TJ Spartak Vlasim
10
Led

Turnaje v Táboře

Tomáš Vojta

Hned 2 velké turnaje uspořádali v posledních dnech šachisté z Tábora. Mezi vánočními svátky to byla tradiční Táborská věž a tuto sobotu pak kvalifikační turnaj na Krajský přebor pro mládež do 16 let, což je jihočeská obdoba naší Regionální žákovské ligy. Na obou těchto akcích nechyběli hráči našeho oddílu.

Táborská věž

Na Táborské věži jsme měli pouhé 3 zástupce. Kde jsou ty časy, kdy nás 27. 12. jezdilo do Tábora více jak 20 a sbírali jsme jednu medaili za druhou… Tentokrát jsme se museli spokojit s medailí jen jednou. Postaral se o ní malý Kubík Vojta, který obsadil ziskem 5 bodů ze 7 partií pěkné 3. místo v kategorii 1. – 3. třída. Zajímavostí této kategorii bylo, že ji vyhrál David Hák, který je stejně jako Kubík ještě předškolák. Velmi dobře si vedl v kategorii dospělých i Dan Houdek (elo 1901). V závěrečných dvou kolech si připsal cenné skalpy Vladimíra Rosenzweiga (2071) a Jana Holuba (2063) a ziskem 4,5 bodu obsadil výborné 26. místo. Dle svých vlastních slov to byl pro Dana jeden z nejvydařenějších rapidů v životě! Poslední náš zástupce Adam Houdek to měl v kategorii 6. – 7. třída těžké, když narážel na mnohem zkušenější soupeře. Adam bojoval jak lev, ale na lepší než předposlední místo to nestačilo.

Výsledky všech turnajů na Táborské věži

Kvalifikační turnaj na KP

Jen o pár dní později jsme vyrazili do Tábora znovu. Sešlo se zde 124 dětí, aby si v 7kolovém švýcaru poměřily síly v kategoriích H10 až H16. Náš oddíl měl zastoupení v kategoriích H12 a v nejmladší H10. V turnaji do 12 let, ve kterém pouze 1 hráč ze 30 účastníků neměl žádnou výkonnostní třídu, nás reprezentoval Vítek Toupal. Vítek se těžké konkurence nezalekl a uhrál solidní 3 body. Kdyby ještě trochu zpomalil, tak by těch bodů třeba mohlo být i více. V turnaji do 10 let jsme pak měli hned 3 zástupce. Svůj první turnaj v životě odehrál Lukáš Zeman a se 2 body byl spokojen. Ještě o 2 body více uhrál Honza Žirovnický a za 15. místo ze 38 účastníků si vysloužil pochvalu od svého trenéra Davida Zváry. Stejně jako v prvním turnaji uhrál 5 bodů Kubík Vojta, což znamenalo celkové 6. místo. Pochvalu ode mne dostal samozřejmě rovněž.

Výsledky všech kategorií na stránkách Šachklubu Tábor

Na závěr přidávám pár fotek z druhého turnaje:


Trénink před turnajem


Honza Žirovnický


Na prolézačkách si to nejvíce užil David Zvára :-) .


Dramatická dohrávka v 5. kole, kde oba hráči spotřebovali prakticky veškerý čas na přemýšlení (hrálo se na 2×25 minut). Škoda, že Kubík před početnou diváckou kulisou nenašel vítězné Dg8 se ziskem dámy a nakonec partii prohrál.

15 reakcí na “Turnaje v Táboře”

 1. 1
  martin v píše:

  mam tady pozvani na pratelsky sachovy turnaj u sazavy zacatkem unora,ja uz tam pojedu potreti a muzu jen doporucit,kdo by mel zajem tady sou www stranky turnaje http://www.face2face-sach.cz

 2. 2
  Tom píše:

  Zítra vyrážíme na další dětský turnaj mimo náš region. Na Kouřim open 2012 je přihlášeno více jak 110 dětí mezi nimiž nebude chybět čtyřlístek z Vlašimi: Patrik Pýcha, David Pikal, Vítek Toupal, Jakub Vojta. Předběžné startovní listiny:
  http://chess-results.com/tnr64341.aspx?art=0&lan=5

 3. 3
  Maťa píše:

  Tak uvidíme, jestli si Patrik dneska povodí Polabiny… ;-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Podle zprávy od Tomáše si Patrik povodil Polabiny tak napůl – prohrál s Macháněm, ale porazil Kožúška. Pokud zvládne poslední kolo, bude druhý. Senzační první místo v kategorii mladších žáků obsadí na 99% čerstvě 6letý Kuba, bez ohledu na to, zda na závěr uspěje proti nasazené jedničce Julii Vilímové! I David s Vítkem si prý vedou dobře.

 5. 5
  Tom píše:

  V Kouřimi se nám opravdu mimořádně dařilo. V turnaji do 11 let hrálo 62 dětí a 1.místo senzačně obsadil malý Kubík :-) Skvěle si vedl i Vítek Toupal, který za 5,5 bodu bral 6.místo. Podobně si vedli i kluci v kategorii do 15 let, kde Patrik Pýcha skončil na 2.místě a David Pikal na 6. Prostě všichni hráli super !!!

  Článek o turnaji slíbil napsat Patrik.

 6. 6
  Vláďa píše:

  Tak to je super, gratulace všem!

 7. 7
  Jarda P. píše:

  Taky gratulace k výsledkům ! Hlavně Kuba je bourák :-) .

 8. 8
  Patrik P. píše:

  Právě probíhá zahájení českých zimních olympijských her v Ostravě, kterých se účastní i čtyřlístek šachistů Středočeského kraje včetně Nely Pýchové. Na říčanských stránkách bude informovat paní Zlámaná, najdete tam i odkaz na přímý přenos.
  http://www.sachyricany.cz/?q=node/730

 9. 9
  Tom píše:

  Dnes opět po roce vyražíme na dětský turnaj do Tábora. Jedná se o jejich obdobu naší žákovské ligy /jen s rozdílem, že se hraje několik turnajů dle věkových kategorií/ V různých kategoriích by se mělo představit 5 dětí z našeho oddílu: Vojtěch Filip /H16/, Dan Ždych a Vitek Toupal /H14/ , Filip Kůra /H10/ a Kubíka jsem drze přihlásil o kategorii výše než patří, takže bude hrát H12. Držte nám palce.

 10. 10
  Tom píše:

  Tak dnešní turnaj v Táboře je za námi. Příliš asi nebudou spokojeni kluci v kategorii H14 – Dan Ždych získal 4 body a Vítek Toupal 3. V H16 skončil Vojta Filip druhý, ale vzhledem k nepočetné účasti a kvalitě startovní pole, se o úspěchu opravdu hovořit nedá. Naopak spokojen myslím může být Filip Kůra v H10, když získal solidní 4 body. Kubík pak v kategorii do 12 let obsadil pěkné 2.míto ziskem 5,5 bodu. Článek o turnaji slíbila napsat paní Filipová.

  Zde jsou již fotky z turnaje:
  http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Sachovy_turnaj_v_Tabore_19.1.2013/

 11. 11
  Jarda P. píše:

  A výsledky někde jsou ? Samozřejmě gratulace úspěšným .

 12. 12
  Tom píše:

  Výsledky asi ještě nikde nejsou, ale určitě časem budou na stránkách pořadatelů:
  http://www.sachklub.cz/

 13. 13
  Marie F. píše:

  Výsledky u nás na www stránkách, kde je i článek: http://cms.sachypravonin.webnode.cz/news/z-tabora-jsme-do-vlasimi-dovezli-dve-stribrne-medaile/

 14. 15
  Marie F. píše:

  Děkuji za opravu, vnoci se nemá pracovat, že?

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist