TJ Spartak Vlasim
21
Zář

Jizbice patřila šachovým talentům

Od pátku 14. do neděle 16. září probíhalo v Jizbici u Čechtic soustředění talentů Středočeského kraje. Mezi 30 účastníky byli i tři mladí šachisté z našeho oddílu: David Zvára, Robin Hrdina a Martin Nguyen, trenérsky se na akci podílel Ondřej Matějovský. Během víkendu si středočeští talenti procvičili techniku propočtu, dozvěděli se něco o koncovkách i typických chybách v zahájení. Kromě toho si také zahráli simultánku s mezinárodní mistryní Martinou Kořenovou. Cenné vítězství nad někdejší reprezentantkou si připsali David i Martin! Robin byl zase nejvýraznější postavou fotbalového zápasu: většina jeho doteků s míčem končila buď gólem … nebo lovením kulatého nesmyslu z nádrže! :-) Novinkou na soustředění byly ranní rozcvičky, které si vzal na starost nejvyšší boss mládežnického šachu v ČR – předseda komise mládeže Jaroslav Říha!

Na stejném místě se uskutečnilo i první soustředění talentů regionu H1. Pro necelou dvacítku dětí převážně do 10 let připravili trenéři ze Zvole, Vlašimi a Sedlčan zajímavý program, dá se říct, že to byl takový malý šachový tábor. I zde měla Vlašim velké zastoupení: hlavním organizátorem byl Jirka Mejzlík, získávat nové znalosti přijeli Lukáš Jelínek, Štěpán Vopěnka, Patrik Pýcha, Jirka Stareček a Vašek Voldán.

Dvě akce v jednom se rozhodně vydařily! :-)

O.M.

4 reakcí na “Jizbice patřila šachovým talentům”

 1. 1
  Bleha Lukas píše:

  Urco to tam bylo dobry ale chybel tam nej. talent LUKAS BLEHA

 2. 2
  Maťa píše:

  No jo, ale Lukáš už se vzdělávat nemusí, ten už všechno ví! :-)

 3. 3
  Bleha Lukas píše:

  no jo to je taky pravda……..ale tak urco by si tam chtel aspon zahrat…….a nebo moh ty talenty ucit nebo si snima zahrat simultanku i kdyz by vse vyhral

 4. 4
  Maťa píše:

  Nadpis z 5 let starého článku výše platil i o uplynulém víkendu. V Jizbici proběhlo soustředění středočeských talentů, kterého se zúčastnilo i 8 našich hráčů (Hrdina, Rýdl, Filip, Pýcha, Pýchová, Vilímová, Vlková, Helebrand). Všichni absolvovali 12 hodin přednášek, tak si snad něco odvezli ;-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist