TJ Spartak Vlasim
09
Bře

Memoriál P. Kunce v bleskovce – Postupice 2011

Pavel Forman

Letošního, již 25. ročníku šachové bleskovky se zúčastnilo celkem 52 hráčů a hráček, většinou tradičních účastníků z Prahy, Vlašimi, Neratovic, Brodců. Poprvé se turnaje zúčastnili zástupci ze Zruče, Příbrami, Rakovníka a ve větším počtu oproti minulým letům se dostavili i hráči z Tábora. Turnaje se zúčastnily i dvě zástupkyně něžného pohlaví – paní Jarmila Vránová ze Starého Města na Moravě a nejmladší účastnice, nadějná Nela Pýchová z Vlašimi. Nejstaršími účastníky byli tradiční matadoři  pánové Vlastimil Bouček (83 let) ze ŠK Kostelec nad Černými lesy a o rok mladší dr. Smolka z Brodců. Turnaj měl vysokou šachovou úroveň, o čemž svědčí účast mistra FIDE p. Františka Vrány ze Starého Města, který celý turnaj zaslouženě vyhrál. Neztratili se ani naši krajané, zástupci Vlašimi. Tomáš Vojta skončil na 2. místě a nadějný Robin Hrdina s postupickými kořeny se umístil na 3. místě. Se 4. místem se letos musel smířit loňský vítěz Jiří Gregor z ŠK Praga.

Kompletní tabulky finálových skupin /ve formátu .xls/

Účastníci byli spokojeni s průběhem turnaje, za což patří dík nejen pořadatelům a restauraci U Sokola, ale především hlavnímu rozhodčímu Oldřichu Sládkovi, který vedle vlastních zápasů bravurně zvládal hladký průběh turnaje.

Fotky z turnaje od Tomáše Vojty:


Obrovské překvapení turnaje Robin Hrdina


Ondra Vykouk – 42.místo


Pavel Vojta – 5.místo


Pavel Forman a Pavel Filandr vyhlašují výsledky.


Vlašimská výprava. Nela s dortem pro nejmladšího účastníka.

20 reakcí na “Memoriál P. Kunce v bleskovce – Postupice 2011”

 1. 1
  Ondřej Vykouk píše:

  Maťo, co ten drsňáckej výraz? Na koho jsi tam koukal?:-D

 2. 2
  Tom píše:

  Asi Maťo nebyl spokojen s tím, že byl až ve finále C :-D

 3. 3
  visvi píše:

  Dlouho jsem nemohl poznat soustředěný obličej na třetí fotce, ale pak jsem zahlíd toho půllitra a bylo mi to hned jasný :-)

 4. 4
  Pavel Vojta píše:

  Víťane v..e nech si ty kecy :-D .

 5. 5
  Maťa píše:

  S účastí ve finále C jsem opravdu spokojen nebyl, ale pochybuju, že s tím můj výraz na fotce nějak souvisí. V tom céčku jsem si pak trochu spravil chuť, turnaj se mi líbil a v době focení jsem už asi neměl důvod k nějaké naštvanosti :-) .

  Jinak Robinovo 3. místo pro mě „obrovským překvapením“ (jak je psáno pod fotkou) není, vím o jeho kvalitách, a tak jsem mu o přestávce říkal, že to může klidně vyhrát :-) . On tomu teda moc nevěřil, protože v základní skupině měl prý trochu kliku…

 6. 6
  Maťa píše:

  Ve finále A mě zaujal výsledek někdejšího fantoma bleskovek v našem regionu Jaroslava Kalivody – pouhý jeden bod, žádná výhra… Je vidět, že už to moc nehraje.

 7. 7
  Tom píše:

  Je pravda, že za našich mladých let vyhrával doktor Kalivoda prakticky všechny blicky na které přijel /naši blicku ve Vlašimi vyhrál v letech 1986, 1990,1991 a 1992/. Teď měl vůbec problémy dostat se do finále A, asi se už hold projevuje věk a nebo se konkurence za těch 20 let tak zvedla :-D

 8. 8
  Maťa píše:

  Konkurence se zvedla určitě – před 20 lety měl Tomáš Vojta čerstvou II.VT (takže pro KM Kalivodu žádný soupeř :-) ), Fera Vrána k nám nejezdil a Robin Hrdina ještě ani neexistoval :-) … takto bych mohl pokračovat dál, ale medailisté z Postupic jako důkaz stačí :-) . Věk může hrát také svou roli, nicméně 55letý MUDr.Kalivoda zdaleka nepatřil k nejstarším účastníkům turnaje. Takže bych se přiklonil k mé původní verzi (viz kom.6), že hlavním důvodem ústupu z blicařské slávy je v případě pana Kalivody malá herní praxe v poslední době.

 9. 9
  Maťa píše:

  Ještě mě napadlo, že v článku toho není moc o vystoupení Vlašimáků, tak odkazuji na své postřehy v komentáři č. 25 těsně po turnaji (včetně poděkování pořadatelům za pěkný turnaj): http://www.sachyvlasim.cz/?p=6178#comment-33089 . Pak mě ještě napadla malá perlička: Robin ztratil víc bodů v základní skupině (3) než pak ve finále (2,5)…

 10. 10
  Tom píše:

  Zítra /12.3./ razíme s Tomášem Haškem na pěkný rapid do Písku. Propozice:
  http://www.nss.cz/download/propozice/kalendar/PROPOZICE_POHAR_STAROSTY_2011_GP.doc

  Kdyby jste se chtěl někdo na poslední chvíli přidat, tak se mi ozvěte. Místo v autě je.

 11. 11
  Vláďa píše:

  Tak Tom má v Písku po třech kolech 2,5 bodu a je šestnáctý. Tomáš 1 bod a 82. místo.

 12. 12
  Vláďa píše:

  Tak po čtyřech kolech oba naši prohráli a Tom klesl o jedno místo a Tomáš o dvě :-(
  Viz http://chess-results.com/tnr45512.aspx?art=1&rd=4&lan=5&m=-1&wi=1000

 13. 13
  Maťa píše:

  Můj chess-results teda ukazuje, že Tomáš Vojta ještě neprohrál… :-)

 14. 14
  Vláďa píše:

  Tak proč mu to ukazovalo 2,5 bodu po třech kolech a 2,5 bodu po čtyřech kolech. Asi to někdo blbě vložil a pak opravil.

 15. 15
  Tom píše:

  Tak jsme se právě vrátili z výletu z Písku. Výsledky:
  http://www.chess-results.com/tnr45512.aspx?art=1&rd=9&lan=5&m=-1&wi=1000

  Po herní stránce z turnaje moc dobrý pocit nemám, ale asi bych si neměl stěžovat, když jsem uhrál 7 bodů a hrál se 4 IM a 1 GM :-D No prostě výsledek je lepší než předváděná hra. Ve spoustě partií jsem měl nehorázné štěstí. Tomáš Hašek se 3,5 body moc spokojen nebyl.

 16. 16
  Tom píše:

  Další ročník bleskovky v Postupicích se bude hrát v sobotu 3.3.2012. Propozice:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/Propozice_Postupice_2012.doc

 17. 17
  Maťa píše:

  Dnešního blicáku v Postupicích se zúčastnilo skoro o polovinu méně účastníků než před rokem – viděl bych za tím především termínovou kolizi s velkým rapidem v Dobrovici u Mladé Boleslavi. Zúčastnilo se 27 hráčů, barvy našeho oddílu hájilo 6 šachistů + jeden divák (František Innemann, jenž dorazil z Chotýšan pěšky!). Vyhrál Jiří Gregor před Danielem Jezevcem Hadžalou a třetí byl poměrně překvapivě Jan Kolomazník. Od nás snad 5. Robin Hrdina (dostal také dort za nejmladšího účastníka), 6. Pavel Vojta, 9. Ondřej Matějovský … Ondra Vykouk a Tomáš Hašek někde kolem 20. místa, Míra Lalouček 26.). Turnaj proběhl jako vždy v příjemné atmosféře a Postupičtí připravili pěkné ceny. Článek pro náš web napíše jeden z pořadatelů Pavel Forman.

 18. 18
  Maťa píše:

  V dnešním Benešovském deníku je sobotní bleskovce v Postupicích věnováno hodně prostoru. Je tam hodně fotek (mimo jiné Petr Havelka, Robin Hrdina, Ondra Vykouk či Bronislav Nerad – vše v detailních záběrech) a také zajímavý rozhovor s Robinem, ve kterém náš hráč sebevědomě říká, že jeho cílem je minimálně zisk titulu IM a že jeho vzorem je GM Nakamura :-) .

 19. 20
  Maťa píše:

  Na internetu jsem zaznamenal smutnou zprávu – ve věku 51 let zemřela paní Vránová ze Starého Města, mimo jiné pravidelná účastnice postupické bleskovky: http://www.sachysm.cz/.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist