TJ Spartak Vlasim
11
Lis

Mistrovství Čech do 8 let v Harrachově

Martina Krejčiříková

„Jé, já budu tam, co byl David, chtěl bych mít taky tolik bodů jako on!…“ povídal nám náš pětiletý Kubík, když se dozvěděl, že pojedeme na výlet. David je jeho trenérem na šachovém kroužku, který se týden před naším odjezdem účastnil turnaje v Harrachově a z turnaje si odvážel pěkných 6 bodů.

K přihlášení do zajímavého turnaje přispělo atraktivní místo konání – pro nás neznámé, turisty vyhledávané horské městečko, předpověď počasí a propozice turnaje, které nabízely hned 3 akce najednou – Mistrovství Čech do 10 let, Mistrovství Čech do 8 let a OPEN Harrachov 2011. Náš předškolák spadá do věkové kategorie těch mladších. Bez váhání jsme si v práci vzali v pátek dovolenou a hned po snídani vyjeli autem na prodloužený víkend směr Harrachov. Cílová stanice ve vzdálenosti 170km byla zdolána před polednem. Naším dočasným domovem byl harrachovský Sporthotel Rýžoviště v tichém prostředí na samém okraji města. Ideální místo pro takovou akci. Po příjezdu jsme se bez komplikací zaregistrovali, zjistili si potřebné informace, ubytovali se a využili volného času k prozkoumání okolí. Po žluté značce lesní cestou jsme se vydali k Mumlavským vodopádům, se zastávkou v útulném bistru „U lišáka“ a dále po modré zpátky do Harrachova.


Mumlavský vodopád

Město je spojeno se zimním sjezdovým lyžováním. Tak by bylo smutné, kdybychom se nezašli podívat k vyhlášeným skokanským můstkům. Stáli jsme pod nimi a dívali se nevěřícně na tu výšku nad zemí. V televizním přenosu to tak hrůzostrašně nevypadá. Harrachov je krásné městečko se spoustou penziónků a hospůdek s pestrými jídelními lístky, lákajícími na místní speciality. Vzhledem k tomu, že jsme zde byli začátkem listopadu za neobvykle krásného slunečného počasí pro toto roční období, některé provozovny byly uzavřeny, nejspíše připravovány na blížící se zimní sezónu. Spokojenost, skvělá večeře s moučníkem, teplá sprcha, spánek zakončily náš první den na horách.

Sobotní den jsme zahájili téměř královskou snídaní se švédskými stoly. Poté jsme si ještě stačili krátce vyjít na kopec nad hotel a kochali se krásnou probouzející se krajinkou. Turnaj pro věkovou kategorii Kubíka byl slavnostně zahájen v salónku restaurace. 29 malých capartů nedočkavě čekalo, až zasednou ke svým partiím. Zvědavým a nervózním rodičům a trenérům hrajících dětí byla zdůrazněna pravidla pro pohyb v hrací místnosti a u partií svých svěřenců. Přešlo se do velkého sálu Sporthotelu, kde probíhaly všechny 3 turnaje současně. V 9.30 hod. černí spouštěli čas bílým a ti zahájili svými tahy první kolo. 

Bylo před námi 9 kol s hracím tempem 20 minut + 10 sekund za tah. Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla si zahrát otevřený turnaj pro přihlášené bez omezení, bylo mi jasné, že ze samotných partií Kubíka toho moc nestihnu. Stávalo se totiž, že na konci hry měl na hodinách více času než na začátku. Tentokrát ho měl na starosti taťka, který vše bedlivě sledoval, a dodatečně mi pak partie přehrávali. Mezi jednotlivými partiemi si krátili čas venku hraním fotbalu, popř. hraním karet na pokoji. Největším lákadlem pro malé kluky a velkou „můrou“ pro rodiče byly automaty v jednom ze salónků restaurace. Kluci u nich seděli a připadali si jako ve skutečné formuli, každý z nich po pár pokusech točil bravurně volantem a vyhýbal se celým tělem fiktivním překážkám. Tak trochu jsme toho i využili a motivovali Kubu pro dobrou hru v šachách, protože jízda ve formuli byla odměnou. Stálo nás to sice několik desetikorun, ale jinak spokojenost byla na obou stranách. Na konci prvního šachového dne jsme měli na svém kontě oba stejně, padesátiprocentní bodový zisk. Stejně jako předchozí den následovala opět výborná večeře, tentokrát se zmrzlinou, příjemná sprcha a zasloužený spánek.

A byl tu poslední den turnaje, který jsme nastartovali stejně jako sobotu. Svěží a odpočatí jsme zasedli k nedělním posledním třem kolům. Kubík nás mile překvapil a všechny partie přesvědčivě bez větších zakolísání vyhrál.


Kubík se svým pomocníkem krokodýlem Alkem

Já jsem se nad svými partiemi trápila delší dobu a dokázala jsem vyhrát jen 2x, nějak se mi nedařilo a 5 bodů na přední místa opravdu nestačilo. Kubík se ziskem 6 bodů skončil kvůli horšímu pomocnému hodnocení na 7. místě. Po slavnostním vyhlášení výsledků jsme se ještě na rozloučenou s Harrachovem vypravili s říčanskou skupinkou šachových přátel znovu k Mumlavským vodopádům a před 16. hodinou se rozjížděli do svých domovů. 


U Mumlavského vodopádu

Celkově se nám v Harrachově moc líbilo, počasí v tomhle ročním období už ani lepší být nemohlo, skvělá organizace turnaje a přesně dodržovaný harmonogram programu, výborné jídlo, milí lidé, … to všechno v nás vyvolalo pozitivní dojmy, takže už nyní se na další obdobný turnaj těšíme.

„To bude David koukat, že mám taky 6bodů! Kdy mu to řekneme?…“  Úsměv ve tváři dítěte je tou největší odměnou…

Kompletní výsledky Mistrovství Čech

Fotky od pořadatelů

Webové stránky pořadatelů

14 reakcí na “Mistrovství Čech do 8 let v Harrachově”

 1. 1
  visvi píše:

  Gratuluju Kubovi k výbornému výsledku a Martině k pěknému článku! Zaujalo mě především jméno krokodýla – Alko. Možná by bylo přeci jenom vhodnější, aby mu Kuba říkal, alespoň prozatím, Nealko :-)

 2. 2
  Pavel Vojta píše:

  To visvi: já si myslím, že třeba časem přibide to ….holik :-).Záleží na tom, jak často bude krokouš navštěvovat bistra.. :-D .
  Jinak moc pěkný článek Martino a samozřejmě gratulace Kubovi.

 3. 3
  Maťa píše:

  Také gratuluju Kubovi k pěknému výsledku! … Martino, jseš si jistá, že ten Alko je krokodýl? :-)

 4. 4
  Pavel Vojta píše:

  Pardon „přibude“.

 5. 5
  Jarda P. píše:

  Hezkej článek, a Kuba je pašák :-) .

 6. 6
  Vláďa píše:

  Škoda, že jsem si s Kubíkem nezahrál v Domečku, když byla šance. Mohl jsem pak ve svých vzpomínkách napsat, že jsem v roce 2011 vyhrál (teda pokud by se mi zadařilo) s budoucím mistrem světa :-). Jinak pěknej článek.

 7. 7
  Míra píše:

  Kubíku, taky gratuluji k 6 bodům.

 8. 8
  AdolfR píše:

  Gratulace Kubovi a rodicum. Jeste drobounce potrenovat a sup s nim do dorostenecke extraligy, na post super-super-mladsiho

 9. 9
  Jiroušková Marie píše:

  Opravdu móc hezký článek. To já neumím.:-)Kubovi gratuluji a držím palce do dalšíh soubojů. Těším se na derby Kuba + Šíma. :-)

 10. 10
  Tom píše:

  Senzačního výsledku dosáhli dnes hráči Vlašimi na Krajském přeboru do 8 let v Řevnici. Turnaje se zúčastnila špička Čech – z loňského přeboru Čech v Harrachově zde hrálo 6 kluků ze 7 nejlepších! 100% bodovým ziskem zvítězil 6letý Kubík Vojta, když dokázal porazit Mistra Čech Ondřeje Skýpalu i stříbrného Viktora Přibyla! Skvěle zahrála rovněž Petruška Píšová, když ziskem 5 bodů skončila na celkovém 8.místě a stala se tak Krajskou přebornicí v kategorii dívek!

  Celkové výsledky:
  http://www.chess-results.com/tnr71239.aspx?art=1&lan=5

 11. 11
  Jarda P. píše:

  Obrovská gratulace od nás z Varů, ale výsledek Kubíka je podle mě dle očekávání :-) .

 12. 13
  Tomáš Hašek píše:

  Také se připojuji s gratulací! Skvělý výsledek!

 13. 14
  Vláďa píše:

  Super výsledek, gratuluji oběma !

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist