TJ Spartak Vlasim
16
Pro

Sedlčany „B“ – Vlašim „C“ 4:1

Petr Havelka

Zápas 5. kola RSE Sedlčany B – Vlašim C byl nakonec od Vlašimi vánočním dárkem, ale výsledek mohl být od 5-0 až po 2-3.

První skončila 3. deska Kozel – Filip. Zahájení sehrál Lukáš výborně, Petr nezvládl hrozbu oběti na h3 a nakonec ztratil 3 pěšce. Potom zase lehkovážně ztratil figuru Lukáš. Dále Kozlík nekorektně obětoval figuru, ale Lukáš se lekl, nepřijal oběť a po několika tazích vzdal.

4. deska Vašek Voldán – Červenka – zahájení sehrál bílý lépe, postupně vše vyměnil, až vznikla zcela rovná remízová střelcovka. Potom Vašek nepochopitelně začal odevzdávat své pěšce a David šanci už nepustil. Hrálo se až do matu.

2. deska Matoušů – Fejt – po zahájení trochu lepší pozice pro černého. Marek vyměnil vše, co šlo, ale zbyl mu z toho pěšák navíc (a jezdec proti střelci, pěšci na jedné straně). Marek dobyl dalšího pěšce a už v prohrané pozici ještě pan Matoušů nastavil figuru.

5. deska Mirek Vyterna – Jiří Voldán – po zahájení celkem rovina, pak pan Voldán přehlédl pěšce a jeho pozice se dost sypala. Mirek sebral ještě další tři a partie byla jasně vyhraná. Bohužel Mirek „našel“ TAH, po kterém si soupeř sebral figuru a věž (dokonce ani nemusel brát, ale jednotažec neviděl).

Otec a syn Voldánovi uhráli na posledních dvou šachovnicích nerozhodný výsledek 1:1. Foto: Petr Havelka

1. deska Kutil – Pazdera – na Kůťovi bylo dost znát, že byl v sobotu na tahu. Po zahájení mínus pik a připrohraná pozice. Jarda utahoval šrouby, ale těsně před konečným úderem přehlédl koně. To už se Pavel probral, koně sebral, Jardovy hrozby odbránil a koncovku V+S+3p proti V+5p suše (ale velmi dlouze) vyhrál.

Tedy nakonec 4-1 pro Sedlčany. Uznávám, že hlavně díky velmi oslabené sestavě Vlašimi.

ŠK KDJS Sedlčany B   Spartak Vlašim C
Kutil Pavel 1353 1 0 1643 Pazdera Jaroslav
Fejt Marek 1377 1 0 0 Matoušů Miroslav
Kozel Petr 1328 1 0 0 Filip Lukáš
Červenka David 0 1 0 0 Voldán Václav
Vyterna Miroslav 0 0 1 0 Voldán Jiří
  4 : 1  

V prvním kole v roce 2009 čeká vlašimské céčko 18. 1. silný Benešov „C“. Výhra v okresním derby by určitě potěšila! :-)

Kompletní výsledky 5. kola včetně průběžné tabulky najdete v sekci „ke stažení“.

3 reakcí na “Sedlčany „B“ – Vlašim „C“ 4:1”

 1. 1
  Tom píše:

  Teda Jardo! Prohrát s Kůťou po tahu! Nebyls taky náhodou po tahu: :-)

 2. 2
  Jirka píše:

  Na sedlčanských stránkách je článek o tomto utkání (zřejmě od stejného autora) včetně diagramu z partie Kozel-Filip. Škoda, že Lukáš v rozhodující chvíli neviděl výměnu věží se ziskem střelce – pak už to bylo vyhrané.

 3. 3
  Maťa píše:

  On se Kůťa dost zlepšil…

  V pondělí jsem viděl celou partii Kozel – Filip. Lukášova oběť na h3 byla sice pěkná, při správné obraně by tam ale asi víc než věčňák neměl. Po Kozlíkově hrubce však mělo být hotovo … dva čistí pěšci navíc a lepší pozice. Bohužel tam těch chyb bylo ještě hodně, třeba braní třetího pěšce mohlo stát Lukáše dámu (odtažný šach), definitivně vše rozhodlo nepotrestání Kozlíkova Sxg6? (viz Petrův článek s diagramem v aktuálních odkazech). Škoda takové partie, ale určitě byla hodně poučná pro oba kluky.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist