TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Květen, 2023

31
Kvě

Tatry 2023 – Dobří šachisté se vracejí – díl I.

Den 1 – Prohraná sázka

Turnaj se hraje už podruhé v hotelu Hutník v Tatranských Matliarech, společně s Mistrovstvím Slovenska seniorů 65+. Na turnaj jsem vyrazila tradičně s Danem a Tomášem. Já vlakem, kluci autem. Celý článek »

30
Kvě

Memoriál Františka Říhy

V neděli 21. května proběhl v Říčanech 7. ročník Memoriálu Františka Říhy, který se zároveň hrál jako KP v rapidu.  Účast byla mimořádná, na startu se sešlo 152 hráčů (z toho 55 domácích) a mezi přihlášenými bylo možné nalézt i hráčku Celý článek »

28
Kvě

O pelhřimovského pěšce

V sobotu 20. května 2023 se zúčastnili 3 šachisté Spartaku Vlašim prestižního šachového turnaje O pelhřimovského pěšce. Hrálo 120 hráčů a z našich si nejlépe vedl Jan Veselý, který uhrál 4 body ze 7 možných. Karolína Hrabánková Celý článek »

27
Kvě

Tomáš Vojta vyhrál Open Tatry 2023

Po Honzovi Stoklasovi, který v roce 1999 vyhrál Dublin classics open, se dnes Tomáš stal druhým hráčem Vlašimi, který kdy vyhrál turnaj dospělých ve vážných partiích v zahraničí. :-)   Celý článek »

19
Kvě

Vzhůru do velehor!

V tradiční sestavě vyráží již za pár chvil malá vlašimské výprava do slovenských velehor. Turnaj Open Tatry byl loni rozdělen na dvě části (jarní a podzimní) a zastřešuje ho název Tatrafest. Jarní část se uskuteční v tříhvězdičkovém hotelu Celý článek »

16
Kvě

Střípky z archivu – rok 1997 díl 1

V dubnu roku 1997 začal vycházet regionální časopis Gambit, a tak díky tomuto ojedinělému periodiku lze činnost našeho oddílu před 26 lety zrekonstruovat velmi podrobně (od roku 1996 dále do minulosti už tomu tak zdaleka nebude). Celý článek »

12
Kvě

Květnové elo

První čtyři měsíce roku 2023 uplynuly jak voda, tak si pojďme udělat tradiční souhrn, k jakým změnám v ratingu došlo u hráčů Spartaku Vlašim. Z celkového pohledu to pro náš oddíl příliš úspěšné období nebylo – poměr zisk:ztráta byl Celý článek »

09
Kvě

Molkkování v Čerčanech

Po více než půl roce jsme se znovu sešli o víkendu na molkkovém hřišti u Gergelitsových na zahradě. Počasí vypadalo proměnlivě, ale naštěstí byly během odpoledne jen dvě krátké přeháňky a k večeru se vyjasnilo. U táboráků jsme už pozorovali Celý článek »

07
Kvě

Stříbro pro Míšu Steina z KP v rapidu

V sobotu 6. května se v Milovicích konaly Krajské přebory mládeže v rapid šachu. V místním kulturním domě v pěkně připravených prostorách bojovalo 116 šachistů a šachistek o tituly v kategoriích do čtrnácti, dvanácti a deseti let. Celý článek »

04
Kvě

Bronz ze silného rapidu v Písku

Společně s výpravou Sedlčan jsem poslední dubnovou sobotu vyrazil na 25. ročník turnaje O pohár starosty města Písku. Hrálo se v příjemném prostředí místního kulturního domu na 9 kol, tempem 15 minut na partii s přídavkem Celý článek »

01
Kvě

Ding Liren mistrem světa

Celý šachový svět (a nejen ten) sledoval v posledních dnech zápas o titul mistra světa. Po dramatickém průběhu v něm až „po prodloužení“ zvítězil čínský velmistr Ding Liren. Stal se tak v pořadí 17. mistrem světa (ponechme stranou chaos, Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)