meszáros (2182). Přestože si Ondra Mejzlík nepřivezl do Tábora nijak oslnivou formu, nakonec s 5 body přece jen uhájil pozici vlašimské dvojky, byť chtěl asi skončit lépe než na 17. místě… Vojta Mejzlík měl turnaj slibně rozjetý (4/5), z posledních dvou kol ale uhrál jen jednu remízu a umístil se na 24. příčce. Mně také vyšel úvod turnaje, po výhře nad nasazenou pětkou Dvořákem (2226) z Litoměřic a remíze s nakonec třetím Meszárosem jsem však dobré výsledky nepotvrdil a se ziskem 4 bodů jsem obsadil 34. místo, které zhruba odpovídá papírovým předpokladům. Jaromír Snížek (85. místo, 3 body) si oproti nasazení polepšil o 11 míst, bude tedy nejspíš právem spokojen. Tradičním nepřítelem Jirky Mejzlíka (104. místo, 2 body) byl čas na hodinách…

V mládežnických kategoriích se náš oddíl představil ve velmi dobrém světle, ale výsledky nepřeceňujme, přece jen v Táboře bývá v jednotlivých samostatných kategoriích kolem 10 dětí, a tak medaile nevisí zas až tak vysoko:

V kategorii 8.-9. třída ZŠ zvítězil David Zvára díky lepšímu pomocnému hodnocení před Martinem Nguyenem (oba 6/7). Úspěch našeho regionu H1 dovršil 3. místem říčanský Tomáš Skalický, jehož otec Radek je také v galerii vítězů turnaje, jak jsme se mohli přesvědčit při průzkumu podpisů na putovním jezdci, kterého dostal David do ročního opatrování. Najdeme tam i jiná pro nás zajímavá jména: někdejší dlouholetou oporu vlašimského druholigového áčka Michala Voláka z Pelhřimova a také Vojtu Mejzlíka.

Vlašimské derby: David Zvára – Martin Nguyen

Mezi šesťáky a sedmáky jsme rovněž získali dvě medaile zásluhou Filipa Zváry (2. místo, 5/7) a Robina Hrdiny (3. místo, 4,5/7). Protože byl Robin nasazenou jedničkou, nebude nejspíš s bronzovou medailí úplně spokojen, zato Filipovo umístění je příjemným překvapením. O mnohém rozhodla vzájemná partie našich borců na začátku turnaje, ve které nečekaně zvítězil Filip. První místo pro pořádající oddíl vybojoval Luboš Otradovec.

Poslední medaili do vlašimské sbírky vybojoval Patrik Pýcha v kategorii 4.-5. třída ZŠ, když se stejným bodovým ziskem (5,5/7) jako druhý Vít Kratochvíl z Náměšti n/O skončil vzhledem k horšímu pomocnému hodnocení třetí. S půlbodovým náskokem zvítězil Jan Simon z Týna n/V.

Ve skupině nejmladších dětí (1.-3. třída ZŠ) obsadila Nela Pýchová (6/9) 5. místo. Na 2. Benedikta Trojáka a 3. Ladu Doležalovou chybělo Nelince půl bodu, důležitou se tak ukázala být již partie s Doležalovou v 1. kole, kdy naše hráčka spadla na čas a soupeřce zbylo 6 sekund… Suverénně zvítězil mistr Čech do 10 let Lukáš Novák, stejně jako ostatní medailisté ze Šachklubu Tábor.

Kompletní výsledky všech kategorií si můžete prostudovat na stránkách pořadatelů, prohlédněte si i několik mnou komentovaných fotografií od Jaroslava Pýchy.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist