30
Dub

Máme 2 krajské přeborníky do 8 let!

Tomáš Vojta

Skvělého výsledku dosáhli naši nejmenší šachisté na krajském přeboru do 8 let, který se hrál v neděli 29. 4. v Řevnicích. Titul krajských přeborníků si odvážíme jak v chlapecké, tak i v dívčí kategorii. Úspěch je o to cennější, že se na turnaji sešla výborná konkurence. Ze 7 nejlepších chlapců z listopadového Mistrovství Čech jich v Řevnicích hrálo hned šest! Hrálo se švýcarským systém na 7 kol, tempem 2×15 minut na partii.

Startovní listině, ve které bylo v této kategorii rekordních 44 dětí, vládl mistr Čech do 8 let a úřadující krajský přeborník dokonce do 10 let Ondřej Skýpala a stříbrný z MČech do 8 let Viktor Přibyl. Oba dva ale dokázal v dlouhých a dramatických partiích porazit a předstihnout šestiletý Jakub Vojta. Pro Kubíka 100% bodový zisk znamená nejen titul krajského přeborníka, ale i zisk III. VT. Za 6 bodů bral stříbro Viktor Přibyl a 5 bodů stačilo na bronz Václavu Vejrovi z Jinců.

Jakub Vojta a Viktor Přibyl

Stejně jako Kubík zaslouží velikánskou pochvalu i Petra Píšová. Na Petrušce je v poslední době vidět velký výkonnostní skok, což potvrdila i v tomto turnaji. Ziskem 5 bodů obsadila vynikající 8. místo a vzhledem k tomu, že byla nejlepší dívkou, stala se tak krajskou přeborníci do 8 let! Dobře si vedli i další odchovanci šachové školičky v Pravoníně. Filipu Vopálkovi sice nevyšla poslední kola, což stálo i nějakou tu slzičku, ale se ziskem 3,5 bodu a 23. místem může být, myslím, spokojen. Štěpán Filip a Filip Kůra pak uhráli body 3 a skončili na 29., respektive 31. místě.

Petruška Píšová

Filip Vopálka

Přeborníci Středočeského kraje do 8 let pro rok 2012

Výsledky:

Podrobné výsledky na chess-results

Dobré výkony jsme oslavili v cukrárně v Řevnicích a pak na pouti ve Vlašimi. Turnaj se dětem moc líbil, i díky tomu, že Honza Paukert zajistil nádherné počasí a děti tak mezi koly mohly lítat na hřišti před hrací místností. Děkuji Honzovi za výborně zorganizovanou akci, paní Filipové za zajištění občerstvení a zaplacení startovného a Jirkovi Vopálkovi za bezpečnou dopravu.

Pravonínský bufet :-)

Fotky od paní Filipové

Stránky pořadatelů

9 reakcí na “Máme 2 krajské přeborníky do 8 let!”

1. 1
    Vojta M. píše:

Hm, super že vlašim má další a další silnou šachovou generaci.. Tyhle akce mi chybí, kde jsou ty časy, to už tři čtyři roky budou…. Ehm, sakra, ono už to je 20 let, co jsem byl ve věku Kubíka :) Ten čas letí..

2. 2
    Maťa píše:

Moc gratuluji Kubovi i Pétě! Je vidět, že dvojičku na Zaječice jsme sestavili správně :-) .

3. 3
    Marie F. píše:

V této souvislosti děkuji také Lukáši Filipovi, který se všem čtyřem dětem z Pravonína poctivě věnuje mimo pravidelné pondělní schůzky a připravuje pro ně i písemné domácí úkoly.