Led
Brodce C – Dolní Kralovice B 1:4
Standa Vávra
Regionální soutěž se přehoupla do své druhé poloviny a nás čekal zápas s týmem Brodce C. Ve snaze zabránit debaklu, který nám tam byl již od poloviny prosince slibován, jsme dali dohromady tradiční sestavu a vyrazili směr Týnec. Domácí se v základu nesešli, a tak jsme byli favoritem utkání my.
Do vedení nás snadno dostal Jirka Mejzlík, jehož soupeř se snažil vše co nejrychleji vyměnit a přejít do koncovky. Bohužel pro něj se jednalo o koncovku stejnopolných střelců a Jirka mu ukázal, že na poučce zvýhodňující stranu schopnou napadat svým střelcem nepřátelské pěšce, přece jen něco bude (0:1).
Další bod jsem na naše konto přidal já. Po zahájení mi připadalo, že stojím poměrně dobře, ale pak na mě Jirka Třebický poslal i za cenu oslabení krále své pěšáky a už jsem si svou pozicí tak jistý nebyl. Partie dospěla do postavení následujícího diagramu:
Třebický – Vávra po 24.Sc3-b4
Brodecký hráč provedl svůj předchozí tah evidentně s cílem obsadit střelcem pole d6, čemuž jsem chtěl pochopitelně zabránit. Po chvíli přemýšlení jsem zahrál Jxe5, a kdyby teď bílý šel do 25.Vxe4 dxe4 26.fxe5, mohl by se, alespoň podle Fritze, ještě o něco pokusit. Tuto možnost jsme však ani jeden z nás neviděli, bílý zahrál tahy z předchozí varianty v opačném pořadí a po 25.fxe5 Dxe5 26.Vxe4 (teď už stejně prohrává cokoliv) Dg3+ se vzdal, vpádu černých věží nemá jak zabránit (0:2).
Svou partii dotahuje do zdárného konce i David Pikal. Její průběh trochu připomínal partii Jirky Mejzlíka, jen poněkud zajímavější. I zde se nakonec hrála koncovka, v níž tahal náš hráč za delší konec. Soupeř svou prohru dokonce sám uspíšil, za stavu J+5p proti J+4p vyměnil jezdce a pak už nebylo co řešit (0:3).
Vítězství jsme už měli v kapse a náskok ještě vzrostl po výhře Lukáše Jelínka na druhé šachovnici. Lukáš pozvolna utahoval šrouby, Martin Vnouček stál čím dál pasivněji a nakonec v bezvýchodné pozici kapituloval (0:4).
Čest domácích tak nakonec zachraňoval Karel Jukl v souboji s panem Snížkem. Náš hráč stál sice zpočátku dobře, pak se ale jeho pozice začala rapidně zhoršovat a v koncovce už neměl nejmenší šanci (1:4).
Jawa Brodce C | Dolní Kralovice B | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Třebický Jiří | 1727 | 0 | – | 1 | 1757 | Vávra Stanislav |
Vnouček Martin | 1584 | 0 | – | 1 | 1644 | Jelínek Lukáš |
Bumbálek Radek | 1375 | 0 | – | 1 | 1543 | Mejzlík Jiří |
Jukl Karel | 1735 | 1 | – | 0 | 1481 | Snížek Jaromír |
Hruška Martin | 0 | – | 1 | 1400 | Pikal David | |
1 | : | 4 |
Utkání se nám nadmíru vydařilo a v příštím kole nás čeká sedlčanské áčko.
Tabulka po 5. kole:
Poř. | Družstvo | V | R | P | Body | Partie | Skóre |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spartak Vlašim C | 3 | 2 | 0 | 11 | 13 | 16.5 |
2. | Dolní Kralovice B | 3 | 1 | 1 | 10 | 13 | 15.5 |
3. | Jiskra Zruč nad Sázavou | 2 | 3 | 0 | 9 | 11 | 14.0 |
4. | ŠK KDJS Sedlčany A | 2 | 2 | 1 | 8 | 10 | 13.5 |
5. | Jawa Brodce C | 2 | 1 | 1 | 7 | 9 | 9.5 |
6. | Klub šachistů Říčany 1925 G | 2 | 0 | 4 | 6 | 9 | 13.0 |
7. | Sokol Postupice | 2 | 0 | 2 | 6 | 8 | 9.5 |
8. | Stříbrná Skalice | 1 | 0 | 4 | 3 | 7 | 9.5 |
9. | ŠK KDJS Sedlčany B | 0 | 1 | 4 | 1 | 6 | 9.0 |
Příjemný pohled na tabulku. Snad obě naše družstva vydrží na čele až do posledního kola. A pěkně jste Martinovi ukázali, že se v Brodcích ještě musí hodně učit, aby vás porazili
16. Leden, 2012 v 19.02Pohled Jiřího Třebického na partii se Standou Vávrou: http://sachytynec.webnode.cz/news/postupice-brodce-c/ . Na videu Jirka zároveň prozrazuje, že si věří na svého zítřejšího soupeře Františka Innemanna!
21. Leden, 2012 v 11.27pohled je hodne optimisticky,po nasem spatnem vykonu pred dvema tydny,ale doufam ze vyhrajeme.
21. Leden, 2012 v 17.29Pan Innemann se dnes přišel podívat na dorostenecké ligy a ujistil mě, že i on si na Jirku Třebického věří – že by nás čekal patřičně vyhecovaný souboj?? Osobně dávám flek na vítězství Františka Innemanna!
21. Leden, 2012 v 23.07jirka porazil pana innemana podle anylyzy zaslouzene jinak tynec vyhral v postupicich 3.5:1.5
22. Leden, 2012 v 14.14Pan Innemann tedy zrovna ve formě moc není /jestli si dobře vybavuji, tak za Postupice zatím 0 ze 3/. No snad se mu forma vrátí a za naše béčko bude bodovat.
22. Leden, 2012 v 17.01