TJ Spartak Vlasim
18
Pro

Sourozenci Pýchovi ovládli Vrané

Ondřej Matějovský

Poslední turnaj Regionální žákovské ligy v tomto kalendářním roce proběhl v sobotu 15.12. ve Vraném nad Vltavou. Pořadatelé z oddílu ŠK Medvědi Zvole připravili jako obvykle vysoce nadstandardní cenový fond, takže rozhodně bylo o co hrát. Ve třech kategoriích bojovalo dohromady 72 dětí, mezi nimi i 10 našich hráčů, kteří, jak už bývá dobrým zvykem, o sobě dali hodně vědět…

V „Top 16“ jsme tentokrát měli jen dva zástupce, oba však patřili k největším favoritům. Robin Hrdina sehrál sice ve 3. kole velmi nepovedenou miniaturku s říčanským Martinem Pospíšilem, zbývající tři partie ale s přehledem vyhrál a skončil nakonec druhý, jen o pomocné hodnocení za svým přemožitelem! Stejného bodového zisku dosáhli i 3. Jaroslav Shejbal a 4. Martin Krejčí (oba Říčany). David Zvára neprohrál v žákovské lize 37 partií v řadě (od jara 2006), tentokrát však došlo i na něj, a to hned dvakrát – v prvním a posledním kole. I to se někdy největším favoritům stává, s 8. místem samozřejmě David spokojen není… Dobře zahrála Adéla Nguyenová z Benešova, jediná dívka mezi nejlepší šestnáctkou, když se ziskem 2,5 bodu obsadila 7. příčku. Adéla navštěvuje kroužek v MěDDM Vlašim a hraje za nás 1. ligu dorostu.

V turnaji B startovalo 52 účastníků. Od začátku se na čele pelotonu usadil náš Štěpán Vopěnka, který samostatně vedl po 5. (5 bodů) i 6. kole (5,5). Porážkou v poslední partii ale nakonec o prvenství přišel, pohár pro vítěze však přesto putoval do Vlašimi, respektive do Dolních Kralovic! Štěpánovým přemožitelem byl totiž Patrik Pýcha, který si tak se 6 body připsal již druhé turnajové vítězství! Druhý skončil trochu překvapivě Tomáš Vystrčil z Říčan, na Štěpána Vopěnku zbyla bronzová medaile. Výborný turnaj sehrála i Nela Pýchová, jež stejně jako brácha Patrik v turnaji ani jednou neprohrála, jen nasbírala o jednu remízu víc. Škoda té z posledního kola, kdyby totiž v partii s Vystrčilem našla jednoduchou cestu k zisku věže, bylo by konečné pořadí: 1. Pýcha, 2. Pýchová, 3. Vopěnka! Ale i celkové 5. místo je skvělé a Nelince s přehledem stačilo ke zlatu mezi děvčaty! Do bojů o medaile bohužel nezasáhli vysoko nasazení Lukáš Jelínek (4 body, 13. místo) a Filip Zvára (4 body, 14. místo). Příčina je celkem jasná: špatné hospodaření s časem. Lukáš by potřeboval zrychlit a Filip zase hodně zpomalit… Solidní umístění zaznamenali 20. Jirka Stareček (4 body) a 30. Vašek Voldán (3,5 bodu).

Patrik a Nela Pýchovi

Doprovodné dorostenecké turnaje se zatím netěší moc velkému zájmu a je otázkou, zda se v programu žákovské ligy udrží. Ve Vraném se přihlásili jen 4 hráči a v dvoukolovém turnaji s přehledem zvítězil domácí Ondřej Straka před Annou Malou z Říčan a naším Martinem Nguyenem. O pořadí na 2. a 3. místě musel rozhodnout los, protože Martin i Anička měli zcela totožné výsledky.

Regionální žákovská liga pokračuje v sobotu 12. ledna v Postupicích. Z Vlašimi to máme blízko, a tak předpokládám bohatou účast našich dětí.

„Výsledky turnaje “A”“:http://sachyvlasim.tym.cz/wp-content/uploads/zvole_a.doc

„Výsledky turnaje B“:http://sachyvlasim.tym.cz/wp-content/uploads/zvole_b.doc

„Výsledky turnaje dorostu“:http://sachyvlasim.tym.cz/wp-content/uploads/zvole_dorost.doc

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist