TJ Spartak Vlasim
23
Pro

Předvánoční turnaj vyhrál David Zvára

Ondřej Matějovský

V klubovně Sporthotelu se v pátek odpoledne sešlo 8 dětí z našich kroužků, aby zde sehrály malý předvánoční turnaj ve zrychleném šachu. Hrálo se dvoukolově systémem každý s každým, netradičním tempem 5 minut na partii + 3 sekundy za každý tah. Zvolené tempo nabídlo divákům několik atraktivních závěrů, kdy oba soupeři hráli spoustu tahů s časem kolem 10s, a jakékoliv zaváhání bylo trestáno pádem pomyslného praporku. Svůj obrovský potenciál opět naznačila Nela Pýchová – je radost sledovat, jak dobře a logicky v závěru partie tempem 3s/tah v 8 letech hraje. Odměnou jí byl mimo jiné skalp Robina Hrdiny v druhé vzájemné partii.

Po téměř 4hodinových bojích zvítězil s dvoubodovým náskokem největší favorit David Zvára, když jediný bod ztratil s celkově druhým Martinem Nguyenem. Bronzovou příčku vybojovala především díky raketovému startu (5/5) Adéla Nguyenová o bod před dvojicí Robin Hrdina, Patrik Pýcha. Nový člen našeho oddílu, 8letý Fanda Helebrand z Poříčí n/S, sice žádný bod nezískal, ale v jedné z partií dokázal potrápit i vítězného Davida Zváru. Určitě bude pro naše řady posilou! Kuriozitou turnaje bylo, že nebyla zaznamenána ani jedna remíza. O vyrovnané souboje přitom nebyla nouze, plná čtvrtina duelů skončila výsledkem 1:1.

David Zvára

Pořadí:

1. David Zvára (1750) 13/14

2. Martin Nguyen (1542) 11

3. Adéla Nguyenová (1400) 9

4. Robin Hrdina (1489) 8

5. Patrik Pýcha (1250) 8

6. Nela Pýchová (1250) 4

7. Filip Zvára (1250) 3

8. František Helebrand (1250) 0

Za pomoc s organizací turnaje děkuji pánům Pýchovi a Zvárovi, díky kterým jsem si stihl doběhnout vyřídit pár předvánočních restů. Škoda jen, že si ani jeden z nich nechtěl také zahrát! :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist