TJ Spartak Vlasim
23
Lis

Kostelec „B“ – Vlašim „B“ 2:6

Tomáš Hašek

Cestou k dnešnímu utkání jsme museli překonat několik překážek. Nejdříve dát dohromady sestavu, ve které měli nastoupit tři hráči, kteří se v týdnu zúčastnili polofinále MČR juniorů, uvědomit si, že Kostelec hraje v Zásmukách, že se hraje až od 9.30, pak si poradit se sněhovou nadílkou, která se nám snažila znepříjemnit cestu do Zásmuk, a smířit se s tím, že když tohle všechno překonáme, tak nám stejně po telefonu nikdo z Kosteleckých neporadí, jak se v rozkopaných Zásmukách dostaneme k hrací místnosti…

S potěšením oznamuji, že jsme všechny překážky zvládli a z pozice mírného favorita usedli v příjemné, leč trochu drahé restauraci, odděleni paravanem od ostatních hostů, ke svým partiím. Na třech šachovnicích jsme měli papírovou převahu. Jako první ji potvrdil Jirka Prokop, který ve svižném tempu 40 tahů za 30 minut s přehledem zvládl věžovou koncovku a zajistil vedení 1:0. Jako druhý roli favorita splnil v miniaturce Ondra Staněk, když využil lepší znalosti zahájení a soupeře deklasoval v 18 tazích – 2:0. Týdenní klání na shora citovaném MČR patrně zanechalo stopy únavy a sníženou pozornost na Robinu Hrdinovi, který si nevšiml jednoduché hrozby soupeře… 2:1. Třetí bod přidal Franta Innemann, když plynule zesiloval svoji výhodu a smělým postupem pěšců na královském křídle předčil s přehledem svého soupeře – 3:1. Čtvrtý bod přidal David Zvára, který sice v jednu chvíli soupeři dal velkou šanci na vylepšení pozice, ten však svou možnost propásl a David si vítězství už ujít nenechal, když závěr partie sehrál velmi hezky a přesně – 4:1.

Momentka z utkání. David Zvára v souboji s Danem Formanem, vedle Davidova soupeře Miroslav Forman, černými hrající Petr Havelka právě fotí :-) . Omluvte sníženou kvalitu snímku.

V té chvíli už byla rozhodnuta i moje partie s panem Bednaříkem, který ale nesportovně od partie odešel a více než půlhodinu se věnoval se svými spoluhráči rozboru již skončených partií ve vedlejší místnosti (asi mne trestal za to, že nevyužil mé hrubky ve 24. tahu a připravil se tak o výhru). Mezitím Petr Havelka dosáhl podle jeho slov nečekané remízy. V partii prý  tahal za kratší konec a před matovými útoky se ubránil jen díky výměně své dámy za soupeřovu věž, ale díky hrozbám jeho postouplých pěšců soupeř nakonec v podstatě remizoval věčným šachem – 4,5: 1,5. Teprve nyní beze slova komentáře usedl za stůl můj soupeř a na svém partiáři potvrdil moji výhru – 5,5:1,5. Asi i v důsledku již rozhodnutého zápasu rychle skončila i poslední partie na první šachovnici. Ondra Matějovský remizoval již potřetí v této sezoně a potřetí s černými figurami. Jak sám říkal, v partii stál o něco hůře, v jezdcové koncovce však soupeř vrátil získaného pěšce s cílem se v koncovce prosadit, což se mu nepodařilo – 6:2.

Kostelec nad Černými lesy B   Spartak Vlašim B
Koyš Milan V 2088 ½ ½ 2045 Matějovský Ondřej V
Bednařík Radovan 1987 0 1 1924 Innemann František
Forman Miroslav 1934 ½ ½ 1934 Havelka Petr H
Forman Daniel ZK,AK 1825 0 1 1826 Zvára David
Šilhánek Jindřich 1726 0 1 1875 Prokop Jiří
Suchý Ladislav 1676 0 1 1726 Staněk Ondřej ZK
Bednařík Radovan V 1737 0 1 1845 Hašek Tomáš K
Pácha Zdeněk 1656 1 0 1636 Hrdina Robin
  2 : 6

Po zápase se polovina našeho mužstva ještě odreagovala na místním bowlingu, který je součástí restaurace a zpříjemnila si tak naše vítězství pokusy o překonání rekordu tamní dráhy. Nutno dodat, že pokusy to nebyly vůbec zdařilé, a proto raději zůstaneme u těch šachů :-)).

V příštím zápase  7.12. přivítáme Říčany E a doufáme, že naši vítěznou minisérii opět prodloužíme!

16 reakcí na “Kostelec „B“ – Vlašim „B“ 2:6”

 1. 1
  Tomas píše:

  Předpokládám, že přehled jednotlivých šachovnic někdo za mne doplní. T.H.

 2. 2
  Maťa píše:

  Jasně, už jdu na to! :-) Jinak jako vždy pěkný a výstižný článek!

 3. 3
  Jirka píše:

  Gratuluji Tomášovi k vysoké výhře „jeho“ týmu (samozřejmě i všem hráčům), tak snad už se najelo na vítěznou vlnu. Posun do horní poloviny tabulky je super :-) .

  Jinak Tomáše chválím za publikování článku v den sehrání zápasu – tak to má být, pak se dá začerstva diskutovat pod správný článkem.

  Taky by mě zajímalo, jak se v takové díře jako jsou Zásmuky uživí „trochu drahá“ restaurace. Ale asi to má výhodu, že do ní moc lidí nechodí a při šachových zápasech je tam klid :-D .

 4. 4
  Maťa píše:

  Jirka: Jen pro ilustraci: smažený sýr bez přílohy 104,-, česnečka 35,-, turek 20,-, hranolky s kečupem 50,-(!!) – to jsme při placení docela koukali, útulná hospůdka připomínala Kopeček, a tak jsme očekávali „kopečkové“ ceny a nijak extra ceník nestudovali. Aspoň že bowling měli v běžných cenových relacích… A lidí tam bylo docela dost.

 5. 5
  Vláďa píše:

  Gratuluji k pěknému vítězství, vidím, že to jde i beze mě ještě lépe, než se mnou :-) . Možná ty vyšší ceny jsou jen v neděli dopoledne a pouze pro přespolní šachisty ;-) .

 6. 6
  Tom píše:

  Pěkné vítězství, už se i posouváte v tabulce! :-) 100% už má jen Kutná Hora“B“, takže boj o přední umístění je naprosto otevřen.

 7. 7
  Jirka píše:

  I díky aktuálnímu zpravodajství ze soboty a neděle sledovanost webu stále stoupá, poprvé jsme překonali za týden tisícovku přístupů. V neděli o půlnoci se počitadlo zastavilo na čísle 1047 :-) .

  A ještě k neděli: bratři Vojtové hráli v domácím zápase 2. ligy za Říčany proti Mladé Boleslavi. Říčany byly mírným papírovým favoritem, přesto nejtěsnějším rozdílem prohrály. Tome, jak to probíhalo?

 8. 8
  Tom píše:

  Probíhalo to špatně :-) Docela rychle byly 2 partie na prohru a to se moc dobře nehraje. Pavel, myslím 2x odmítl plichtu, ale ve vyrovnané partii to stejně remízou dopadlo. Já tam půlku v zablokované pozici měl taky, ale vzhledem k průběhu zápasu jsem do toho bouchnul, obětoval pěšce, ale bohužel to nevyšlo a partii jsem v koncovce prohrál. Je to 2x škoda, poněvadž zápas se později zdramatizoval a nakonec jsme prohráli jen nejtěstějším rozdílem.

 9. 9
  Pavel Vojta píše:

  Já jsem v průběhu partie stál poměrně dobře , ale pak jsem hrubě podcenil soupeřův odskok jezdcem na b5 a pokud jsem nechtěl ztratit figuru, tak jsem musel přejít do mírně horší dámské koncovky, kterou jsem , ještě zkoušel vyhrát , ale nakonec jsem se musel spokojit s věčným šachem.

 10. 10
  Maťa píše:

  Vláďa: Zajímavý postřeh. Možná ale mají v Zásmukách ceny podle výsledků. Robin si po prohře dal horké maliny se šlehačkou a zmrzlinou za 40 Kč, což mi přišlo jako celkem normální cena. David vyhrál, a tak ho čekaly hranolky za pade (35,- – hranolky, 15,- – kečup). Při placení se pak zmohl jen na překvapené „Cože?“… :-)

  Do článku jsem přidal fotku od Petra Havelky. Kvalita nic moc, ale atmosféru hrací místnosti vystihuje. Až na ty ceny opravdu příjemná hospůdka…

 11. 11
  Jirka píše:

  Za 15,- už musela být pořádná porce kečupu :-) .

  To v Pravoníně to fungovalo jinak – já a Petr jsme měli konzumaci grátis, když jsem se několikrát pokoušel zaplatit, tak (zřejmě dle pokynů paní Filipové) jsem dostal odpověď: „Vy neplatíte, máte kšandy!“ a Petr zase „Neplatíte, máte brýle!“ Asi jste v Zásmukách neměli nikdo kšandy :-D .

 12. 12
  Vláďa píše:

  Brejle mám, ale kšandy si musím pořídit ;-)

 13. 13
  Maťa píše:

  Jirko, byly to ty oblíbené kšandy, které jsi kdysi vyhrál na bleskovce v Postupicích, že jo? :-) Jestli to takhle chodí ve všech bufetech, tak to byla tenkrát lepší cena než pro vítěze (tuším 1.500 Kč)! :-D

 14. 14
  Jirka píše:

  Bohužel ty už dosloužily, ale s novými jsem ty staré nechal chvíli pohromadě, aby jim kouzlo předaly :-) .

 15. 15
  Maťa píše:

  Při pohledu na výsledky a fotku mi dochází, jak vyrovnaní byli papírově soupeři na 3. a 4. desce. Zatímco na trojce to prostě remízou skončit muselo (stejná ela a remízový žolík Hermelín k tomu), na čtyřce už se převaha jednoho elo bodu projevila :-) .

 16. 16
  Tom píše:

  Tak diagrámky z nedělního zápasu mám připraveny. Na webu se objeví v nejbližší době.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist