TJ Spartak Vlasim
21
Úno

39 rodinných dvojic v zajetí šachových figurek!

Marie Filipová

Šunkové dorty, selátka, srdíčka a velká škála šachových figur v dortovém provedení, to byly hlavní ceny na ZIMNÍM TURNAJI aneb Turnaji rodinných dvojic a Turnaji jednotlivců, které rozehráli zapálení šachisté v sobotu 19. února 2011 v Pravoníně.

  
Poháry pro vítěze    


Šunkové selátko

Závěrečný mohutný potlesk všech účastníků 3. ročníku Zimního turnaje byl tím nejlepším oceněním a důkazem toho, že se šachové soutěžení opravdu vydařilo.

Ale popořádku! Spustit dva turnaje souběžně není až tak jednoduchou záležitostí. Ovšem sejde-li se taková parta lidí jako u nás v Pravoníně a máme-li oporu v Petru Havelkovi ze Sedlčan (registroval účastníky, losoval, nahlašoval výsledky na chess-results a připravil překrásné diplomy), tak se za přispění ochotných sponzorů musí vše podařit.

Hrálo se ve vyzdobeném sále Kulturního domu firmy Makrofakt, kde se na bannerech mohli účastníci seznámit s úspěchy domácích šachistů a na klipech s logy našich sponzorů. Fungoval kiosek (nezbytné párky v rohlíku, čerstvé vafle, zákusky, sladkosti, ale i slané pečivo, k pití co hrdlo ráčilo), vedený ženami z o.s. Pravona, které pomáhaly i při přípravě a úklidu sálu a bez jejichž vydatné aktivity by se akce ani nemohla uskutečnit. Pomáhali šachisté, jejich rodinní příslušníci, všem záleželo na tom, aby vše „klaplo“. Generálním sponzorem byla firma MOTORON A PROMOTO z Křížova, ale přispěli i Vlašimské městské lesy a MěDDM Vlašim. Ceny přijel předávat jednatel firmy Motoron Vladimír Janouš.

Soutěžilo 39 dvoučlenných rodinných týmů. Šachové partie si užívaly především děti, rodiče a prarodiče k zápasům přistupovali velice zodpovědně, i s patřičnou trémou, protože „useknout“ si před svými ratolestmi ostudu opravdu nechtěli. Boj byl tuhý a nebylo rozhodnuto ani před posledním sedmým kolem. Nakonec nejvyšší příčku obhájili vítězové z loňska Evžen a Martin Pospíšilovi z Říčan.


Vítězové turnaje dvojic Evžen a Martin Pospíšilovi

I druhé místo putovalo do Říčan, neboť Jaroslav Říha a jeho dcera Kamila ztráceli na vítěze jen půl bodu a s lepším pomocným hodnocením před třetími si tuto pozici zasloužili. Ani třetí příčka nebyla souzena domácím či alespoň oddílovým kolegům a putovala do Neratovic a ceny odváželi Adolf a Jiří Rýdlovi, i když Jirka z této dvojice domácí je, hraje za TJ Spartak Vlašim. Všichni ocenění získali poháry, medaile, diplomy a hodnotné věcné cen. Odkazuji na fotogalerii, která přiblíží nejen cenový fond, ale i atmosféru na místě soutěžení.

Naši (tedy šachisté z Pravonína a Vlašimi) dopadli takto: 5. místo Tomáš Vojta a Martina Krejčiříková, 6. Zvárovi: David a Filip, 11. Filipovi: Vojtěch a Lukáš, 15. Helebrandovi: Peter a František, 18. Voldánovi: Václav a Jiří, 19. Pazderovi: Jaroslav ml. a Jaroslav st., 20. Filipovi: Tomáš a Marek, 21. Vlková Anežka a Petr Laňka, 23. Laloučkovi: Miroslav a Martin, 26. František Innemman a Tomáš Teytz, 30. Zdeněk Hejný a Daniel Ždych, 34. Vladimír Krása a Adam Houdek, 35. Kateřina Krejčiříková a Jakub Vojta (5let).

Vedle sálu, v klubovně, probíhal Turnaj jednotlivců. I zde se bojovalo do posledního kola. Tady už jsme si vítězství nenechali odvézt dále jak do Vlašimi. Postaral se o to svými výkony Pavel Vojta, druhou příčku obsadil Zdeněk Hába z Jihlavy a třetí místo pak uhrál Vlastimil Bouček z Kostelce nad Černými lesy. Všichni tři získali 5,5 bodu a až pomocné hodnocení rozhodlo o jejich pořadí. Z našich další: 10. Vladimír Horák (4 body), 19. Patrik Studnička (3 body), 26. Daniel Houdek (2 body), 28. Jiří Stareček a 29. Jan Vašíček.


Vítěz turnaje jednotlivců Pavel Vojta měl s 82letým Vlastimilem Boučkem plné ruce práce a horko těžko remizoval.

Vyhlášena byla další plejáda kategorií, a to Nejstarší rodinná dvojice (Mandovcovi ze Sedlčan), Nejmladší rodinná dvojice (Jiroušek a Schretter z Říčan). Vyhodnoceni byli i první tři nejlepší na první desce: 1. Tomáš Vojta, 2. František Innemann a 3. Miroslav Lalouček – všichni TJ Spartak Vlašim, tedy domácí.

Vojta T. – Zvára D. (3. kolo) – pozice po 14. tahu černého:

15.Jbc7+! Jxc7 16.Jxc7+ Dxc7 17.Sb5+ Ke7 18.Sc5+! (k matu vedla i oběť dámy 18.Dxd8+!) 18…Kf6 19.g5+ a černý se před matem vzdal.

Druhá deska: 1. Michal Pastrnek ml., 2. Radek Skalický a 3. Martin Pospíšil – všichni z Říčan. Ocenění si odnesla dvojice se součtem elebodů do 2100 (Blažkovi – Načeradec), do 2500 (Škrabánkovi z Nymburka), do 3000 (Mandovcovi ze Sedlčan), do 3500 (Zvárovi z Vlašimi) a s elem nad 3500  (Pospíšilovi z Říčan). Nejlepším žákem z jednotlivců byl domácí Patrik Studnička, nejleším juniorem pak Stanislav Stárek z Říčan. Nejstarším účastníkem z obou turnajů byl Vlastimil Bouček z Kostelce n/Č. l. a nejmladším účastníkem pětiletý Jakub Vojta. Právě Jakub nám pomohl vylosovat z klobouku dvacet jmen náhodných výherců různých cen (především uzenářských výrobků). Tato část turnaje byla velkým odlehčením a vydařeným závěrem celého sobotního šachového soutěžení a pro příští ročník ji zcela určitě „propracujeme“.


Nejmladší dvojice David Schrőter, Filip Jiroušek

Ředitelem turnaje byl Tomáš Vojta z Vlašimi, rozhodčími Vladimír Horák a Petr Havelka (nemuseli řešit žádný závažný problém nebo stížnost).

Tento turnaj patří mezi nejlepší, které pořádáme. Atmosféra je vždy přátelská, děti jsou rády, že jsou s nimi rodiče či prarodiče a společně řeší stejné problémy, vzájemně se podporují, společně se těší z úspěchů a společně „polykají“ neúspěch. Myslím, že se ZIMNÍ TURNAJ v Pravoníně dostal do povědomí dostatečného množství šachistů a bude možné jej konat každoročně. O ustavení tradice v obci nám šlo a myslím, že se to podařilo. Pro příště, z kapacitních důvodů, musíme dokonce stanovit stopstav. Dvojic bude moci hrát 40 a jednotlivců 30.

V neposlední řadě děkuji všem (jmenovaným i bezejmenným, každý ví, jak pomohl) za pomoc, a to buď fyzickou, či morální a za rok se na vás zase obrátím a pustíme se s chutí do příprav 4. ročníku!

VÝSLEDKY RODINNÝCH DVOJIC  

VÝSLEDKY JEDNOTLIVCŮ

FOTKY

18 reakcí na “39 rodinných dvojic v zajetí šachových figurek!”

 1. 1
  Jarka Z. píše:

  Moc pěkný článeček. Vše perfektně vyšlapovalo a klapalo. Velké díky patří paní Filipové. Moc se nám tam líbilo, člověk si opravdu připadá jako doma.

 2. 2
  Jirka Kocourek píše:

  Děkujeme za perfektně připravený turnaj v pohodové atmosféře. Milé a zasloužené bylo i závěrečné ocenění pro tři (a zřejmě jich bylo i více) statečné rodiče, kteří ač šachy (téměř vůbec nikdy) nehráli, nadšeně bojovali po boku svých dětí.
  Pokud již nyní přijímáte přihlášky na příští rok, tak se s Klárkou ihned hlásíme – vzhledem k popularitě Vašeho turnaje, bude příště jistě naplněn limit 40 dvojic během pár hodin po uveřejnění propozic a bude „vyprodáno“ :-)

 3. 3
  AdolfR píše:

  Dekujeme moc za krasny turnaj. Ukrojili jsme si trochu z dovolene, abychom k vam mohli, a stalo to zase za to (az snad na mnou predvedenou hru; Jirka byl spokojenej). Jak taky jinak, pri takove perfektni organizaci turnaje a bufetu a vseho. Zdravime, Rydlovi

 4. 4
  Bolek píše:

  Jako vždy bylo v Pravoníně milo a také se již s Davidem hlásíme na zimní turnaj dvojic v roce 2012

 5. 5
  Vláďa píše:

  Taky se hlásím a tipuji 110 účastníků :-D

 6. 6
  Míra píše:

  Bylo to super,ale nepostřehl jsem vyhlášení nejlepšího tipéra :D .

 7. 7
  Standa S. píše:

  Myslím že tiper byla paní Filipová :D

 8. 9
  Maťa píše:

  Tipovací soutěž opravdu vyhrála paní Filipová, takže si cenu asi sama předala v tichosti :-) .

  Jirka: Propozice blicky v Postupicích už máme pár dní v sekci „ke stažení“…

 9. 10
  Tom píše:

  Paní Filipová tipnula 101 a svým tipem byla nejblíže. Žádný další optimista, který by tipnul přes 100 účastníků se nenašel :-)

 10. 11
  Tom píše:

  Maťa: propozice blicky v Postupicích jsou v AKTUÁLNÍCH ODKAZECH, ale to je celkem fuk :-D

 11. 12
  Míra píše:

  Já věděl,kdo nejlépe tipoval,ale chtěl jsem ,aby to nezůstalo bez odezvy.

 12. 13
  Marie F. píše:

  Včera jsem byla za sponzorský příspěvek od Janoušů vyrovnávat uzenářské výrobky, které byly v cenovém fondu na Zimním turnaji a dostala jsem sponzorský příspěvek ve formě slevy i od pana Vávry. Článek už opravovat nebudu, ale dávám tuto skutečnost do povědomí. Mimochodem mladý pan Vávra šachistům dost fandí, také to hrál, možná by to mohl být další člen oddílu!
  Na tipování jsem myslela jen chvilku ráno, ale pak už si nevzpomněla. Stejně bych dala svoji cenu do losovaných cen, tak se vůbec nic nestalo.

 13. 14
  Irena Ž. píše:

  Taky se hlásím na příští rok,ale jen jako pomocnice a tipuji určitě přes 110,protože jak znám p.Filipovou,tak ta než by někomu odepřela možnost si zahrát šachy,radši přikoupí stoly a židle :D :D.

 14. 15
  noELO píše:

  (J.Šťastný starší): Nádhera – jiný komentář nemám. Začínám na příští rok studovat zahájení, abych v případě Honzovy lepší formy minimálně zopakoval ty 3/7 :-) Takhle jsem přicházel o figuru kolem 10.tahu až v posledních třech kolech, kdy jsem se slušně vzdával a mohl s pomocí soupeře z 1.kola pana Otruby spravovat rozbité auto. Prostě Gens una sumus.
  P.S. A na chess-results se viděti – životní zážitek, dokonce s perfo 1280 :-)

 15. 16
  Marie F. píše:

  Dnes je na třetí straně Benešovského deníku velká fotka (pohled do hracího sálu) a pár řádků z našeho Zimního turnaje. Na fotečce vévodí pan Innemman se svým fanklubem a Jiří a Václav Voldánovi.

 16. 17
  Marie F. píše:

  Po turnaji jsme našli šedou čepici (chlapeckou), nechť se majitel přihlásí. Pošlu ji poštou.

 17. 18
  Maťa píše:

  V nové Jiskře je zveřejněn dlouhý článek Marie Filipové o turnaji v Pravoníně (viz výše) + dvě barevné fotografie Pospíšilů a Pavla Vojty. Doporučuju zakoupit (zejména Pavlovi :-) ), týdeník je v prodeji až do středy (např. u nás v trafice). Pravonínu je tentokrát v Jiskře věnováno hodně prostoru, v tradičním výsledkovém souhrnu pana Sládka je i momentka z utkání RSE Pravonín – Brodce C, stejně tak i v internetové verzi Benešovského deníku: http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/sachy20110302.html .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist