TJ Spartak Vlasim
09
Zář

Ela vlašimských hráčů k 5. 9. 2011

Tomáš Vojta

Prázdniny utekly jak voda a s jejich koncem tu opět máme novou elolistinu. Po započtení turnajů hraných od května do srpna došlo v oddílovém žebříčku v první desítce k výrazným změnám. Na druhou příčku se vrátil Pavel Vojta, který po výtečně sehraných turnajích v Pardubicích a Říčanech dosáhl zatím svého elového maxima 2211 bodů! Stejnou pochvalu zaslouží i David Zvára, kterému elo po životním výsledku v Říčanech stouplo o 102 bodů na 2145! Do první desítky se vrátil Ondra Staněk, kterému k tomu stačilo přes léto nic nehrát  a počkat si, až jeho konkurenti elobodíky poztrácí. Se slzou v oku budou na letní turnaje vzpomínat zejména Ondra Matějovský (-40) a Vláďa Horák (-47), kteří tak po dlouhé době vypadli z elitního klubu 2000+. :-)


David Zvára

Mimo první desítku stojí za zmínku výrazný elový nárůst u Vojty Filipa (+61), Patrika Pýchy (+65) a Davida Pikala (+65). Rekordmanem v tomto období je ale suverénně Fanda Helebrand, který dokázal rating vylepšit o 203 bodů! Naopak se nedařilo Lukáši Vonderkovi (-68) a Lukáši Filipovi (-58).

Nejlepší třicítka hráčů Spartaku Vlašim:

Tabulku s kompletním pořadím všech hráčů naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

O čtyři dni dříve zveřejnila mezinárodní šachová federace i nové elo FIDE. Zde figuruje po přestupu Kamila Kastnera a Kristýny Stodolové (posily Dolních Kralovic) již 22 hráčů Spartaku Vlašim a ke změně ela došlo u 10 z nich. Elo FIDE se počítá již každé 2 měsíce a i za tak krátkou dobu stačila Nela Pýchová připsat na své konto 61 bodíků. Nedařilo se naopak Robinu Hrdinovi, kterého 4 nuly za sebou na turnaji ve Starém Městě stály 39 bodů.

Kompletní národní elolistinu  si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

11 reakcí na “Ela vlašimských hráčů k 5. 9. 2011”

 1. 1
  Maťa píše:

  U Davida je zajímavé, že vzhledem k červencové brigádě po dlouhých letech nenasbíral 18 partií na úplný přepočet a těch 102 bodů tedy připsal podle normálního vzorce pro změnu ela. Kdybychom v Růžené hráli místo sedmi kol devět, tak by atakoval hranici 2300 a tím i titul mistra sportu :-) . Takto se stal „jen“ novým vlašimským kandidátem mistra, což je ale taky na gratulaci – takže gratuluji! :-) To samé v případě Vojty Filipa, který díky překročení hranice 1900 získal I. VT!

 2. 2
  Maťa píše:

  Má předcházející myšlenka mě zaujala, tak jsem to spočítal – a pravdu jsem neměl. Davidovo perfo z těch 16 započítaných partií je 2190 a vzhledem k tomu, jací soupeři byli pro případné 8. a 9. kolo v Růžené „na skladě“, by se nemohl dostat ani přes 2200 … takže nemusí litovat :-) .

 3. 3
  Maťa píše:

  Ještě přemýšlím, odkud je ta Davidova fotka … neví někdo? :-)

 4. 4
  Robin píše:

  Taky Davidovi gratuluju !!!!! Myslím že z letošní 2.ligy v Pardubicích..

 5. 5
  Pavel Vojta píše:

  To Robin: Taky bych řekl, to byla ta „nakládačka“ s p.Jelínkem :-D .

 6. 6
  Maťa píše:

  Aha, díky za info – na tom zápase jsem nebyl (přestože pak Honza Šťastný napsal, že jsem tam halekal :-) ), tak proto jsem to místo nepoznal :-) . Mně to totiž lehce připomíná naši klubovnu ve Sporthotelu, i když jsem samozřejmě hned věděl, že to není ona (jiné stoly, jiná šachovnice…).

 7. 7
  Tom píše:

  K 1.11. vyšlo opět nové elo FIDE. Za zmínku stojí překročení hranice 2200 u Pavla Vojty. Se svým elem 2213 se posunul do prvních 10 000 /aktivních/ hráčů na světě :-D Patří mu 9995. místo :-D
  http://ratings.fide.com/card.phtml?event=313092

 8. 8
  visvi píše:

  Gratulace, snad jednou tu TOP 8000 pokoříš! :-)

 9. 9
  Maťa píše:

  Brambor by si teď mohl zažádat o titul CM! :-) Jinak přehledně najdete nová ela Vlašimáků na http://db.chess.cz/clen.php?np=1 .

 10. 10
  Pavel Vojta píše:

  To visvi: Díky za gratulaci, ale myslím si že TOP 8000 už nedám. Málem jsem v ní v Evropě :-) .

 11. 11
  Tom píše:

  Aktualizoval jsem i tabulku v sekci KE STAŽENÍ:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/Ela_Vlasim_11_2011.xls

  Za zmínku stojí zisk 52 bodů u Davida Zváry či 49 u Patrika Pýchy. 18 bodů připsal i František Innemann. Zajímavostí je stejné elo u Ondry Matějovské a Jirky Rýdla :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist