TJ Spartak Vlasim
24
Led

Dolní Kralovice B – Sedlčany A 3:2

Standa Vávra

V šestém kole regionální soutěže jsme se utkali s týmem Sedlčany A. Protože nemohl nastoupit Lukáš Jelínek a navíc se měl zápas odehrát výjimečně v Dolních Kralovicích (čímž jsme přišli o podporu kamen), byly naše šance na úspěch značně sníženy. V hrací místnosti jsme před devátou hodinou v sestavě Vávra, Mejzlík, Snížek, Pikal, Vlková očekávali příjezd hostů. Ti dorazili teprve v deset hodin, jelikož sjezd z dálnice minuli a jeli až do Humpolce. Hrát se tedy začalo až ve čtvrt na jedenáct.

První bod přidala na naše konto Anežka. Již v jedenáctém tahu získala figuru, soupeř se pak snažil situaci ještě trochu zkomplikovat a vytvořil nějaké ty hrozby typu dušený mat, Anežka se však nenechala nachytat a partii přesvědčivě dovedla do zdárného konce (1:0).

Jako druhý vyhrává Jirka Mejzlík, který sehrál velice zajímavou koncovku lehkých figur. Ta postupně dospěla až do situace S+4p proti S+3p při stejnopolných střelcích, kde se Jirkovi po oboustranných nepřesnostech podařilo své pěšce prosadit a zvýšit tak naše vedení na 2:0.

Naší třetí a poslední výhry se povedlo dosáhnout mně. Ze zahájení jsem získal pohodlnější pozici a jistý tlak na dámském křídle. Soupeř tam byl nucen přesunout všechny své figury a po sérii výměn přešla partie do koncovky, jež byla sice materiálně zcela vyrovnaná, ale pár spojených volných pěšců na kraji šachovnice byl rozhodující a nezadržitelnou silou (3:0).

Dohrávají se poslední dvě partie a zdá se, že obě dvě vyhrají hráči ze Sedlčan. To se vzápětí potvrzuje, v beznadějné pozici a s figurou méně se vzdává David Pikal. Partie se mu příliš nevydařila, chvíli stál sice dobře, ale pak se jeho soupeř vrhl do útoku na královském křídle, prorazil obranu a snížil naše vedení na 3:1.

Souboj plný promarněných šancí se odehrál na třetí šachovnici. Pan Snížek stál po zahájení velice pěkně, potom dvakrát nevyužil příležitost svou pozici ještě vylepšit a následně se soupeři podařilo hru vyrovnat a dokonce přejít do útoku. Přesto nebylo nic ztraceno, několikrát se objevila možnost partii zremizovat. Naposledy se tak stalo v pozici na následujícím diagramu:

Snížek – Vopat po 41.Dxd7+  Kh6:

Zde mohl pan Snížek snadno dosáhnout remízy po tahu 42.De7, černý nemůže věčnému šachu zabránit (42…b1D 43.Dh4+ Kg7 44.De7+ Kg8 45.De6+ Kf8 46.Df6+ Ke8 47.De6+…). Místo toho se však v partii stalo 42.Kf3?, černý si postavil dámu a během několika málo tahů vyhrál (3:2).

Vávra Stanislav 1757 1 0 1677 Mandovec Antonín
Mejzlík Jiří 1543 1 0 1781 Maroušek Jiří
Snížek Jaromír 1481 0 1 1529 Vopat Jan
Pikal David 1400 0 1 1739 Hruška Jiří
Vlková Anežka 1 0 Mandovec Jiří
3 : 2

Navzdory oslabené sestavě se nám tedy podařilo dosáhnout vítězství a udržet si tak druhé místo v tabulce průběžného pořadí. Za čtrnáct dní nás čeká zápas ve Zruči, která určitě nebude lehkým soupeřem.

Tabulka po 6. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. Spartak Vlašim C 4 2 0 14 14 19.5
2. Dolní Kralovice B 4 1 1 13 16 18.5
3. Jawa Brodce C 3 1 1 10 12 13.0
4. Jiskra Zruč nad Sázavou 2 3 0 9 11 14.0
5. ŠK KDJS Sedlčany A 2 2 2 8 12 15.5
6. Klub šachistů Říčany 1925 G 2 1 4 7 11 15.5
7. Sokol Postupice 2 0 3 6 9 11.0
8. Stříbrná Skalice 1 0 5 3 7 11.5
9. ŠK KDJS Sedlčany B 0 2 4 2 8 11.5

Stránky věnované RS

19 reakcí na “Dolní Kralovice B – Sedlčany A 3:2”

 1. 1
  Patrik P. píše:

  Viděl jsem Davidovu partii a řekl bych, že stál skvěle docela dlouho. Avšak místo toho, aby si otevřel zavřeného střelce, který by pak získal obrovskou palebnou sílu, začal figurami křečovitě tahat sem tam a pozice se bohužel zhoršila. Kdyby si střelce otevřel, žádný soupeřův útok by se asi nekonal.

  Jinak samozřejmě gratuluju k hezkému vítezství.

 2. 2
  martin v píše:

  nepreju vam nic spatnyho ,ale bylo by skvely kdyby vas zruc porazila,nebo aspon vyborna plichticka…to bych musel do zruce poslat dekovny dopis……….

 3. 3
  Tom píše:

  Dobré je, že vyhrálo i céčko ve Skalici, i když co jsem slyšel, tak s hroznou klikou.

  Jinak musím Standovi pochválit jeho články, píše je moc pěkně.

 4. 4
  Jirka Mejzlík píše:

  Hezké je, že jsme hráli ve stejné sestavě jako je na fotce k článku. Jinak také chválím Standovy články a hlavně jeho přístup k jejich psaní.

  V posledním zápase mi největší radost udělala Anežka. Hrála zodpovědně, pomalu, většinu nabízených možností v partii využila. Už by si zasloužila nějaké to elo :) .

 5. 5
  Patrik P. píše:

  Já Anežku taky chválím. Řekl bych, že poslední dobou se pořád zlepšuje, také díky tomu, že řeší diagramy a opravdu se snaží. Dnes tedy zrovna na kroužku nevěděla hodně základní věc, ale to se stává. Probrali jsme jedno zahájení za černé, takže už by snad ani neměla partie na začátku kazit, jak se dříve často stávalo.

 6. 6
  jarin píše:

  Pýcho,pýcha předchází pád

 7. 7
  Patrik P. píše:

  jarin: Nechápu, jakou to má souvislost s mým předchozím komentářem, jestli to nějakou má.

 8. 8
  jarin píše:

  Myslíš si že ses výborný hráč šachu tak kritizujes anežku,nejsi.

 9. 9
  Robin píše:

  Jo Patriku ! :D Ty vždycky všechno vidíš :D A černýma bys v zahájení přehrál i Carlsena. :DDD

 10. 10
  Jarda P. píše:

  Nevím,co tu řešíte,Patrik jen v komentáři pochválil Anežku za její píli a nikde se nijak nevychloubal, takže opravdu nechápu,na co se tu reaguje ?

 11. 11
  jarin píše:

  Že neviděla zásadní věc,to smrdí sebechvalou.

 12. 12
  Jarda P. píše:

  Aha,dík za vysvětlení :-) .

 13. 13
  Patrik P. píše:

  Já jen chtěl Anežku pochválit, říct, že se naučila zahájení, které teď začne hrát a že se zlepšuje.

  jarin: není tam „neviděla zásadní věc“, ale „nevěděla základní věc“. A to bych řekl, že je docela rozdíl. Navíc jsem napsal, že se to stává. Měla to být pochvala, ale Vy nebo Ty z toho děláte (děláš) nějakou hnusnou kritiku, jako bych tady chtěl Anežku shodit.

  Robin: Jo, asi bych ho rozdrtil. :D

 14. 14
  Maťa píše:

  Přispěvatel Jarin chtěl nejspíš ukázat, že se naučil nové přísloví (viz komentář 6), a tak ho pod Patrikův komentář bez nějaké souvislosti vložil – já doufám, že to byl jen náhodný úlet a že zde jeden provokatér z Týnce nezíská konkurenci… Jinak je super, že se teď Patrik Anežce (a dalším) věnuje, naučit se zahájení černými určitě potřebovala, tam to občas dost zaskřípalo (snad mě nikdo na základě poslední věty neobviní, že si myslím, jaký jsem výborný hráč šachu – vím, že nejsem, viz třeba aktuální partie k přehrání za zápasu Vlašim – Turnov B ;-) ).

  Jirka (kom. 4): Jsou i lákavější motivace než elo – pokud by se Anežce podařilo skončit na březnovém MČR mládeže do 8. místa, mohla by si o prázdninách zahrát ME v Praze.

  Jo, a samozřejmě gratuluju kralovickému béčku k výhře nad silným soupeřem, i když jsem to nejspíš už učinil pod jiným článkem.

 15. 15
  Jirka Mejzlík píše:

  Zítra vyrazí náš tým do Zruče beze mne, já strávím den v bílé stopě :) . Doufám, že mládež i nestor Snížek zabojují a přivezou nějaké ty bodíky. A když ne, tak vedle zručských vím nejmíň o jednom dalším člověku, kterému by to udělalo obrovskou radost, že Martine :D ?!!

 16. 16
  Maťa píše:

  Ještě ho sem přivolávej, Jirko…

 17. 17
  martin v píše:

  tak idealni by byla plichticka,zbavili by sme se zruce a v pristim kole predehnali kralovice,samozrejme my musime porazit sedlcany b.tak tady mam hodne blizko vyhrat v sachach 1 misto,jeste nikdy se mi to v tomhle sportu nepovedlo,proto to beru vazne.

 18. 18
  Standa píše:

  Jiskra Zruč – Dolní Kralovice B 3:2
  (Pikal 1, Vávra a Vlková 0,5, Jelínek a Snížek 0)

 19. 19
  martin v píše:

  prohra kralovic me opravdu potesila,protoze nam vymetla cesticku k titulu,ted uz to mame ve svych rukach,staci nam porazit stribrnou skalici a pak si to nejspis rozdame s vlasimi c o prvni misto(za predpokladu vyhry v predposlednim kole tynce ve skalici a vlasimi c s ricanama g)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist