30
Zář

1. kolo RŽL v Říčanech vyhrál Patrik Pýcha

Patrik Pýcha

Se začátkem sezony byla odstartována i série turnajů Regionální žákovské ligy. První z nich se uskutečnil ve středu v Říčanech, kam se sjelo z celého regionu téměř sto dětí. Turnaj se hrál v pěkných prostorách Kulturního domu Labuť. Po dlouhém úvodním slovu hlavního organizátora pana Říhy byly turnaje A, B a C odstartovány.

Elitní turnaj A o 16 hráčích měl dva jasné favority, Vojtu Filipa (1902) a mě (1892). Na místě byla sice i Nela Pýchová, ta však dala přednost tréninku se svým trenérem. Favoriti nezklamali a po čtyřech kolech jsme já i Vojta měli 3,5 bodu, když jsme remizovali jen spolu. Já se nadřel překvapivě nejvíc v 1. kole s Annou Zlámanou (1341), Vojta též v 1. kole s Martinem Vystrčilem (1412), kde, ač stál po zahájení skvěle, v koncovce byl prohraný, ale soupeř si naštěstí nechal dát mat. Jelikož jsme já i Vojta měli všechna pomocná hodnocení stejná, rozhodlo o prvním místě pořadí našich soupeřů, což je v tak malém turnaji docela nespravedlivé. Na 1. místě jsem se tedy nakonec umístil (1892) se 3,5 body před 2. Vojtou Filipem (1902) se 3,5 body a 3. Mirkem Šťastným (1552) se 3 body. I při rozhodování mezi třetím a čtvrtým místem musel Petr Havelka sáhnout hluboko, a to až na progres.

Nejlepší trojice

Další pořadí Vlašimáků: 7. místo – Anežka Vlková (2 body), 13. Petr Laňka (1 bod), 16. Daniel Ždych (0 bodů).

Petr Laňka

V turnaji B (36 hráčů) zvítězil po sedmi kolech Lukáš Hučík (6,5 bodu) před Šimonem Remešem (6 bodů) a sedlčanským Josefem Kučerou (5 bodů). Pro nejlepšího Vlašimáka musíme sáhnout až na 20. místo, kde se umístil Adam Houdek se 3 body. Stejně bodů získal i na 22. místě Pavel Laňka. Premiéru v béčku okusil Jakub Vojta, jenž získal 2 body a patří mu 29. místo.

Pohled do hracího sálu

Turnaj C (35 hráčů) ovládli Jan Heger a Šimon Jiroušek (6 bodů) před Jakubem Šamánkem (5,5 bodu). Z Vlašimáků skončili Vít Toupal (4 body) na 14. místě a Valerie Ladanová (2,5 bodu) na 29. místě.

Organizátoři zvládli turnaj skvěle a oproti minulým letem zlepšili i cenový fond, když konečně zmizela všemožná léčiva.

Ceny

Petr Havelka turnaj řídil jako vždy skvěle a rychle a jistě to bude stejné nebo ještě lepší i 8. října 2011 na 2. kole RŽL ve Stříbrné Skalici.

Kompletní výsledky všech 3 turnajů

Fotky od Petra Havelky

Stránky pořadatelů

Propozice 2.kola RŽL ve Stříbrné Skalici – 8.10.2011

7 reakcí na “1. kolo RŽL v Říčanech vyhrál Patrik Pýcha”

1. 1
    Petr H. píše:

Pěkný článek! Musím potvrdit, že jsme skutečně dlouho hledali kritérium pro rozlišení pořadí na prvních místech. Ale hledali jsme pouze proto, aby bylo možné předat předem připravené poháry za první, druhé a třetí místo v turnaji. Pro celkové hodnocení žákovské ligy budou mít oba borci na prvních místech započítáno první místo. Stejně M.Šťastný i O.Máslo mají oba započítáno místo třetí.

2. 2
    Maťa píše:

V tom prvním kole byli opravdu naši favorité hodně ohroženi, alespoň podle toho, co mi sami říkali. Vojta zachraňoval špatnou koncovku věčným šachem, načež si jeho soupeř ve snaze uniknout z remízových spárů vlezl do matu. Patrikovi zase mohla Anička Zlámaná reklamovat třikrát opakovanou pozici… Jinak když dva uhrají 3,5/4 se vzájemnou remízou, tak bude jakékoliv pomocné hodnocení „nespravedlivé“ – jedinou jistotou 1. místa je prostě všechno vyhrát! :-)

Své možnosti opět naznačil teprve pětiletý Jakub Vojta. Při první účasti v turnaji B uhrál solidní 2 body, a kdyby si hlídal první řadu, mohlo to být ještě lepší. Aspoň teď Tomáš (případně David na kroužku) ví, na čem pracovat… ;-)

3. 3
    Tom píše:

Kubík dostal v turnaji 3x mat na poslední řadu a když k tomu připočtu ještě předturnajou partii s Vítkem Ťoupalem, tak ho zvládl dostat 4x z 8 partií :-D Jinak se mi turnaj“B“ velmi líbil, hráči hrají již solidně, málokdy někdo něco nastaví a hra už vypadá jako šachy. V tom céčku je to přeci jen poměrně dost o ničem a rozhoduje to, kdo si je schopen pobrat více nabízených figurek. Tak doufám, že se Kubík v béčku udrží, případně se do něj rychle vrátí.