TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Přehled událostí roku 2011

Již jen pár hodin zbývá starému roku 2011, aby předal vládu roku 2012. Je tady ideální čas se ohlédnout, co nám rok 2011 přinesl. A jak se můžete sami v následujícím přehledu přesvědčit, nebylo toho málo. Rok 2011 se zapíše do dějin vlašimského šachu zlatým písmem, jako nejúspěšnější v historii!

Leden

Vojta Filip vítězí v 6. kole Regionální žákovské ligy v Sázavě. Šéf naší dolnokralovické sekce Jirka Mejzlík oslavil kulaté 50. narozeniny. Na turnaji Open Praha si výborně vedl 12letý Jirka Rýdl, když si mimo jiné připsal skalp naší reprezentantky Terezy Olšarové. Své první elo si uhrávají Fanda a Peter Helebrandovi. Dvojice Tomáš Vojta, Pavel Vojta končí stříbrná na Bakovských dvojičkách.

Únor

Vlašim“B“ deklasovala v prestižním derby Benešov“A“ 7:1. Na turnaji v Pravoníně se sešlo neuvěřitelných 39 rodinných dvojic (zvítězili Evžen a Martin Pospíšilovi z Říčan, doprovodný turnaj jednotlivců vyhrál Pavel Vojta).

Březen

Jirka Rýdl (kategorie chlapců do 14 let) a Nela Pýchová (dívky do 12 let) se stávají v Koutech nad Desnou mistry České republiky!!! V posledním kole Regionální soutěže v přímém souboji o postup rozdrtil Pravonín Zruč nad Sázavou 5:0 a postoupil do Regionálního přeboru. V kvalitně obsazeném Memoriálu Petra Kunce v bleskovce jednotlivců v Postupicích obsadil Tomáš Vojta 2. místo a Robin Hrdina 3. místo. 8. kolo Regionální žákovské ligy vyhrál v Pravoníně Patrik Pýcha, celkovým vítězem seriálu turnajů RŽL se stal Vojtěch Filip.


Mistr České republiky do 14 let Jirka Rýdl

Duben

Vlašim“A“ sice v posledním kole Extraligy dorostu prohrává v přímém souboji o titul  s Frýdkem-Místkem 4:2, ale i 2. místo v Extralize dorostu je historickým úspěchem!!! V 1. lize dorostu končí Vlašim“B“ na 8. místě. Z krajského přeboru mládeže v rapid šachu jsme díky Fandovi Helebrandovi a sourozencům Pýchovým přivezli 3 medaile. Náš web přivítal návštěvníka s číslem 200 000! Senzačním vítězstvím 5:3 nad béčkem Hradce Králové zachraňuje Vlašim“A“ 2. ligu. Vlašim“B“ s přehledem vyhrává Regionální přebor a s bilancí 10 vítězství a 1 remízy postupuje do Krajské soutěže. Jakub Vojta končí druhý na krajském přeboru do 6 let. Druhé a třetí místo patří Tomáši a Pavlovi Vojtovým na rapidu v Sedlčanech.


Extraligové dorostenecké družstvo

Květen

V konkurenci absolutní české špičky obsazuje Vlašim krásné 3. místo na šachových Zaječicích. Vlašim získává druhé místo na krajském přeboru družstev mladších žáků. Sourozenci Pýchovi a Jirka Rýdl si připsali ke svému ratingu více jak 100 bodů. Tomáš Vojta potřetí za sebou vyhrává oblíbený turnaj v Janských Lázních. Vojta Filip končí třetí na Velké ceně Havlíčkova Brodu. Robin Hrdina vyhrál turnaj mládeže v Ústí nad Labem. Kapitán B mužstva Tomáš Hašek oslavil 50. narozeniny.

Červen

Na Mistrovství České republiky družstev mladších žáků končí Vlašim na vynikajícím 6. místě. Svůj první rok působení oslavila šachová školička v Pravoníně. 46 členů a přátel šachového oddílu Spartak Vlašim se sešlo na sportovním odpoledni v Miřeticích. Ondřej Matějovský a Tomáš Vojta si zahráli silný mezinárodní turnaj v italském horském středisku Forni di Sopra. Vladimír Horák se účastní silného openu v bulharské Albeně. V krajském přeboru mládeže získává zlatou medaili Anežka Vlková (kategorie dívek do 12 let), Vojtěch Filip přidává bronz v kategorii chlapců do 16 let.

Červenec

Tomáš Vojta se v dresu Turnova stává mistrem České republiky ve 4členných družstvech (vlašimské družstvo končí na 43. místě). Nele Pýchové chyběl krůček k medaili v B turnaji na Open Klatovy. David Zvára skončil 16. na Mistrovství České republiky juniorů v rapid šachu. Ondřej Matějovský úspěšným složením zkoušek završil svou snahu o získání trenérské II. třídy.

Srpen

V Růžené u Milevska proběhl za účasti 58 dětí a vedoucích týdenní tábor se zaměřením na šachy. Jirka Rýdl si zahrál Open Olomouc, Robin Hrdina Open Staré Město a Tomáš Vojta uzavřený velmistrovský turnaj v Rakovníku. Na 13. Rychnovském šachovém festivalu seniorů se dařilo Františku Innemannovi, když ke 14. místu v klasickém turnaji přidal 2. místo v bleskovce. Životní turnaj sehrál na Openu Říčany David Zvára, když  celkové 7. místo pro něj znamenalo i 2. místo v krajském přeboru mužů. V turnaji B pak obsadil 4. místo Stanislav Vávra.

Září

Na Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu nestačilo Nele Pýchové v kategorii dívek do 12 let na titul ani 8,5 z 9. Pavel Vojta (2211) a David Zvára (2145) dosáhli svého nejvyšší elového ratingu. Oddílovým přeborníkem v rapid šachu se stal z 2. místa Pavel Vojta. Tomáš Vojta obsadil 3. místo na rapidu v Českém Brodě. 1. kolo Regionální žákovské ligy vyhrál v Říčanech Patrik Pýcha.

Říjen

Družstvo Vlašimi vyhrálo v Praze Memoriál Růženy Suché-Dobiášové. Vladimír Horák objíždí evropská města šachovým vlakem. Velká výprava se účastní Mistrovství Čech mládeže v Harrachově a zásluhou Nely Pýchové si domů odváží zlato z kategorie D14, Robin Hrdina a Vojtěch Filip se radují z postupu na MČR. Extraligové dorostenecké družstvo vstoupilo do nového ročníku 4 výhrami.

Listopad

Nela Pýchová a Jirka Rýdl reprezentují Českou republiku na Mistrovství světa mládeže v Brazílii (Nela se díky 16. místu v kategorii dívek do 12 let stává nejúspěšnějším členem výpravy). Tomáš Vojta vyhrává v Brandýse nad Labem otevřený přebor Středočeského kraje v rapid šachu. 60. narozeniny oslavila duše šachového oddílu v Pravoníně paní Marie Filipová. Jakub Vojta končí na 7. místě v Mistrovství Čech do 8 let v Harrachově. Náš web přivítal čtvrtmiliontého návštěvníka. 4. kolo Regionální žákovské ligy vyhrál v Říčanech Vojta Filip.


Nela Pýchová na Mistrovství světa mládeže v Brazílii

Prosinec

5. kolo Regionální žákovské ligy v Sedlčanech vyhrála Nela Pýchová. ZŠ Dolní Kralovice vyhrála v Neratovicích krajský přebor škol. David Zvára a Jirka Rýdl se za účasti kamer České televize zúčastnili prestižního Mistrovství České republiky v bleskovce. Tomáš Vojta vyhrál bleskovku v Sendražicích. Naši tradiční vánoční bleskovku vyhrál za účasti 34 hráčů Jiří Gregor (2. místo Tomáš Vojta, 3. místo Robin Hrdina). Na Táborské věži obsadil Jakub Vojta v kategorii 1. – 3. třída ZŠ 3. místo. Šachové 64. narozeniny oslavil František Innemann. Silvestrovský turnaj pro děti v Pravoníně vyhrál Robin Hrdina.

Všem spoluhráčům, kamarádům, ale i soupeřům přejeme do nového roku 2012 mnoho zdaví, štěstí a úspěchů, a to nejen za šachovnicí!

16 reakcí na “Přehled událostí roku 2011”

  1. 1
    Vláďa píše:

    Škoda že není uveden autor tohoto pěkného článku. Pokud to nepsal Maťa, chodící kronika klubu se sloní pamětí, tak tam bude určitě víc chybějících událostí. Mě napadla jedna a to říjnový turnaj v DDM Domeček, kterého se zúčastnilo 10 dětí předškolního věku a prvňáků. S přehledem jej vyhrál velký talent předškolák Jakub Vojta!
    Když jsem si tak ten článek pročítal (mimochodem musel dát docela dost práce), tak jsem si uvědomil, jak proklatě vysoko jsme si nasadili pro příští rok laťku. :-D

  2. 2
    Jarda P. píše:

    Super přehled,při čtení si teprve člověk uvědomí,kolik se toho za ten rok událo a hlavně,jak ten čas strašně letí. Díky autorovi za připomenutí krásných chvil vlašimského šachu v právě končícím roce.
    Doufám,že za rok budeme moc číst opět o dalších úspěších.
    Takže všem příznivcům vlašimského (dobrého)šachu vše nejlepší a hodně úspěchů za šachovnicí v roce 2012 přejeme z Kralovic :-) !!!

  3. 3
    Maťa píše:

    Také já chválím autora za pěkný souhrn!

    Vláďo, já si pamatuju spíš ty starší věci, jak už to u pamětníků bývá… :-)

  4. 4
    Marie F. píše:

    Opravdu moc hezký přehled úspěchů a práce šachistů. Já zase připomínám, že je třeba poděkovat i MěDDM Vlašim, pod kterým všechny dětské šachové kroužky pracují a je s tím spojena poměrně velká finanční podpora v průběhu celého roku. Dále pak je třeba poděkovat všem sponzorům, kteří materiálními či finančními příspěvky podporují naše akce. Musím poděkovat všem vedoucím kroužků, všem trenérům, kteří trpělivě vedou své svěřence a učí je milovat šachy! Dík i všem, kteří se zapojují do doprovodů na vícedenní akce či do pomoci při pořádání větších turnajů.
    Do nového roku všem šachistům a jejich fanouškům přeji pevné zdraví, štěstí, klidný a pohodový rok 2012.

  5. 5
    Maťa píše:

    Naše největší úspěchy roku 2011 ocenili i porotci v okresní anketě o Sportovce roku, viz úryvek z mailu do vedoucího sportovní redakce Benešovského deníku:

    „Dobrý den pane Matějovský, vyhodnotili jsme spolu se zástupci města Benešov Sportovce roku 2011 a dva šachoví zástupci Vlašimi se dostali do závěrečného vyhodnocení, které bude na hotelu Pošta v Benešově v pátek 6. ledna od 18 hodin. Nela Pýchová se dostala mezi pět nejlepších v kategorii jednotlivců mládeže do 18 let. Mladší extraligoví dorostenci se dostali mezi pět nejlepších v kategorii družstev mládeže do 18 let.“

    Na zmiňované závěrečné vyhodnocení, které by mělo probíhat formou „galavečeru“ (asi něco podobného jako v případě Sportovce roku ČR), máme k dispozici volné vstupenky, takže kdo má zájem, ať mi dá nejpozději během středy vědět. Něco k anketě najdete na http://www.nejuspesnejsisportovecroku.cz/ .

  6. 6
    Maťa píše:

    Vstupenky na páteční vyhlášení sportovce roku 2011 už mám v ruce – dostali jsme jich 10 a zatím jsem jich udal 8, takže zájemci se můžou ještě ozvat (krom toho v případě zájmu můžeme dostat volných vstupenek i víc, když si včas řekneme…). V programu vystoupí Bohuš Matuš, Monika Agrebi a další. Moderuje Radek Šilhan. Akce se koná pod záštitou starosty města Benešov ing. Jaroslava Hlavničky.

  7. 7
    Maťa píše:

    Tak už máme jen jednu volnou vstupenku – kdyby se chtěl ještě někdo slavnostního večera v Benešově zúčastnit, ať mě kontaktuje.

  8. 8
    Maťa píše:

    Porota složená ze zástupců města Benešov a Benešovského deníku rozhodla o 1. místě Nely Pýchové v kategorii „jednotlivci mládež“! V kategorii mládežnických družstev pak obsadili extraligoví dorostenci 4. místo. V anketě o „Sportovní hvězdu Benešovského deníku“, ve které rozhodovaly hlasy čtenářů, skončila Nela čtvrtá a Jirka Rýdl pátý, přičemž na vítězné hasiče z Jankova Nele chybělo jen 21 hlasů – to už by ty ceny ale asi nepobrala :-) . Článek na http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/nejuspesnejsi-sportovec-jezdi-na20120106.html .

  9. 9
    Lenka Stránská píše:

    Vážení šachisté z Vlašimi !
    Moc vám z Teplic gratulujeme k úspěchům v anketě o nejlepšího sportovce roku 2011, hlavně skvělé Nele Pýchové.
    My měli podobnou radost loni, když cenu pro nejlepšího trenéra Teplicka získal pan Jindřich Trapl in memoriam. Z toho je jasné, že ocenění přebírají jen ti opravdu nej, nej …

  10. 10
    Maťa píše:

    Pár fotek z pátečního vyhlášení od pana Pýchy: http://mata1.rajce.idnes.cz/Sportovec_roku_2011/ .

    Lenka Stránská: Tak to je moc dobře, že byl pan Trapl oceněn. Díky za info!

  11. 11
    Maťa píše:

    Ještě dodávám, že článek (viz komentář č.8) vyšel v tištěné podobě Benešovského deníku už včera. V prodeji bude i celou neděli, takže kdo má zájem, může zavítat třeba do naší trafiky! :-)

  12. 12
    Anonym píše:

    Maťo-Pelé k přehledu událostí,opět nedokonalost a neuznání mojí dřiny v Rychnově a to jsi obdivoval cenu za druhé místo…

  13. 13
    Maťa píše:

    No, sice nejsem autorem přehledu, ale před publikováním jsem byl pověřen, abych zkontroloval, zda v něm něco podstatného nechybí, takže kritiku bych bral – ovšem pouze za předpokladu, že by byla na místě ;-) . Cituji z článku (srpen): „Na 13. Rychnovském šachovém festivalu seniorů se dařilo Františku Innemannovi, když ke 14. místu v klasickém turnaji přidal 2. místo v bleskovce.“

  14. 14
    Maťa píše:

    V dnešním Benešovském deníku vyšel krátký rozhovor s Nelou Pýchovou, pořízený sportovním redaktorem po vyhlášení sportovců roku (viz kom. 8). V internetové podobě deníku ho zatím nevidím, tak si ho musíte koupit – třeba u nás v trafice ;-) . V prodeji bude do neděle…

  15. 15
    Jarda P. píše:

    Rozhovor v internetové podobě,jen tam zase motají H12 a H14 :-) .
    http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/pychova20120112.html

  16. 16
    Maťa píše:

    Vědět, že to tam dají dnes po 20. hodině, nemusel jsem to Tomášovi, který už odpoledne Benešovský deník nesehnal (Nela táhla :-) ), na jeho přání opisovat a mohl jsem stihnout hokej Vlašim – Mladá Boleslav B od začátku (mimochodem 4:3 po nájezdech – byl jsem v této sezoně snad 4x a vždy se jezdily nájezdy!). Rozhovor Tomáš přidá k Patrikovu článku o slavnostním vyhlášení, který bude publikován v nejbližších dnech.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist