TJ Spartak Vlasim
19
Srp

Začíná Open Říčany a turnaj seniorů v Rychnově

Patrik Pýcha

Poslední prázdninový týden doslova přetéká šachovými turnaji a na dvou z nich budeme moci vidět i vlašimské šachisty. V prvé řadě je to Open Říčany, kam míří z Vlašimi jako každý rok obrovská skupina, a potom také Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů, kde bude řádit František Innemann.

OPEN  Říčany

9. ročník Openu Říčany se hraje od soboty 20. 8. do soboty 27. 8. na 9 kol. Hrací tempo zůstává stejné jako loni (90 min. na partii + bonifikace 30 s. za každý tah), zato začátek odpoledních kol se letos posunul na 17 hodin – kromě neděle, kdy se hrají dvě kola, a to odpolední začíná už v 15 hodin. Cenový fond byl navýšen na 47 000 korun.

Startovní listině OPENU A vévodí IM Vesselovsky Serguei (2383), IM Kulhánek Tomáš (2378), Sodoma Jan (2368) a elitní čtveřici s FIDE ELO nad 2300 uzavírá FM Vojta Tomáš (2360). K okruhu favoritů ale samozřejmě patří i další hráči. Snad jsem správně uvedl ela, protože například já ho mám na startovní listině špatně.

Z Vlašimi se zúčastní početnější skupina OPENU A, měli by to být Pavel Vojta, Robin Hrdina, Vladimír Horák, Ondřej Matějovský, Jirka Rýdl, David Zvára, Vojta Filip, já (Patrik Pýcha) a Nela Pýchová. V OPENU B, kde mohou hrát jen hráči do ELO 1900, budeme mít zastoupení v osobách Standy Vávry, Lukáše Filipa, Mirka Vyterny, Fandy Helebranda, Davida Pikala a Anežky Vlkové.


Společné foto všech účastníků v roce 2010

Turnaj v Říčanech je pěkný až na dost vysoké startovné bez jakýchkoli slev. Když srovnám OPEN Říčany s OPEN Klatovy, Tábor, Staré Město a Náchod, rozdíly v základním startovném nejsou zas tak velké. V tomto ohledu na tom budou možná Říčany, Staré Město a Náchod podobně. V čem je ale rozdíl, jsou slevy! V Říčanech nejsou slevy žádné, což musí být přece rána pro malé děti, které platí v OPENU B 600 korun, když přitom většinou velmi rychle dohrají. Srovnávejme. Na OPEN Klatovy mají zadarmo startovné medailisté mistrovství republiky, což je třeba příklad Nely Pýchové. 100 korun tam mají slevy ženy, mládež do 16 let i účastníci minulých ročníků. A to se tyto slevy ještě sčítají! Na OPEN Tábor, Staré Město i Náchod jsou 50 % slevy pro mládež, slevy pro seniory i hromadné slevy. Tábor je z Vlašimi navíc podobně daleko jako Říčany. Například Nela bude platit v Říčanech ukrutných 1200 korun, aby mohla hrát OPEN A. Konečné rozdíly ve startovném (hlavně pro děti) jsou mnohdy obrovské. Říčany, velký oddíl pracující s mládeží, by určitě mohly nějaké malé slevy alespoň pro mládež zavést!


Stránky věnované turnaji

Startovní listiny

13. Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů

Festival seniorů zahajuje až v pondělí 22. srpna. Senioři budou soutěžit v několika kategoriích podle věku. Na programu je 7 kol hraných v 7 dnech tempem 90 min. na partii + 30 s. bonifikace. Pro účastníky je připraven i doprovodný program ve formě společenského večeru a bleskových turnajů. Z Vlašimi se zúčastní František Innemann, který je nasazen v kategorii seniorů nad 60 let jako 26. z celkového počtu 72 účastníků. Na startovní listině se objevil také oblíbený Vilda Neubauer, známý z turnaje v Janských Lázních.

Kompletní propozice

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

83 reakcí na “Začíná Open Říčany a turnaj seniorů v Rychnově”

1 2 3
 1. 61
  Vláďa píše:

  Franta na mistrovství seniorů zazářil. Skončil na překrásném 2. místě v blesk turnaji. Máme tedy o jednoho vicemistra republiky více :-D

 2. 62
  Tom píše:

  No Vláďo, trochu bych krotil tvé nadšení. 2.místo pana Innemanna na blicáku v Rychnově je výborné, ale ani náhodou se nejedná o Mistrovství ČR. Tím není ani hlavní turnaj, natož nějaká doprovodná bleskovka …

  Výsledky bleskovky jsou zde:
  http://www.chess-results.com/tnr55116.aspx?art=4&lan=5&flag=30

 3. 63
  Tom píše:

  V Říčanech máme dohráno. Výsledky obou turnajů naleznete v sekci aktuální odkazy. Největší pochvalu určitě zaslouží David Zvára, který obsadil fantastické 7.místo a v krajském přeborů mužů skončil na 2.místě. Dobře zahrál i Pavel Vojta. V béčko pak obsadil pěkné 4.místo Standa Vávra. Podrobně turnaj zhodnotí ve svém článku někdy příští týden Patrik Pýcha. Jestli bude čas, zkusím pak udělat i nějaké digramy z partií hráčů našeho oddílu.

 4. 64
  Patrik P. píše:

  Jo, jo, už se moc těším, až článeček napíšu. :-)

 5. 65
  Vláďa píše:

  Nojono, tak to teda odvolávám, ale úspěch to je ;-)

 6. 66
  Dan píše:

  Blahopřeji k většinou parádním výsledkům. Zvláště pak Davidovi.

 7. 67
  Maťa píše:

  David zahrál výborně a byl za to také náležitě odměněn – celkem pobral 5.600 Kč (ceny za celkové umístění, umístění v KP mužů i juniorů, nejlepší do ela 2100)! Na finanční ceny dosáhli v různých kategoriích i mnozí další Vlašimáci: Pavel Vojta 1.500,-, Anežka Vlková 1.000,-, Standa Vávra 1.000,-, Tomáš Vojta 800,-, Robin Hrdina 500,-, Patrik Pýcha 500,- … jak je švýcar na čele krutý, potvrzuje výsledek Tomáše Vojty – v případě výhry v posledním kole by za samostatné první místo bral 13 tisíc, po prohře ale skončil osmý s osmi stovkami… Pětistovku za druhou ženu v kraji mohla mohla (měla) brát i Nela, nicméně podvodně zinscenovaný závěr partie Říhová – Řezáč tomu zabránil :-( – příběh určitě neunikne Patrikově pozornosti v avizovaném článku :-) .

 8. 68
  Patrik P. píše:

  Článek už mám skoro hotový, ráno ho pošlu Tomášovi.

 9. 69
  Maťa píše:

  Co se týče úspěchu pana Innemanna v bleskovce – na stránkách Rychnova jsem se dočetl, že se to hrálo už ve středu dopoledne a byly to desetiminutovky, což je oblíbené tempo našeho borce (mnozí si jistě vzpomeneme, jak kdysi v Neveklově porazil Radka Doležala mladšího…). Také to podle toho dopadlo, perfo přes 2200 a obrovský skok oproti nasazení. Takže velká gratulace! :-) On se František Innemann po vlažném úvodu rozehrál i v hlavním turnaji a před posledním kolem má 3,5/6. Pokud na závěr vyhraje, výrazně si polepší na elo i umístěním. Ale lehké to nebude, zítra (již od 8 hodin) ho totiž čeká „démon z Jánek“ – Vilém Neubauer! :-D

 10. 70
  Maťa píše:

  Na stránkách Pandy Rychnov mě také zaujal tento text: „Po pěti kolech hlavní seniorské kategorie nad 60 let vede právě Josef Catenaccio Novotný z Rychnova, který ve dne hraje v noci chodí na dělnické směny do Rubeny Náchod, je u něho normální spát opravdu minimum času denně, protože dojíždí (!!!) a navíc používá své vlastní originální zahájení 1. e3 … 2. d3, s nímž už porazil i velmistry! Zítra ho můžete sledovat v on-line partii proti Gustavu Jablečníkovi ze Slavie Kroměříž.. Oba mají blízko k celkovému vítězství se ziskem 4,5 bodu z 5 partií.“

 11. 71
  Maťa píše:

  Jinak ať už skončí souboj Innemann – Neubauer jakkoliv, bude to určitě zajímavá partie. Vzpomeňme na nedávný Vildův souboj s Nelou (odměněný cenou za nejlepší partii turnaje v Jánkách) nebo na 2 roky starou řežbu s Petrem Havelkou: http://www.sachyvlasim.cz/?p=2957 .

 12. 72
  Vláďa píše:

  Jojo, Vilda vytváří zajímavé partie. V Jánkách jsem s ním hrál partii, kde táhl věží z h7 na a8 a když jsem reklamoval nemožný tah, začal se vehementně ohrazovat, že věž stála na h8. Chvilku jsme se slovně přetahovali a pak když jsem viděl, že to nikam nevede, tak jsem mu dal jednotahový mat a bylo po hádce :-D

 13. 73
  Maťa píše:

  Každopádně pokud František plánoval rychlou plichtu s brzkým odjezdem domů, má určitě smůlu – Vilda remízy nenabízí a soupeřovy nabídky neslyší, takže plichtit s ním jde asi jedině v holých králích, jako se to povedlo Petrovi v odkazované partii (kom. 71). Jinak na http://www.panda-rk.cz/public_html/mydir/tfd.htm běží online z partie originálního Josefa Novotného – taky už jsem s ním měl tu čest :-) .

 14. 74
  Petr H. píše:

  Právě jsem si přehrál partii Řezáč-Říhová a v konečné pozici to 0-1 moc nechápu :-( To J.Řezáč prohrál na čas ???

 15. 75
  Jarda P. píše:

  Petr H. : Patrik Ti to osvětlí ve svém článku.

 16. 76
  Vláďa píše:

  Tak Franta už Vildu porazil a skončil na pěkném 14. místě :-)

 17. 77
  Maťa píše:

  Tak Franta nakonec v hlavním turnaji pěkné umístění s třešničkou na dortu v podobě skvěle sehraného blicáku – gratulace do Chotýšan! Oslava bude kdy? ;-) … A Katenáčo vítězem turnaje! :-)

 18. 78
  Maťa píše:

  Petr H.: A kdybys tu partii viděl celou, tak bys její výsledek chápal ještě míň – oni to totiž pořadatelé nenaťukali až do konce (mám ofocený partiář). No, a kdybys viděl časy na hodinách krátce před koncem partie, tak bys už nechápal vůbec … nebo bys spíš naopak chápal všechno…

 19. 79
  Petr H. píše:

  Jsem zvědavý na reakci pořadatelů na tvůj příspěvek na turnajových stránkách a samozřejmě také na popis v Patrikově článku. V krátké době už druhý podobný případ (viz popisovaná nucená prohra v článku na webu šachistů ze Zvole) dává velmi dobrý příklad naší mládeži :-( Těžko se dětem odpovídá na otázku „Proč?“ …

 20. 80
  Maťa píše:

  K poslednímu příspěvku Petra H. odkaz pro nezasvěcené: http://sachy.skzvole.cz/sachy.php?Page=Clanek&id=332

 21. 81
  Franta Innemann píše:

  Moc spokojen nejsem,neboťs hráčem Mlýnkem /2211/ jsem vyhranou partii prohrál na čas.Asi jsem se s tou pozicí opět kochal.To samé se mi stalo se Stráským /2O89/,když jsem netakticky vyměnil dámy a tím se připravil o výhru a skončilo to půlkou.Faktem zůstává,že jsem se nevyrovnal s přílišným hlukem při dohrávkách.Téměř jako vždy jsem končil mezi posledními dohrávajícími.Jinak turnaj byl velmi vyrovnaný,že to mohl vyhrát kdokoliv mezi první pětkou.F.I.

 22. 82
  Franta Innemann píše:

  Snad ještě jednu kuriozitu na závěr s Vidou jsem sehrál partii,která vejde do dějin,neboť v jasné vítězné koncovce jsem odevzdal zadarmo věž,ale nemělo to na výsledek již žádný vliv.Jenom Vilda mi nevěřil,že jsem tu ztrátu opravdu neviděl a udělal si z něho srandu.Ještě ,že při jeho hluchotě se mi jeho tvrzení podařilo vyvrátit jední pivem a podepsaným partiářem.F.I.

 23. 83
  Maťa píše:

  Právě jsem si přehrál partii Innemann – Mlýnek, a je opravdu pěkná: zajímavá oběť figury v 16. tahu a odvážná hra našeho borce málem přinesly úspěch, v průběhu boje byl pan Mlýnek hodně ohrožen. Ovšem konečná pozice je už podle mě remis, černému sice zůstane jenom kůň, ten ale bílé pěšce udrží … no, můžeme to někdy rozebrat v Chotýšanech! :-) „Partie, která vejde do dějin“ (s Vildou Neubauerem), v databázi z turnaje bohužel není, tu bych si přehrál rád… :-)

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist