TJ Spartak Vlasim
14
Lis

Vlašimská mládež na dvou frontách

Ondřej Matějovský

Hned na dvou významných akcích budou v následujících dnech startovat mladí šachisté z našeho oddílu. Již zítra začíná v Táboře Mistrovství Čech do 8 a 10 let, o den později pak provedou úvodní tahy účastníci Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou.

Tábor

Začněme akcí, která odstartuje dříve. První kolo kategorie do 10 let je v husitském městě na pořadu zítra od 11 hodin, závěrečným 9. kolem pak soutěž vyvrcholí v pondělí 17. 11. od 10.05. Hrát se bude tradičně švýcarským systémem, tempem 2 x 60 minut na partii s povinným zápisem. V předběžné startovní listině najdeme 55 mladých šachistů, z toho 15 dívek. Děvčata by měla hrát společný turnaj s chlapci, vyhodnocena ale budou samostatně. Naší velkou nadějí je jednoznačně Nela Pýchová, která bude v Táboře obhajovat loňskou stříbrnou medaili ze Sedlčan a také skvělé celkové 7. místo. Největší konkurentkou bude pravděpodobně vloni zlatá Jitka Jánská z Plzně, po nedávném vystoupení v Seči (zlato v D 12!) jedna z favoritek nejen dívčí soutěže…  Vlašimský šach budou dále reprezentovat František Helebrand a Anežka Vlková. Oba na červnovém krajském přeboru vybojovali ve své kategorii medaili, nyní se nechme překvapit, jak si povedou v konkurenci z celých Čech.

Nela Pýchová při loňském Mistrovství Čech v Sedlčanech. Doufejme, že se i letos z Tábora vrátí s medailí. Foto: Jaroslav Pýcha

V nejmladších „osmičkách“ se začíná až v neděli, při tempu 2 x 30 minut se 9 kol za dva dny stihne v pohodě a dávat sedmiletým dětem více času nemá smysl. I mezi benjamínky budeme mít svého zástupce, a to Matěje Davida. Přihlášeno je 45 dětí, mezi nimi 10 dívek. Odhadovat Matějův výsledek si netroufám, přece jen většinu soupeřů neznám, ale myslím si, že bodový zisk nad 50% je v jeho silách.

Na stránkách pořadatelů ze Šachklubu Tábor najdete startovní listiny, propozice a jiné zajímavosti k mistrovství. V průběhu turnaje tam očekávám i pravidelně aktualizované výsledky.

Vlachovice

Polofinále MČR juniorů pořádá ve dnech 16. – 22. 11. ve Vlachovicích šachový oddíl TJ Neratovice. Vlašim budou reprezentovat dva mladí hráči s velkou věkovou rezervou, 14letý David Zvára a 12letý Robin Hrdina. Zatímco David si účast vybojoval na srpnovém Openu Říčany (3. místo v KP H 20), Robin bude startovat na divokou kartu pořadatele, za kterou děkujeme řediteli turnaje Romanu Burdovi. Ani jeden z kluků nemá v těžké konkurenci co ztratit, David je v předběžné startovní listině nasazen s číslem 58 a Robin má pořadové číslo 70. Hrát by mělo 78 šachistů včetně českobrodského Vítka Moravce, jenž v nedávné minulosti dva roky hájil první desku Vlašimi v 1. lize dorostu a ve Vlachovicích bude součástí naší výpravy. Já si pravděpodobně zahraju malý doprovodný turnaj.

Na turnajových stránkách pořadatelé zveřejnili předběžné startovní listiny a propozice, v průběhu turnaje slibují výsledky i partie.

Aktuální foto z Polofinále MČR juniorů (viz diskuze z 21. 11.): David, Vítek, Robin a sněhový IM Vávra… Foto: Václav Moravec

75 reakcí na “Vlašimská mládež na dvou frontách”

1 2 3
 1. 61
  Tom píše:

  Jak se to u sněhuláka pozná, jestli vypadá jak Vávra nebo Vokáč?? Napadá mě snad jedině podle břicha :-)

 2. 62
  Tom píše:

  Jo, a jaké jste nakoupili v hypernově ELO ? Já tak kdysi koupil 2122 :-)

 3. 63
  Maťa píše:

  Tom:
  1)Přesně tak, na IM Vávru ten sněhulák nemá postavu. Posuď sám, fotka byla aktuálně doplněna do tohoto článku :-) .
  2)V Hypernově jsme nakoupili jen večeři, snídani a pití. Elo už asi nevedou :-) .

 4. 64
  Jirka píše:

  Koukám, co tam máte sněhu :-) . Tady to během dne všechno roztálo. Jó hory jsou hory, i když je to jen Devět skal.

 5. 65
  Maťa píše:

  Bydlíme 741 metrů nad mořem, tady se sněhu daří. Ještě že má pan Moravec terénní auto! :-)

 6. 66
  Patrik píše:

  Hezkej sněhulák.Ať se vám to poslední kolo vydaří.

 7. 67
  Jirka píše:

  Tak jsem slyšel, že v posledním kole David vyhrál a Robin plichtil, Maťa je prý v doprovodném celkově 2. :-) .

 8. 68
  Tom píše:

  Pěkný sněhulák, zkusím ňák kontaktovat Vávru, aby se taky podíval :-)

 9. 69
  Robin píše:

  To by si mohl. Myslim že by řek co to je za malý č… a začal by se smát.

 10. 70
  Tom píše:

  Koukám na výsledky a Matěj v doprovodném turnaji opravdu na 2.místě. Ale co si budem povídat, jiné umístění by bylo vzhledem k síle turnaje, ostuda. Robin se 4 body na 52.místě /což je vzhledem k jeho nasazení výborné umístění!/ a David se 3,5 body na místě 65.

 11. 71
  Maťa píše:

  Tak jsem poprvé po návratu z Vlachovic na internetu. Včera jsem už neměl sil a šel brzy spát, dnešní zápas v Zásmukách proti Kostelci (výsledek v horní liště) se zase pro změnu protáhl o oběd a bowling… Potvrzuji, že Robin sehrál výborný turnaj – průměrné elo soupeřů téměř o 300 vyšší, než má on sám, a 4/9. David nehrál v dobré formě, ale oceňuji, že to nezabalil a v závěru turnaje se přece jen bodů dočkal (2,5/3). Pokud jde o mě, tak kdybych neskončil druhý, „ostuda“ bych tomu asi neříkal, použil bych mírnější slovo „neúspěch“ :-) . Jsem docela rád, že jsem si to zahrál. Ono vyzkoušet si porážet papírově o dost slabší soupeře není občas na škodu a zde musím konstatovat, že mi to moc nešlo. Nicméně pětikilo za 2. místo potěší :-) .
  Článek o akci napíšu někdy po neděli.

 12. 72
  Tom píše:

  Připravil jsem nějaké diagramy z účinkování kluků ve Vlachovicích, jsou docela pěkné. Na webu budou zveřejněny někdy po Ondrově článku – teda jestli nějaký napíše :-)

 13. 73
  Maťa píše:

  Napíšu, vždyť jsem to slíbil! :-) Snad „už“ zítra…

 14. 74
  Jirka píše:

  Tak to do článku můžeš rovnou zmínit sobotní dvoukolo 1.LDMD, ať je kam psát online zpravodajství ze zápasů ve Sporthotelu. Doufám, že tam ufon funguje a že sem tam nějakou zprávičku napíšeš. Počítám, že ráno bych tam kluky přivezl já, abychom probrali i nějaké další věci. Jinak podle ankety máme opět plno skalních fanoušků, doufám, že většinový tip tentokrát vyjde :-) .

 15. 75
  Maťa píše:

  Taky doufám! :-)

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist